Образ з дивовижною історією: ікона "Несподівана радість"

08 грудня 2023
В хвилини скорботи чи радості, шукаючи підтримки та розради, багато хто з християн звертається з палкою молитвою до Цариці Небесної. Ікони Божої Матері користуються серед вірян особливою любов’ю та повагою. Її світлий образ був написаний ще святим апостолом та євангелістом Лукою, який особисто спілкувався з Дівою Марією. З того часу іконографічні канони мало змінилися, і зображення Богоматері з Немовлям опирається на низку класичних сюжетів із Святого Письма.Але інколи і в реальному житті знаходиться місце для Дива, тоді й з’являються нові образи. До таких ікон відноситься “Несподівана радість”, вшанування якої у православних християн відбувається 9 грудня за новоюліанським календарем. На ній зображено чоловіка, який стоячи на колінах і молитовно склавши руки, звертається до святого образу.

Дивовижна історія одного грішника

Історія виникнення цієї ікони стала відома завдяки твору Дмитра Ростовського “Руно орошенное”, в якому він зібрав випадки чудового зцілення. Один грішник ( за різними джерелами – розбійник або блудник) ніяк не міг позбавитися своєї гріховної пристрасті. Але кожного разу, збираючись творити темні справи, він не оминав божого храму і звертався з молитвою до Богородиці, яку закінчував словами Архангела Гавриїла: “Радуйся, Благодатна!”

В черговий раз виконавши звичний ритуал, грішник раптово помітив рух на іконі. На нього напав жах і чоловік майже знепритомнів: Матір Божа та Немовля повстали перед ним живими, а на тілі малого Ісуса відкрилися рани, з яких потекла кров. Нажаханий ще більше побаченим чоловік впав на коліна та вигукнув: ”Пресвята Богородице, хто ж це зробив?” З болем у голосі Цариця Небесна повідала, що це наслідок нещирих молитов таких як він грішників, які нібито каються та просять прощення, але продовжують творити свої гріховні справи.
Розридався грішник, щиро благав про пробачення, каявся та клявся не грішити більше. Зглянулася Богородиця на щирі слова чоловіка та й звернулася з благанням про прощення грішника до Немовляти. Вдячно приклався чоловік до ікони – і рани Сина Божого затягнулися. Після цього видіння чоловік змінився: розпрощався з грішними пристрастями та став жити по заповідям Божим.

Святкування чудотворної ікони “Несподівана радість”

Шанування ікони Божої Матері “Несподівана радість” відбувається навесні – 1 травня та взимку – 6 грудня за новоюліанським календарем. З неї зроблено багато списків, один з яких з часів закінчення другої світової знаходиться у Свято-Володимирському соборі міста Києва.До ікони звертаються як молитвами, так і своїми словами. Головне, щоб слова були щирими й шли від серця. До образу Богородиці “Несподівана радість” звертаються з проханням наставити на шлях Істини, позбавитися гріховних звичок. Також їй моляться про вагітність та здоров’я дітей.

Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА