Чудом Бог промовляє до наших душ

22 грудня 2023
Традиційно період різдвяно-новорічних свят асоціюється в українців із часом чудес. Та чи доречно вірити в чудеса і чи правильно покладати на них свої сподівання, – особливо в такі складні часи?

Неправильно було би заперечувати сам факт існування чудес – адже Господь неодноразово являв їх нам. Ми знаємо про чудеса зцілення, які творив Спаситель, нам відомо, що неодноразово за молитвою Господь творив чудеса через Своїх вірних. І навіть багато із нас за свого життя ставали свідками Його чудес і Його Божественної допомоги.



Що важливо знати – це те, що Бог єдиний, Хто творить чудеса, і саме Йому ми маємо бути вдячними за зцілення, порятунок і звільнення, що їх нам доводилося спостерігати і які видавалися настільки малоймовірними, що інакше як чудесними їх і неможливо назвати. Так, нерідко Він благодіє через гідних людей, які стають інструментами в руках Божих, провідниками Його волі. Та кожне чудо, свідками якого ми стаємо – це не магія чи чародійство, не збіг обставин, але втілення Його милосердя, яким Він так щедро нас обдаровує.

І знаючи, що кожне чудо в нашому житті дарується нам Господом і лише Ним, пам’ятаймо: всяке чудо Боже має повчальний характер і є не лише подією, яка перевершує природні закони, але і одкровенням, яке промовляє до людських душ, спонукаючи до подолання обмежень і недосконалості, властивих нам самим. Тож маємо не тільки дякувати нашому Отцю за Його благодіяння, але й навчатися із кожного чуда, свідками якого стаємо, безперервно вдосконалюватися та зростати – аби й самим сподобитися стати тими, через кого Господь благодіятиме, здійснюючи Свої чудеса.
Митрополит Київський і всієї України ПЦУ Епіфаній



Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА