24 січня 2024
В час великих страждань і горя, яких зазнає наш народ через війну, принесену ворогом на українську землю, для багатьох особливою спокусою стають безнадія і відчай. Через них диявол прагне відірвати людину від Бога для того, щоби нею, зневіреною, легше опанувати та її погубити – як вовк, який намагається відбити вівцю від стада, бо коли вона самотня, то швидше стане його здобиччю.
24 січня 2024
24 січня Церква вшановує святу Ксенію Римлянку, яка проміняла матеріальні блага на службу Богові, була висвячена на дияконесу, а також опікувалась жіночим монастирем, надихаючи дівчат своєю вірою. Зазвичай в цей день згадують іншу святу Ксенію, але ми поговоримо про ту, яка відома в усьому світі.
23 січня 2024
23 січня Церква вшановує подію, яка мала велике значення для розвитку християнства – проведення Шостого Вселенського Собору. Він був скликаний в 680 році у місті Константинополі за часів імператора Костянтина Погонат, та складався з 170 єпископів.
22 січня 2024
Соборність для вірних – це основа. Особливою соборність є і для нашого народу. Бо не раз вже історія вчила: в єдності – сила, в розділенні – поразка. Коли наш народ гуртувався – досягав успіху, коли ж чвари та амбіції, заздрість чи владолюбство роз’їдали правителів і суспільство – тоді приходила руїна. Це стосується і суспільства, і держави, і Церкви.
22 січня 2024
Частину послань апостола Павла адресовано своєму улюбленому учню і другу Тимофію. 22 січня за новоюліанським календарем Церква вшановує пам'ять цього апологета християнства першої хвилі Христового покликання. Про первоверховного апостола Павла написано чимало і його часто згадують, натомість про його вірного супутника інколи несправедливо забувають.
Святий апостол Тимофій походив з Лікаонського ...
21 січня 2024
Книга «Досвід навернення» - це метанойя о.Віктора Маринчака, де він вперше відверто розповідає про своє життя. Триста сторінок тексту, десятки унікальних фотографій, автобіографічних спогадів та духовних порад. Видання можна прочитати в усіх бібліотеках Харкова, а також придбати в нашому храмі або в у фірмовій крамниці видавництва Олександра Савчука «КнигоУкриття».
20 січня 2024
Спаситель закликає нас не боятись, бо Отець Небесний дарував нам своє Царство. Воно здобувається дуже дорогою ціною. Ми повинні докладати зусиль. В першу чергу подоланням себе. Своєї слабкості і недосконалості, інстинктів та примх, пожадань й недоліків. Про крокі духовного зростання від переживання Євангельських слів як реальності нашого життя дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
20 січня 2024
21 січня згадуємо Ватопедську ікону Божої Матері. Цей чудотворний образ знаходиться в стародавньому Ватопедському монастирі на Афоні, в храмі Благовіщення. Назву Ватопедської ікона отримала від того, що поблизу цього монастиря впав у море з корабля юний царевич Аркадій і чудовим був перенесений на берег цілим і неушкодженим. Коли його тут ...
20 січня 2024
Недільне євангельське читання завершується дуже страшними словами: «Багато покликаних, але мало вибраних». Господь, Який створив світ для того, щоб поділитися з ним вічною, Божественної радістю, зустрічається в цьому світі з холодним відмовою. Притча про званих на вечерю – ще один іспит нашого сумління.
19 січня 2024
Коли до церковної лавки приходять жінки з наміром придбати ікону небесної покровительки Інни чи Римми, то з подивом дізнаються, що на іконах зображені чоловіки. 20 січня за новоюліанським календарем вшановується пам’ять трьох мучеників Інни, Пінни і Римми. Вони вважаються першомучениками, бо жили ще за апостольських часів (І – ІІ століття), були слов’янами та учнями святого апостола Андрія Першозваного.
19 січня 2024
У давні часи, щоби дати ім’я дитині її приносили до храму на восьмий день після народження і це відбувалося ще до звершення над нею Таїнства Хрещення. Восьмий день символізує перевершення круговерті часу світу цього, нагадує про реалії вічного блаженного буття, причасниками якого ми стаємо, власне, через прийняття Таїнств Хрещення і Миропомазання.
19 січня 2024
З цим важко примиритись, але більше за все душа зростає в стражданнях. Вони ніколи не бувають марними й, можливо, через досвід співстраждань хтось інший рятується і чиєсь серце прокидається та розкривається до любові. Іноді здається, що Бог нас залишив, мовчить або тримає дистанцію, але насправді Він повсякденно втручається в наші ...