Апостоли для апостолів (відео)

18 травня 2024
Жіночий день – так іноді називають завтрашню неділю Жінок-мироносиць. Вони стали прикладом жертовності і разом з їх подвигом Церква вшановує всіх християнок, на подвижництві, відданості і любові яких тримається цей понівечений світ.

Вони були тими, хто «йшли за Ісусом з Галилеї, слугуючи Йому» (Мф. 27:55), хто до останнього моменту земного життя залишався біля Спасителя, хто плакав біля Його гробу, хто бачив, як великим каменем закрили місце поховання їхнього Господа. Вони першими почули від ангелів звістку про Воскресіння, а після пережили ті емоції, які знайомі кожному з нас. «Жах і трепет огорнув їх, і нікому нічого не сказали, бо боялися» (Мк. 16,1-8) – ці євангельські слова можуть як здивувати, так і надихати. Ми знаємо, що страх буває різним: захисною реакцією та бажанням все контролювати, травматичним досвідом або побоюванням втратити найдорожчого, неподоланою фобією чи першим кроком до переосмислення. Він може сіяти паніку, але й спроможний розширяти внутрішні горизонти, вганяти в ступор або спонукати до активних дій, ставати гальмом чи надавати поштовх до руху. Страх є таким станом душі, який не приносить шкоди допоки ми його контролюємо. «Не бійся, тільки віруй!» - закликає Христос, і жінки-мироносиці склали свій іспит, ставши апостолами для апостолів. Війна ще раз підтверджує, що Любов перемагає страх. Ми можемо її висловлювати по-різному: в дії, слові, молитві. Головне щиро та самовіддано. В День Жінок-мироносиць будемо соборно згадувати наших близьких і на недільну Літургію 18 травня приймаємо ЗАПИСКИ ОНЛАЙН.
По її закінченні служимо панахиду.Очевидно, що на нас чекають важкі часи, але сміливі – це не ті, хто не боїться, а ті, хто здатний подолати страх. Приклад жінок-мироносиць спонукає нас робити сьогодні те, що можемо зробити, а як говорить Господь, «завтра саме за себе піклуватиметься. Досить кожному дневі своїх турбот» (Мф. 6:34). Допомагаємо нашим воїнам, підтримуємо один одного, молимось за Україну. Пекло вже переможено. Христос Воскрес!  Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459


5159 3351 0939 4102

або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА