16 липня 2024
Свята великомучениця Марина
17 липня за новоюліанським календарем Церква згадує святу великомученицю Марину (Маргариту). Історія цієї юної жінки вражає і надає привід ще раз замислитись над тим, наскільки несповідимі шляхи Господні.
15 липня 2024
День української державності. Звернення Синоду ПЦУ до вірних
У цей святковий день ми підносимо гарячі молитви за наших мужніх воїнів, які зараз захищають український народ від поневолення і знищення російською імперією зла. Ми дякуємо нашим союзникам, дякуємо всім людям доброї волі у світі, які підтримують Україну в її справедливій боротьбі проти агресора.
15 липня 2024
На скрижалях історії
15 липня за новоюліанським календарем Православна Церква України відзначає пам'ять однієї з найвідоміших постатей вітчизнянної історії. Небагато імен на її скрижалях можуть порівнятися з ім'ям святого рівноапостольного Володимира, хрестителя України-Русі, котрий на віки вперед визначив духовну долю нашої Церкви і нашого православного народу. Хоча в дитинстві Володимира виховували в християнському ...
14 липня 2024
Покликання нести в світ правду (відео)
Кожна віруюча людина покликана нести в світ правду і світло. Це не стільки наша проповідь, скільки спосіб існування. Життя, яке ти здійснюєш так, що в ньому відбувається звершення заповідей Христових. Про долання тяжких випробувань і силу, що здійснюється в немочі дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
13 липня 2024
Подолання безплідності нашого існування (відео)
Архангел Гавриїл звіщає про подолання роз’єднання людини з Богом. Головне, що приносить Спаситель в світ – це Його хрест, смерть і воскресіння. Навіть тоді, коли ми втрачаємо найдорожче, то слід пам’ятати, що смерть подолана. Якщо своє подальше життя ми будуватиме на цій основі, то наша будівля буде на твердому каміні і ніяка буря її не здолає.
13 липня 2024
Все потрібне додасться вам
Опіки Божої достойний той, хто старається бути своїм життям і ділами достойним сином чи дочкою Отця Небесного, хто приймає дари Божі з вдячністю та використовує їх для слави Божої й спасіння своєї душі. У третю неділю після П’ятидесятниці ми читаємо уривок із Євангелія, який не може нікого лишити байдужім: «Шукайте ж спершу Царства Божого і правди Його, і все потрібне додасться вам» (Мф. 6. 33).
12 липня 2024
Шлюб і наші людські немочі
Шлюб – першооснова сім’ї. Шлюб – це священна обітниця між чоловіком і жінкою. У своєму посланні апостол Павло говорить: «Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив Церкву й видав себе за неї» (Ефесян 5,25). А в іншому місці він нагадує нам, якою має бути справжня любов, кажучи: «Любов – довготерпелива, любов – лагідна» (1 Кор.13,4). Що таке шлюб? Чи дає Церква благословення на другий шлюб? Чи можливий третій шлюб? На ці питання спробуємо відповісти.
12 липня 2024
Собор архангела Гавриїла
13 липня Церква присвячує пам’яті архангела Гавриїла. Ім’я Гавриїл з давньоєврейської мови перекладається як «Божий Правитель». За християнськими традиціями архангел відкриває людям таємне знання Бога і він неодноразово згадується у Святому Письмі.
12 липня 2024
Третього не дано (відео)
Конформізм неможливий. Зійтись десь посередині не вдасться. Подивитись в очі злу і домовитись з ним – приректи себе на загибель. Третього не дано: «Ніхто не може служити двом господарям: бо або одного полюбить, а другого буде ненавидіти; або одного триматиметься, а другим знехтує
11 липня 2024
Ікона Божої Матері «Троєручиця»
Ми вже згадували ікону «Троєручицю», яку Церква особливим чином вшановує кілька разів на рік. Але під час війни варто зробити акцент на її історії, яка власно й дала таку, здавалась би, дивну назву. Ікона «Троєручиця» займає поважне місце і в нашій церкві, бо кожен, хто хоч раз відвідав Іоано-Богословський храм ПЦУ не міг її не побачити.
10 липня 2024
Свята рівноапостольна княгиня Ольга
11 липня за новим календарем Православна Церква України відзначає пам’ять святої рівноапостольної Ольги, великої княгині Київської, у святому хрещенні Єлени (969). Вітаємо всіх іменинниць і згадаємо ту, яка удостоїлась честі стати в один ряд з видатними посланниками Божими та принести християнську віру на нашу землю.
9 липня 2024
Преподобний Антоній Києво-Печерський
10 липня за новоюліанський календарем віряни вшановують пам'ять Антонія Печерського. В дні правління святого рівноапостольного князя Володимира Господь явив Церкві Своїй світильника і монахам наставника – преподобного і богоносного отця Антонія Печерського - засновника української Лаври. Преподобний Антоній народився в місті Любеч. Змалку пройнятий страхом Божим, він хотів стати монахом. ...