Прозріння як запорука руху (відео)

09 лютого 2024
Діалектика життя воєнного часу свідчить, що бути реалістами і водночас сподіватися на чудо не є протиріччям. Натомість не бачити очевидних речей, перебувати в ілюзіях та сприймати світ через «рожеві окуляри», як для окремої людини, так й для суспільства в цілому, буває вкрай небезпечно.

Кожен з нас через гріх перебуває у засліпленні – ми не бачимо чи не хочемо зріти сурову правду буття. Нам комфортніше захоплюватись видіннями та примарами, які сплетені оманою та гріховними пристрастями. Недільне Євангеліє про зцілення сліпого ще раз підтверджує, що є речі, які розум не здатний охопити повністю. Їх можна осягнути тільки душею і серцем.Зауважимо, що коли сліпий гучно кричав, то натовп змушував його замовкнути. Однак тоді він ще голосніше волав до Спасителя. Ця історія надихає нас звертатися до Господа завжди, не звертаючи увагу ні на які зовнішні обмеження або життєві обставини. Якщо будемо благати Бога про милість і проситимемо з вірою – то отримаємо від Нього все, що нам справді необхідно і на користь. Це стосується й молитов за рідних та близьких, яких ми згадуємо під час Літургії. На Богослужіння в суботу і неділю 10-11 лютого 2024 року приймаємо ЗАПИСКИ ОНЛАЙН. Імена живих і померлих пишіть в коментарях під відповідним постом на Фейсбук сторінці нашої церкви.- Храм Святого Іоана Богослова міста Харкова https://www.facebook.com/BogoslovKharkov.
Початок Літургії о 10 ранку. По закінченні служимо панахиду.В молитві сліпця звучить нагальність та невідкладність. Саме таке значення має слово «кричати» в грецькому тексті. Йдеться про благання, яке не можна було відкласти на завтра чи до вечора. Жити тут і зараз, виконуючи своє призначення та прямуючи за Христом - є тернистою дорогою нашого прозрівання. Нехай на цьому шляху Господь  зміцнить наш народ, примножить його віру й духовні сили. Слава Ісусу Христу! Слава Україні!
 


Допомогти храму
 ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА