1 червня 2023
Будьте як діти
«Дозволяйте дітям приходити до Мене і не забороняйте їм, бо таких є Царство Боже» (Мк. 10: 14), – навчає Спаситель. Тож приводьте дітей до Господа, наставляйте у Божому слові, захищайте від зла, вчіть опиратися спокусам та гріху, і вчіться в них самі.
31 травня 2023
Календарна реформа та її наслідки
Архієрейський собор Православної церкви України ухвалив рішення про перехід з 1 вересня 2023 року на новоюліанський календар. Отже, тепер ми святкуватимемо Різдво Христове 25 грудня, Покрову Пресвятої Богородиці - 1 жовтня, а Водохреще - 6 січня. Про історію та наслідки календарної реформи у нашому матеріалі.
30 травня 2023
Переживання присутності Божої любові (відео)
«Навіть в найстрашніші хвилини нашого життя важливо відчувати Любов і переживати присутність Божої Любові, відчувати, що любимо ми і люблять нас та попри все мати духовну радість», - о.Віктор Маринчак.
30 травня 2023
Право вільного вибору
Християни, отже, вірять, що певна зла сила сама себе зробила князем нього світу і так триває й досі. А це, ясна річ, породжує цілу низку запитань. До такого стану дійшло згідно з Божою волею чи ні? Якщо так, то якийсь дивний з Нього Бог, скажете ви; якщо ж ні, то як узагалі може щось відбуватися всупереч волі істоти, яка має абсолютну владу? Однак чи не кожному, хто був коли-небудь наділений владою, відомо: бувають випадки, коли щось може, з одного боку, відповідати вашій волі, а з іншого - йти
29 травня 2023
"Я з вами по всі дні до кінця віку".
Вознесіння Христове зміцнює нашу надію. Вже той факт, що Христос людську природу возніс на небо, дарує нам надію, що й ми там будемо. Крім цього, Сам Христос говорив: "І коли піду і приготую вам місце, прийду знову і візьму вас до Себе, щоб і ви були там, де Я" (Ін. 14, 3).
28 травня 2023
Любов ніколи не перестає (відео)
Ми знаємо, що по смерті настає Воскресіння, але на початках нашого перебування у жалобі, коли є порожнеча на місці, де був той, кого ми втратили, Христос закликає нас пережити повноту радості. Про Любов, що ніколи не перестає і в якої немає мертвих дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
27 травня 2023
Неділя святих отців I Вселенського Собору
У 7-му неділю після Пасхи, між Вознесінням і Трійцею, свята Церква згадує й прославляє святих і богоносних отців Першого Вселенського Собору. Святі отці, що сповідували на соборі догмат про єдиносущність Сина Божого, не могли відректися від свого знання заради збереження в Церкві миру.
27 травня 2023
Нам треба повірити в себе!
Людина не повинна ставати слабкою. Щоб добро і правда перемогли вони мають бути сильними. Поки ти відчуваєш відчай, то це ще не кінець. Коли настане найважче випробування виявиться, що ти найсильніший. Нам треба повірити в себе! Про долання суворих рубежів нашого життя у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
27 травня 2023
Духовний меч капеланів (відео)
Настоятель Іоано-Богословського храму ПЦУ висловив свої почуття, які він переживає, коли служить разом з військовими капеланами. «Мені спокійно, радісно і я відчуваю впевненість, що перемога буде за нами». Про капеланське служіння і духовний меч у проповіді о.Віктора Маринчака.
27 травня 2023
Між Вознесінням і Трійцею (відео)
За правду, цінності і відповідальність перед історією в усі часи люди готові були стояти до кінця. Іноді подвигом віри, нерідко силою духа, а часом даючи противнику відсіч зі зброєю в руках. Християнство є не лише релігією Любові, Свободи і Радості. Це також й спосіб життя, який базується на здатності обожнення людини, певних принципах та Символі Віри.
26 травня 2023
Гріх незадоволеного серця
Крадіжка – це гріх серця, незадоволеного в Богові. Коли Господь створив цей світ, Він визначив, що кожна людина буде завжди приходити до Нього і отримуватиме все необхідне. Але незалежне, бунтівне серце побажало самостійно здобувати добро. Про порушення заповіді «Не кради!» у нашому матеріалі.
25 травня 2023
Час надзвичайної величі (відео)
«Ми живемо в час надзвичайної величі, коли людина являє найбільшу свою могутність. Господь не може бути слабким, тому надає нам велику силу, мужність і волю. Той, хто починає відчувати в собі надихання Святого Духа, вже нічого не боїться. Він захищає справу Божу і долає смерть», - із проповіді о.Віктора Маринчака на свято Вознесіння Господнього.