Є за що дякувати Богу

05 червня 2024
В світі цьому все – відносне. Якщо ви вважаєте своє життя важким, то завжди знайдуться ті, чиє життя буде ще важчим, і невідомо, як би ви на їхньому місці з цим справились. Але сповнене труднощів життя зовсім не означає, що людина не повинна дякувати Богові. Бо тяжке життя людини – це не вина Бога.Всі випробування, біди, хвороби, нещастя, та й сама смерть – від гріха і диявола, це наслідок гріхопадіння людини. А воно відбулося не з ініціативи Бога і не з Його примусу, а з ініціативи сатани і через слабкість людини. До того ж, якщо відверто і чесно визнати, то людина сама є причиною більшості своїх бід і труднощів. Бо кожна наша дія в цьому житті, кожна думка, слово, судження, почуття, намір, і навіть бездіяльність – мають свої наслідки.

А Богу дякувати є за що! І таких причин стільки, що не злічити. Бог дає нам життя, і дихання, і світло, і тепло, і рух – і ВСЕ! Якби не Його благодать, не Його піклування і турбота – ніщо і ніхто не залишилися би в бутті навіть на одну мить. Але в суєті життя, у вирі подій і можливостей, в постійній гонитві за тимчасовими благами і насолодами ми просто не помічаємо усіх Його благодіянь щодо нас.
Ми щосекунди користуємося різноманітними плодами Божої милості, сприймаючи їх як щось належне, саме собою зрозуміле, дане і не настільки важливе, щоби витрачати час на вдячність. Хіба це не гординя, не самозвеличення, не людське роздуте его, яке прагне всі добрі здобутки приписати собі, щоб потішитись, а в поганому звинуватити когось іншого?..

Кожен удар нашого серця і кожен подих, кожен промінь сонячний, кожен рух, кожна мить – все це не існує саме собою, але пов’язане з Богом, з Творцем і Промислителем всього сущого. Бог нам дає саме життя і все, що його наповнює – довкілля видиме і невидиме, засоби для існування і розвитку, духовність, можливість відчувати цілющі дотики любові, добра й піклування, можливість створювати родини, сім’ї, дарує втіху в дітях, друзях, рідних, коханих.
Скільки Божої чистої любові в ранішньому сонечку, в краплині роси, в неповторних тендітних квітах, в спокійному шелесті дерев, у співі птахів, в ароматі свіжоспеченого хліба, чаю чи кави… Дякуйте за те, що все це ви можете побачити, почути, відчути. Дякуйте за кожен новий день, який вам даровано прожити, і проживайте його з максимальною користю – для себе, для інших, для Бога.

Земне життя людське ніколи не було простим, на кожне покоління випадають свої випробування і лиха. Важким було земне життя і у святих: згадайте долю апостолів, мучеників, праведників… Але незважаючи на все, вони дякували Богові, укріплювали свою віру, перемагали з Божою допомогою всі болі цього світу, аби жити далі, своїми настановами і прикладом – вже для нас.

Подяка Богові потрібна не Йому, а потрібна, навіть більше – життєво необхідна нам самим. Коли ми щиро дякуємо Богові, ми тим самим наближаємося до Нього, ми змінюємося, набуваємо благодатної сили. В той момент, коли людина відчуває щиру вдячність, вона не може бути злою, добро й любов оселяються в її серці, з’являється легкість, почуття цінності і радості життя. Ми помічаємо те, що раніше було прихованим від нашого погляду, ми освітлюємо своє життя, думаємо вже не про те, чого нам не вистачає, а про те, як багато ми мали і маємо. І вчимося це цінувати, берегти.

Навіть якщо зараз для вас, здавалося б, найскладніший момент життя – знайдіть в собі сили для подячної молитви Богові. Згадайте, скільки добра вже було у вашому минулому, скільки благословенних днів ви вже прожили і скільки дарів отримали – можливо, ви забули за це подякувати? Зробіть це зараз. Щира подяка принесе вам трохи розради і заспокоєння. Слава Богу за все!
 
Приватбанк
 4149 6293 1322 1459


5159 3351 0939 4102

або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА