Подолання самотності (відео)

24 травня 2024

Вміння чекати, бути впертим, не зважати на обставини життя й трагізм часу, долати страх і безнадійність – все це чесноти, які людина випрацьовує роками, зміцнюючи характер, глибину віри та навички тримати удар. Неділя про розслабленого, що 38 років пролежав паралізованим біля чудодійної купелі, ще раз являє перед нами тему самотності. 

За все життя не знайшлося геть нікого, хто б міг прийти йому на допомогу. Можемо собі тільки уявити, що відчував бідолаха, коли з дня на день, з року в рік повторювалась ця історія. Ми не знаємо, чому так сталось і наскільки він сам винний в поведінці оточення. Євангеліє демонструє й протилежний приклад, коли друзі навіть розібрали покрівлю будинка, щоб доставити розслабленого для зцілення. На відміну від інших хвороб Ісус асоціює параліч з особистим гріхом. Проте, тут вжите грецьке слово, що означає «розслабленість, як брак внутрішньої енергії, стан, пов'язаний з тим, чиї життєві сили висохли».

В тому чи іншому розумінні ми всі сьогодні розслаблені. Але при цьому не повинні втрачати надії, пам’ятаючи Господній заклик: «Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам» (Мф. 7: 7), «бо кожний, хто просить, одержує, хто шукає, знаходить, хто стукає, тому відчиняють» (Лк. 11: 10). На цьому й стоїмо, продовжуючи молитися за близьких і своє зцілення від духовного паралічу. На останні служби весни в суботу і неділю 25-26 травня приймаємо ЗАПИСКИ ОНЛАЙН. Імена живих і померлих пишіть в коментарях до відповідного посту на Фейсбук сторінці Іоано-Богословського храму ПЦУ. По закінченні Літургії згадуємо померлих на панахиді.Україна теж кілька десятиліть перебувала в стані розслабленості, але Господь сказав нам: «Устань, візьми ложе твоє й ходи!» (Ів. 5:8). Настав час випростатись і діяти, долаючи минуле. Нехай ніхто не скаже: «Не маю людей». Ми не самотні – Бог з нами. Піднімемось. Христос Воскрес! Воскресне Україна!Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459


5159 3351 0939 4102

або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА