Подолання травматичного досвіду (відео)

08 листопада 2024
Уникнути травматичного стресового розкладу під час війни практично неможливо. Він стосується всіх, хто би де не перебував. Життя під обстрілами, поневіряння вимушених переселенців, втрати близьких, щоденне переживання за рідних – все це та багато іншого охоплює поняття «травма», що в перекладі з грецької означає «ушкодження», «результат насилля». Наше тіло не лишається безучасним, проте психологи акцентують увагу насамперед на ранах душі.

Постійний емоційний шок виявляється настільки сильним, що він порушує усвідомлення часу, себе і світу. Часто цей стан неможливо висловити словами. До того ж, порушення ментального здоров’я впливає на соціальну поведінку, вибір людини, адаптацію до зовнішніх реалій. Нам ще належіть навчитись працювати з травмою, як в персональному, так і в колективному вимірі. Безумовно, страждання завжди залишаються, минулий досвід нікуди не дівається, гріх неможливо виправдати, але ми можемо приймати випробування як виклики, що допомагають духовному  зростанню. Християнство складається з питань не «За що?», а «Для чого?». Віра, моральні цінності, любов і жертовність є сенсовою відповіддю на сакраментальний запит «Навіщо?». 



Смерть стала повсякденним фактором нашого існування. Ми не знаємо: чи не забере сьогодні російська ракета чи ворожий дрон життя тих, за кого ми молимось. Її супутники – страждання, горе, біль ходять невідступно. До них не можна звикнути, з ними не неможливо змиритися, їх не виходить ігнорувати, бо трагізм буття є неприродним станом. Господь сотворив людину не для мук та пекла, а для блаженства, гармонії і вічного життя. Перворідний гріх зруйнував це єднання. Смерть є жорстоким наслідком метакатастрофи, але Син Божий відкупив нас, дарував надію і відкрив шлях до Перемоги над темрявою. Тому, хоч і триває одвічна боротьба добра зі злом, але ми знаємо, що сама смерть вже подолана. Вона не означає тільки страждання, а може бути переходом до стану блаженства. Звісно, не всім уготований спокій. Для російських сатанистів, злочинців та душогубів смерть відкриває врата пекла, до осудження і вічних мук. Наше завдання зберегти себе, не піддаватись панічним настроям та допомагати наближати Перемогу. В тому числі молитвою за воїнів та найрідніших. Тому на служби суботи і неділі 9-10 листопада 2024 року на Фейсбук сторінці нащого храму ми приймаємо ЗАПИСКИ ОНЛАЙН. По завершенні Літургії додатково також згадуємо спочилих на панахиді.



Як відомо, досвід – це не те, що відбувається з людиною, а те, що людина робить з тим, що з нею відбувається. Душевні травми є невід’ємною частиною війни. Вивести їх на рівень свідомості, вербалізувати, проговорити, зрозуміти, для чого вони потрібні – наука складна. Втім, ми знаємо, Хто є «Шлях, Істина і Життя». З Ним до справжньої Перемоги і рухаємось далі. Слава Ісусу Христу! Слава Україні!



Допомогти храму
 ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459


5159 3351 0939 4102

або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА