Людина покликана до святості (відео)

28 червня 2024
Підкорити Еверест дано одиницям. Піднятись на  Говерлу можуть мільйони. Зійти на пагорб спроможні всі. Господь кличе нас на вершини Духу, однак постійно заохочує до золотої середини. Він ставить граничні завдання, проте не вимагає від нас більше, ніж ми здатні витримати.

Втім, між ікономією реалізму й акрівією християнських максим завжди виблискують рядки зі Святого Письма: «Але ви − вибраний рід, священство царське, народ святий» (1 Петра 2:9).
 

У неділю після Трійці Церква вшановує Всіх святих, а цієї суботи вперше за новоюліанським календарем 29 червня ще й першоверховних апостолів Петра і Павла. Після прославлених Божих угодників ми фактично маємо іменини кожного. «Будьте святі, бо святий Я» (Лев. 11:44) – це не абстрактні слова, а заклик до кожного. Нам не відомі імена більшості святих, але, саме завдяки діям і молитвам, подвигам й служінню, вірі та рішучості «солі землі» досі тримається наш безумний світ. Численні мученики і сповідники, пророки та святителі, воїни і монахи – всі вони на власному досвіді показали, що святість можлива. Перешкодою не може бути ані матеріальний стан, ані рівень освіти, ані рід занять чи вік. Всяка людина покликана до святості. Тепер наша відповідь на виклики історії. Досвід останніх років показує, що спільними зусиллями ми здатні рухати гори, а нашої віри повинно вистачити аби перемогти супротивників. На суботню Літургію в день Петра і Павла та на службу неділі Всіх Святих ми приймаємо ЗАПИСКИ ОНЛАЙН. По закінченні – панахида.Ми знаємо з Писання, як «багато може щира молитва праведного» (Як. 5:16), тому святі слугують не тільки прикладом, але є й повсякденними молитовниками і заступниками перед Богом. Надихаємось їхніми подвигами та не впадаємо у відчай перед випробуваннями воєнного часу. Нехай на тернистому шляху заступництвом апостолів Петра і Павла та всіх святих Господь береже наш багатостраждальний народ. Слава Ісусу Христу! Слава Україні!Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459


5159 3351 0939 4102

або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА