Християнки, які вплинули на хід історії

16 травня 2024

Зазвичай, досліджуючи історію церкви, дуже часто ми нехтуємо роллю жінки в поширенні Євангелії. Більшість жінок звершували своє служіння за межами церкви, проте своєю вірою в Ісуса та добрими ділами вони показували хороший приклад для ближніх, допомагаючи їм пізнати Бога. Ми вирішили згадати 10 жінок, які зробили вагомий внесок у розвиток християнства та вплинули на хід історії в цілому.

Королева Єлизавета І

090320-queen-elizabeth-i

«Є тільки один Христос, Ісус, одна віра. Все інше – суперечка через дрібниці».

Королева Єлизавета царювала в Англії протягом 1558 – 1603 років. Єлизавета провела майже рік у в’язниці, тому що її сестра, затята католичка Марія Кривава, підозрювала її в допомозі протестантам.

Прийшовши до влади, Єлизавета насамперед взялася за врегулювання релігійних питань. За час її правління в країні утвердився протестантизм.

Енн Джадсон

090320-ann-judson

«Ще трохи, і ми опинимося в вічності; перш ніж ми там опинимося, давайте зробимо багато для Христа».

Енн Джадсон народилася в 1789 році. Вона стала однією з перших американських жінок-місіонерок. Енн разом зі своїм чоловіком переїхали до Індії, потім – до Бірми, щоб поширювати Євангеліє. Вона переклала книги Даниїла і Йони на бірманську мову, також стала першою протестанткою, яка переклала частину Писання на тайську мову.

Енн померла від віспи у віці 36 років у Бірмі, де здійснювала служіння.

Лотті Мун

090320-lottie-moon

«Звичайно, не може бути більшої радості, ніж порятунок душ».

Лотті Мун – місіонерка Південної баптистської конвенції. Майже 40 років життя вона присвятила служінню в Китаї. Її праця допомогла сотням китайців навернутись до Христа. Вона багато писала, щоб спонукати людей ставати місіонерами і підтримувати місіонерську діяльність. Лотті Мун померла у віці 72 років, вагою 25 кілограм, адже свою їжу вона віддавала нужденним.

Флоренс Найтінгейл

090320-florence-nightingale

«Це таке благословіння бути покликаною, нехай і негідною, слугою Господа».

Флоренс Найтінгейл жила в 1820 – 1910 роках. Її називають засновницею сучасного сестринського служіння. Флоренс освоїла професію у медичній галузі, невластиву для представниць аристократичного суспільства. У 1860 році жінка допомогла заснувати школу для медичних сестер при Лікарні Святого Фоми в Лондоні. Флоренс Найтінгейл написала десятки трактатів про медицину та безліч досліджень, які доводили необхідність поліпшення санітарної практики.

Роза Паркс

090320-rosaparks

«Я відчувала, що Господь дасть мені сили пережити все, що мене очікує в житті. Бог розібрався з моїм страхом… Прийшов час комусь встати або, як у моєму випадку, сісти, коли я відмовилася рухатися».

Роза Паркс була активісткою руху «За цивільні права». З її ім’ям пов’язують початок масової боротьби чорношкірих за рівні права в Америці. 1 грудня 1955 року Паркс відмовилась поступитися своїм місцем в автобусі білому пасажирові, через це її арештували. Цей арешт спровокував річний бойкот автобусів в Монтгомері і став початком руху проти расової дискримінації.

Вона отримала президентську медаль Свободи і золоту медаль Конгресу.

Фанні Кросбі

090320-fanny-crosby

«Якби у мене був вибір, я все одно хотіла б залишитися сліпою, бо, коли я помру, перша особа, яку я побачу, буде обличчя мого благословенного Спасителя».

Фанні Кросбі жила у 1820 – 1915 роках, її вважають найбільш відомою жінкою-автором гімнів. Фанні осліпла після народження, але це не завадило написати їй понад 8000 гімнів і більше 1000 віршів. Фанні є автором таких гімнів, як Blessed assurance (Благословенна впевненість), Jesus is mine (Твердо я вірю, мій Ісус), Tell Me the Story of Jesus (Звістку про Ісуса скажи мені).

Коррі Тен Бум

090320-corrietenboom

«Ніколи не бійся довірити невідоме майбутнє відомому Богу».

Під час нацистської окупації Нідерландів Коррі Тен Бум поселила в своєму будинку євреїв, також вона створила підпільну організацію, яка допомагала євреям переховуватись, через що була арештована. Після звільнення з в’язниці і завершення війни Корі відкривала реабілітаційні центри для жертв нацизму і проповідувала примирення між потерпілими і злочинцями.

У своїй біографії «Сховище» Корі розповіла про героїчні вчинки її сім’ї під час Другої Світової Війни. Ця книга розійшлася мільйонними тиражами.

Гаррієт Бічер-Стоу

090320-harriet-beecher

«Молитва – це довга мотузка з міцною хваткою».

Гаррієт Бічер-Стоу – дочка провінційного пастора, яка розпочала боротьбу за скасування рабства в Америці. Гаррієт написала роман «Хатина дядька Тома», який показав жах рабства і став початком руху за його відміну. Ідея книги з’явилася під час причастя в церкві, Гаррієт побачила невільника, який помирав.

Президент США Авраам Лінкольн називав Гаррієт Бічер-Стоу «маленькою жінкою, яка розпочала велику війну».

Фланнері О’Коннор

090320-flannery-oconnor

«Істина не змінюється, навіть якщо ми не здатні її прийняти».

Фленнері О’Коннор народилася в Савані в 1925 році. Віра стала основою багатьох її оповідань. Вона написала рецензії на понад сто книг для газет в Джорджії. Бувши щирою католичкою в оточенні протестантів Півдня, О’Коннор нерідко виступала з читаннями і лекціями про католицьку віру.

Написала два романи і тридцять оповідань, Фленнері О’Коннор увійшла в американську літературу як одна з найбільш яскравих і глибоких майстрів «південної готики».

Королева Великобританії Єлизавета II

090320-queen-elizabeth-ii

«Своїм вченням і Своїм прикладом Ісус Христос покаже світу, як невеликі кроки, зроблені у вірі й надії, можуть подолати давні і глибокі розбіжності, щоб принести гармонію і розуміння».

Єлизавета II стала королевою Великобританії в 1953 році. Вона провела Сполучене Королівство через холодну війну і деколонізацию Африки. Єлизавета II була королевою і водночас верховним правителем Англіканської церкви. Королева стверджувала, що вчення Христа є основою для її життя, вона втішається словами Христа у важкі часи.

Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459


5159 3351 0939 4102

або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА