Помічник у молитві за ближніх

11 серпня 2024
Кожного дня ми починаємо і закінчуємо день молитвою. Але, незважаючи на певний досвід, ми завжди залишаємось початківцями в цих питаннях. Старець Паїсій Святогорець каже, що одна молитва смиренної людини, яка вірує, що вона гірша за всіх, має більшу вартість, ніж ціла всеношна служба, здійснена з гордим помислом. Отже, цитати святих отців про молитву в цей недільний день.
 
Прошу і молю вас, улюблені, старанніше моліться один за одного, за рідних, за всіх знайомих і за весь світ, за всіх спочилих, що прагнуть наших молитов, бо це є велика допомога душам їхнім.

/схиігумен Сава (Остапенко)

Не відмовляйтеся від молитви за інших, маючи побоювання, що й за себе умолити не можете – бійтеся того, що за себе не ублагаєте, якщо не будете молитися за інших.

/свт. Філарет 

Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закон Христовий /Гал. 6:2/. Передусім благаю чинити молитви, моління, прохання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх, які начальствують, щоб провадити нам життя тихе й мирне, у всякому благочесті й чистоті, бо це добре і угодне Cпасителеві нашому Богу, Котрий хоче, щоб усі люди спаслися і досягли пізнання істини /1 Тим. 2:1-4/.

Просіть і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам /Мф. 7:7/.
Молитвою ми даємо Богові право на втручання

/старець Паїсій Святогорець/.

Не пропускай можливості помолитися за будь-яку людину, чи на її прохання, чи на прохання за неї родичів чи друзів. Господь з благоволінням дивиться на молитву любові нашої та на дерзновення наше перед Ним. Крім того, молитва за інших дуже корисна і тому, хто молиться за інших: вона очищає серце, стверджує віру й надію на Бога та розпалює любов до Бога і ближніх.

…Коли молитимешся за душу спочилого, примусь себе помолитися за неї всією душею, пам’ятаючи, що це необхідний обов’язок твій, а не лише священика. Уяви, як потребує померлий упокоєння та молитви за нього тих, хто живе, будучи членом єдиного тіла Церкви. Багато значить перед Владикою молитва віри та любові за спочилого

/св. прав. Іоан Кронштадтський/.

Молитвенику корисно просити про якусь певну потребу і думати про те, що наші ближні страждають…
Коли розум спрямований до всіх цих людей, серце зранюється болем і молитва стає сердечною. Скільки людей протягом усього дня потребують молитви! Не витрачайте ж часу надаремно. Почавши молитися за тих, хто про це просив… молитвеник іде далі й думає про всіх тих, хто має ще більшу потребу.
Сердечна молитва помагає не тільки іншим, але й нам самим, оскільки вона сприяє тому, щоб у нас з’явилася внутрішня доброта. Коли ми ставимо себе на місце іншого, в нас природним чином з’являються любов, біль, смирення, подяка Богові з постійним Йому славослів’ям. І тоді, ставши благоприємною Богові, наша молитва за ближнього допомагає йому.

Справжня молитва – це не насолода, не «нірвана», вона починається з болю… Людина страждає… вона стогне, боліє, за що б вона не молилася… Вона страждає тому, що переймається спільним людським болем чи болем якоїсь конкретної людини…

Духовна людина – уся суцільний біль, тобто їй боляче за те, що відбувається у світі, їй боляче за людей. Але за цей біль вона отримує Божественне втішення… От що таке духовна радість – невимовна радість, що переповняє серце.
У молитві необхідна наполегливість.
Вкрай необхідна увага – як на початку, щоб зібрати свій розум, так і надалі – щоб не впасти в оману.

Дуже корисне читання святих Отців, тому що святі отці тлумачать Євангеліє своїм євангельським життям. Також корисне пізнання самих себе стосовно своєї гріховності, невдячності, пізнання безлічі благодіянь, що Господь виливає на нас. Від усього цього природним чином отримуємо смирення і після того неодмінно – благодать Божу. Духовне читання зігріває душу й підсилено спонукає до молитви та подвигу…
Перед тим, як почати відраховувати чотки, добре було б підрахувати свої гріхи та незчисленні благодіяння Божі.

/старець Паїсій Святогорець/

Жертва Богові – це дух упокорений, серцем скорботним і смиренним Ти не погордуєш ///Пс.50:9/.
У молитві необхідне свідоме, продумане, цілковите смирення… Смирення руйнує всі хитрощі ворожі

/св. прав. Іоан Кронштадтський/.

Одна молитва смиренної людини, яка вірує, що вона гірша за всіх, має більшу вартість, ніж ціла всеношна служба, здійснена з гордим помислом /старець Паїсій Святогорець/.
Зовсім, зовсім треба забути всього себе до кінця і жити тільки життям людей. Про себе не згадувати, собі нічого не бажати, стати наче чужим для себе, забути зовсім і свою душу, її бажання і прагнення. Служити з усіх сил Господеві служінням ближньому… Потрібно потихеньку привчати розширювати своє серце. Спочатку трошки, а тоді більше і більше. Широке стане. Усіх вмістить.

Я прошу ваших молитов. Ваші молитви – для мене стіна і твердиня! Не говори: «Я слабий, то як можу молитися?» Ти чув, що говорить Св. Письмо: «Отже, Петра стерегли у в’язниці, а тим часом Церква ревно молилася за нього Богові» (Діян. 12:5). І ця молитва Церкви зняла кайдани з Петра і скріпила відвагу до проповіді у Павла. Молитва загасила вогняну піч. Молитва загородила пащі левів. Молитва вгамувала обурення. Молитва відкрила рай. Молитва відімкнула засуви неба. Молитва неплідну зробила плідною. Молитва Корнилія пройняла Небеса. Молитва виправдала митаря. Такої твердині прошу у вас, такої милості потребую.
/свт. Іван Золотоустий/

Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459


5159 3351 0939 4102

або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА