25 серпня 2023
Cвяткова Літургія на честь 10-ти річчя єпископської хіротонії владики Митрофана (фото і відео)
Духовенство і віряни єпархії привітали архієпископа Харківського і Слобожанського владику Митрофана із 10-річним ювілеєм від дня архієрейської хіротонії та дня призначення на Харківську кафедру! Пропонуємо до вашої уваги фото і відео з урочистої події.
25 серпня 2023
Бог чекає від нас Любові (відео)
Якби хтось запитав: «Що слід прочитати з Євангелія, маючи лише кілька хвилин?» – то варто було би порадити відкрити уривок про багатого юнака з 19-ї глави Євангелія від Матфея, що читатиметься в цю неділю. Історія про багатого юнака відповідає на кляті питання і розкриває сенс християнської віри.
24 серпня 2023
Ювілей на Харківській кафедрі владики Митрофана. Вітаємо!
У п’ятницю 25 серпня 2023 року відбудеться урочиста Літургія на честь 10-ти річчя перебування на Харківській кафедрі владики Митрофана. Десять років тому на нашому сайті вийшов матеріал, який ми вирішили майже не змінювати. Тоді це було знайомство з новим єпископом – тепер тісна співпраця, вдячність і шана архієрею-фундатору, який активно розбудовує Харківську єпархію ПЦУ.
23 серпня 2023
Чотири Літургії підряд (відео)
Протягом найближчого тижня в Іоано-Богословському храмі ПЦУ відбудеться одразу чотири Літургії підряд. Запрошуємо всіх розділити радість зустрічі, спільної молитви і надихання Божої благодаті. Про останні служби церковного року напередодні переходу на новий календар розповідає о.Віктор Маринчак.
23 серпня 2023
З Днем державного прапора!
Це – прапор сильних духом і незламних людей, символ нашої боротьби проти імперії зла і людиноненависницької тиранії. І віримо: він стане символом перемоги над російським ворогом!
22 серпня 2023
Особливий вияв нашої турботи
Молитва за своїх ближніх – це особливий вияв нашої любові, турботи і пам’яті. Дбаючи про духовні потреби вірян, наша Церква завжди відкрита для молитовної підтримки усіх, хто з вірою та надією цього прагне. Серед записок, які подаються в храмі, часто можна почути термін «Сорокоуст». Що це таке і як правильно його подавати читайте в нашому матеріалі.
21 серпня 2023
Як здобути спокій у нашому житті (відео)
Віруюча людина тим і відрізняється від інших, що вона зберігає спокій та рівновагу всупереч обставинам. Безпідставна впевненість є ознакою духовної зрілості, до якої треба дорости. Про те, як здобути спокій у нашому житті розповідає настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак.
21 серпня 2023
Апостол Матфій
22 серпня Церква вшановує пам’ять апостола Матфія. За переданням, він був народжений у Віфлеємі та під керівництвом Симеона навчався Закону Божого. Матфій був одним з 70-ти найкращих учнів Ісуса і пізніше разом з 12-ма апостолами став свідком зішестя Святого Духа. Його не варто плутати з євангелістом Матфеєм, про життя якого нам відомо значно більше.
20 серпня 2023
Життя з позиції Любові (відео)
«Ми не повинні думати, щоб на наші проблеми Бог дасть конкретні відповіді. Він надає принципи ставлення до всього на світі. Робіть своїм братам те, що Господь вам робить. Тоді буде любов, радість, світло та впевненість. Якщо ми будемо вирішувати все з позиції любові, то наші надії справдяться», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
19 серпня 2023
Свято Преображення Господнього у нашому храмі (фоторепортаж)
Свята завжди надихають, сповнюють надією і дають привід для радості. У день Преображення Господнього в Іоано-Богословському храмі було багато посмішок, емоцій та приємних зустрічей. Будь-які світлини не здатні передати справжню атмосферу любові, спекотного літа й відчуття єдності, якого ми так потребують в час випробувань. Для тих, хто намагається преображатись разом з нами фоторепортаж зі свята храму Апостола Любові.
19 серпня 2023
Притча про немилосердного боржника
Розповідаючи цю притчу для своїх читачів Матей ставить нас перед фактом незбагненної Божого милосердя та любові – реальності перед якою тьмяніють, стають мізерними та тупиковими всякі наші порахунки та людська логіка (своїми силами ми просто не здатні повернути «всього боргу» (Мт 18, 34) ні людям ні Богові).
19 серпня 2023
Почуття мужності і надії (відео)
«На початку 90-х років, коли у Харкові почала відновлюватись українська церква - Іоано-Богословський храм, - нами володіло два почуття: мужність і надія. Саме такі почуття мають бути й сьогодні. Хай Господь преображає наші душі!», - о.Віктор Маринчак.