Нехрещеним та тим, хто сумнівається

28 червня 2024
Після повномасштабного російського вторгненні чимало парафіян, які раніше відвідували московську церкву, починають ходити в українські храми. Різниця відчутна майже одразу. Тут інша атмосфера, ставлення до вірних, є певні традиції та відношення до міфів, що роками нав’язувались консервативним середовищем, яке плекало «русский мир». Одним із таких хибних уявлень про життя церкви є теза про те, що нібито нехрещеним людям неможна перебувати в храмі. Це неправда.Двері храмів Православної Церкви України ВІДКРИТІ ДЛЯ ВСІХ: для віруючих і атеїстів, для християн та представників інших релігій, для тих, хто готується прийняти Таїнство хрещення або лише розмірковує над цим.

Неправдивим є твердження, що нехрещеним людям не можна відвідувати храми. Найперше – з тієї причини, що кожен із нас, нині охрещених, колись заходив до храму нехрещеним. До того ж, Церква вважає, що відвідування храмів нехрещеними людьми йде їм лише на користь і дає унікальний шанс почути Слово Боже, переосмислити своє життя, віднайти його сенс, отримати стимул для змін, оновлення, духовне зцілення та допомогу.

Єдине, що необхідно нехрещеним людям – це мати бажання відвідати храм і подолати власні надумані страхи зробити в храмі щось «неправильне», прийти «невчасно» чи «образити» своєю присутністю віруючих. Щодо правил поводження у храмі, то, найперше, треба поважати святиню, до якої ви завітали, і людей, які там перебувають. Адже храм – це особливе місце спілкування з Богом, тож там не варто кричати, бігати, штовхатися чи заважати іншим.

Нехрещена людина не може брати участь у богослужіннях, зокрема сповідатися і причащатися. Але слухати Євангеліє, проповіді священників, милуватися святинями, навіть прикладатися до них, читати молитви, ставити свічки не заборонено. Щодо зовнішнього вигляду – все в межах пристойності. Нагадаємо, що ніхто не сваритиме жінок за непокриту голову, якщо вони не мають із собою хустини. Кожного слід приймати з любов’ю, як вчив нас Господь Ісус Христос. Повірте, справжній християнин виявить правдивість своєї віри, коли потурбується про нехрещену людину, яка зайшла в храм, а не осудить її чи прожене з Дому Господнього.

Тож, навіть якщо ви неохрещені і у вас виникло бажання відвідати часточку Неба на землі – храм Божий – ласкаво просимо. Двері нашої Церкви гостинно відкриті для всіх! Початок Літургії в Іоано-Богословському храмі ПЦУ під час війни о 10 ранку.

Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459


5159 3351 0939 4102

або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА