Наша земля полита кров’ю мучеників (відео)

04 липня 2024
Десять років російсько-української війни, що триває вже не одне століття, змусили нас по-новому подивитись на своїх героїв, зрадників і святих. Народна пам'ять закарбовує лише окремі знакові постаті, які стають частиною пантеону, світлинами в підручниках та іконами для прийдешніх поколінь. Тисячі невідомих подвижників проходять свій земний шлях майже не поміченими, але вони сумлінно виконують свою справу, захищають державу й несуть хрест взятих на себе зобов’язань. 

Імена багатьох мучеників, воїнів і просвітителів ми ніколи не дізнаємось, але на їх плечах завжди трималась Україна й, можливо, саме тому не вмерла ні її слава, ані воля.  

У другу неділю після П’ятидесятниці помісна Українська Православна Церква відзначає пам’ять Всіх святих землі Української – тобто численних угодників Божих, хто своїм народженням, життям, служінням пов’язаний з нашим краєм. Ми вшановуємо їхню пам’ять, бо своїми трудами і молитвою вони примножували славу та велич рідної землі та української Церкви
Після анексії 1686 року Київської Митрополії московським патріархатом, знищено було навіть натяк на окремих українських святих, але їх сотні й вони моляться за нас. В свою чергу ми також звертаємось до Господа про своїх близьких. Чимало з них сьогодні боронять Україну від ворога і допомога Божих угодників їм вкрай необхідна. На служби суботи і неділі 6-7 липня в Іоано-Богословському храмі ПЦУ в коментарях відповідного посту на Фейсбук сторінці нашого храму приймаємо ЗАПИСКИ ОНЛАЙН. По закінченні Літургії згадуємо спочилих на панахиді.Наразі ми переживаємо доленосний етап вітчизняної історії, але нам є на кого спертись і заради кого діяти. Наша давня славна Батьківщина завжди народжувала святих, її земля полита кров’ю мучеників, освячена подвигами та безперестанними молитвами преподобних. Всі вони – не ангели, не безплотні духи, але люди, такі самі як ми з вами. Вони зазнавали страждань, терпіли муки, їх спокушав диявол. Однак з Божою допомогою їм вдалось встояти й цим вони надихають і нас вірити в перемогу. Пройдемо свої кроки гідно до кінця.
Всі святі землі Української, моліть Бога за нас!

 


Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459


5159 3351 0939 4102

або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА