Господь кличе нас до святості (відео)

15 червня 2024
Господь симпатизує аутсайдерам і благоволить максималістам. Він любить грішників, але вимагає від нас святості. Його заклик «бути досконалими, як досконалий Отець ваш Небесний!» (Мт. 5:48) не суперечить тезі про блаженство гнаних або трапезі з колаборантами та блудницями. Християнство парадоксально по своїй суті, оскільки базується на ірраціональності, реалістично, хоч має підґрунтям віру, метафізично, проте доступно на відстані серця.

На кожній Літургії ми чуємо виголос: «Святеє святим». Господь бачить нас саме такими, а Його планка вимог стосується не тільки тих, кого ми згадуватиме в цю неділю - отців I Вселенського Собору. Ми всі покликані до святості. Хоч як казав прп.Єфрем Сирин: «Церква – це не зібрання святих, а натовп грішників, що каються».Само слово грецькою мовою – Ἐκκλησία (екклісіа), означає «зібрання покликаних», та походить від дієслова κλήση (клісі), «покликати». Цей термін має античне походження, бо ним в еллінську добу позначалося зібрання громадян міста, яких скликали до участі в розв’язанні важливих питань поліса. Тобто йшлося не про будь-які сходини, а зібрання саме покликаних. Сьогодні, на жаль, не всі мають можливість прийти до храму, але кожен може помолитись за своїх близьких. Соборна Літургія дає дух єднання, а тому на недільну службу між двома великими святами 16 червня 2024 року за живих і померлих ми приймаємо ЗАПИСКИ ОНЛАЙН.
Початок Літургії о 10 ранку. По закінченні згадуємо спочилих на панахиді.У будь-якій справі важлива постійність та цілеспрямованість. Приклад отців I Вселенського Собору показує нам, що апостоли були духовним містком віри між Cпасителем та Отцями Церкви, а ті в свою чергу між наступними поколіннями християн. Подібну тяглість зберігаємо і ми для наших нащадків. Святість є покликання кожного. Треба тільки наважитись і діяти, а Господь додасть нам по вірі. Не зупиняємо на обраному шляху, бо  «Плід ваш є святість, а кінець – життя вічне» (Рим. 6:22).Приватбанк
 4149 6293 1322 1459


5159 3351 0939 4102

або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА