Чи є вбивство ворога гріхом?

22 лютого 2024
Як сполучити заповідь «не вбивай» зі збройним спротивом ворогу? За два роки повномасштабної війни це питання неодноразово повставало перед українцями. Але відповідь на нього є однозначною: грішить той, хто спричиняє зло, чинить убивство з метою геноциду, насилля, агресії, прагнучи загарбати щось – і це росія.Україна є державою, що захищає себе від агресії. Весь цей час ми ведемо оборонну, справедливу війну проти жорстокого ворога. Українські воїни захищають свій народ, власні сім’ї та кожного з нас. Слава їм і велика пошана. Наші воїни, згідно з християнським світоглядом, живуть заради інших, бо готові віддати свої життя за нас із вами. Це та любов, якої вчить Господь наш Ісус Христос: "Немає більше від тієї любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх" (Ін. 15: 13).

Святий апостол Павло зазначає: "Якщо робиш зло, бійся [того, хто носить меч], бо він недаремно носить меч; він – Божий слуга, месник на покарання того, хто робить зло" (Рим. 13: 4). Тому використання зброї для захисту ближніх і Батьківщини від ворога, для захисту від руйнувань і зла, які агресор несе в наш спільний дім, є не порушенням Божої волі, а навпаки – її виконанням.

До речі, у шостій заповіді Божій "Не вбивай!" (Вих. 20: 13) староєврейське слово "razah" буквально означає "умисне вбивство іншої людини з люттю". Відомо, що саме агресивне вбивство передбачає умисну жорстокість, тому, однозначно, наші воїни – це захисники, оборонці, а отже, знищуючи ворога, не чинять того вбивства, від якого застерігає Бог.Свідчачи цю істину Церква знову і знову щиро благословляє українське військо і весь наш народ на опір ворогу та молиться за перемогу і мир для України!

Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА