22 березня 2024
У неділю 24 березня одразу після завершення Літургії в Іоано-Богословському храмі ПЦУ будемо служити постову Вечірню. На ній лунає проникливий великий прокимен, який тиждень тому сповістив нам про початок Великого посту: «Не відверни лиця Твого від слуги Твого, бо я страждаю! Скоро почуй мене, зглянься на душу мою і врятуй її». Пропонуємо послухати його у виконанні настоятеля нашого храму.
22 березня 2024
У суботу першого тижня Великого посту ми згадуємо пам’ять святого, ім’я якого міцно пов’язане з Чотиридесятницею. А точніше – з першим тижнем Великого Посту, що колись навіть мав назву Феодорового. Свята Православна Церква підносить молитви до великомученика Феодора Тирона, який за часів Юліана Відступника застеріг християн від їжі, що була окроплена на честь поганських богів. На згадку про це, на вечірній службі в п’ятницю в храмах освячується коливо.
22 березня 2024
Людина є іконою Божою. Такий ідеал і напрямок руху, мета й шлях, настанова та дороговказ. Перші дні Великого посту розкривають перед нами всю згубності гріха і наслідки втрати єдності з Богом. Далі все залежіть від вибору, рішучості, віри та волі кожного, хто приймає виклик.
Зрештою піст – це подорож до ...
21 березня 2024
«Ми чуємо в молитвах і псалмах слова: «Будьте мужніми. Господь з вами!». Треба мати не безнадійність і відчай, а світло, що світові засяяло. Дуже важко нам в теперішніх обставинах та скорботах здобувати надію, але для того ми й читали чотири дні цей Великий покаянний канон. Через переживання своєї відчуженості від Бога, огиди до гріха і правдиве покаяння ми можемо дійти до єдності з Богом», - о.Віктор Маринчак.
21 березня 2024
Літургія Ранішосвячених Дарів – одне з найкрасивіших Богослужінь Православної Церкви і є окрасою служб Великого посту. Її дійсно можна назвати серцевиною та найбільш характерним Богослужінням цього священного періоду. Власне, Літургія Ранішосвячених Дарів не є «літургією» у тому сенсі, в якому ми розуміємо Літургії святих учителів Церкви Василія Великого та Іоана Золотоустого, а являється особливим чином Причастя.
20 березня 2024
«Великий покаянний канон розповідає не тільки про події Старого і Нового Заповітів, але в ньому також згадуються святі пізнішого часу, скажімо, Марія Єгипетська. Гріх є подобою смерті, таке провалля, безодня і нестерпне пекло, що будь-які страждання блякнуть перед цим. Проте у нас завжди є надія на воскресіння», - із проповіді о.Віктора Маринчака в третій день Великого посту.
20 березня 2024
Під час богослужіння Святої Чотиридесятниці, а також у перші три дні Страсної седмиці, окрім суботи й неділі, читається особлива покаянна молитва преподобного Єфрема Сиріна – святого отця Церкви, видатного богослова й подвижника, який написав її ще у IV столітті.
20 березня 2024
21 березня за новоюліанським календарем ПЦУ відзначає день святого Фоми, патріарха Константинопольського. Майбутній святитель розпочинав своє служіння у сані диякона, а при святому Патріархові Іоану IV Постніку (582 - 595), його було обрано ключарем у Великій Константинопольській церкві. Після смерті святого Патріарха Киріака (595 - 606) владика Фома в 607 році був обраний на Константинопольський патріарший престол.
19 березня 2024
Коли ми приходимо до причастя, то читаємо молитву: «Ти прийшов грішників спасти, між якими я перший». На суді Божому кожен предстане виключно зі своїми гріхами, тому оглядатись на чужі немає сенсу. Ми молимось про благодать, щоб Господь дав нам помилування. На виправдання розраховувати нема чого. Про шляхи і способи покаяння в другий день читання Великого покаянного канону постові роздуми настоятеля.
19 березня 2024
Дехто вважає, що піст корисний лише для сильних духом і здорових тілом людей. А в сучасному житті, при його шаленому темпі й високому рівні стресовості та захворюваності, постування не є доцільним, бо воно нібито негативно впливає на самопочуття людини. Таке твердження є помилковим із багатьох причин.
19 березня 2024
До нашої традиції постування нам слід ставитися з християнською свободою, але й з відповідальністю. пам'ятаючи, що піст - це не тільки про їжу, але і про їжу також. Сучасній людині дисципліна потрібна. Вона насправді допомагає. Це не окови, які обмежують свободу, а засіб організувати своє життя заради досягнення мети.
Ось ...
18 березня 2024
Велике повечір’я з покаянним каноном, який читається в перші дні Великого посту, є однією з вершин православного Богослужіння. У тому, що промовляється начебто немає для нас нічого нового. Це наша совість мучиться і бідкається, шукає спосіб висловити себе, але те як все робиться і чим супроводжується пробуджує в душах щось потаємне, що дає надію.