1 липня 2022
Апостол Юда, брат Господній по плоті
2 липня Церква вшановує пам’ять апостола Юди, брата Господнього по плоті. Він був сином праведного Йосипа Обручника від його першої дружини, яка померла. Юда Фаддей належав до найближчого оточення Спасителя і входив до числа 12-ти учнів Христових. За походженням він був з роду царя Давида і з самого дитинства Ісуса ...
1 липня 2022
Вшановуємо святителя Іоана Шанхайського і Сан-Франциського (відео)
У нашому храмі 2 липня відбудеться Літургія на честь Слобожанського святого святителя Іоана Шанхайського і Сан-Франциського. Владика народився на нашій землі та навчався в Харківському університеті, тому наші парафіяни ініціювали збори за підсумками яких звернулись до предстоятеля ПЦУ та Священного Синоду з проханням включили владику Іоана в календар святих.
30 червня 2022
Харківський святий всесвітнього масштабу (відео)
Останнім часом ворог постійно жорстоко обстрілює Харків: гинуть люди, багато поранених і зруйнованих будівель. Місто-Герой та його мешканці, як ніколи, потребують сьогодні молитовної підтримки. Ми маємо чимало Небесних заступників, які пов’язані з нашим містом. Серед них святитель Іоан (Максимович).
29 червня 2022
"Нам треба зберегти душі", - о.Віктор Маринчак (відео)
«Найбільше, що хоче ворог - це не стільки зруйнувати оселі, як знищити наші душі, волю, спроможність протистояти злу і творити життя в ім’я правди. Ми просимо Бога намножити творчі сили. Нам треба дуже багато терпіння, щоб не впасти у відчай та безнадію, але продовжуємо стукати з вірою - і нам відчинять», - о.Віктор Маринчак.
28 червня 2022
Радість покаяння
В тому й полягає покаяння, щоб немовби виміряти відстань між тим, що задумав Господь, і тим, що ми здійснили; між тим, що нам було дано і що ми використали чи ні, виконали чи не виконали. Це треба робити – і не раз в житті.
27 червня 2022
Святитель Михаїл, перший митрополит Київський
28 червня Православна Церква України вшановує пам'ять святителя Михаїла, першого Митрополита Київського і всієї Русі. Він нещадно боровся з ворогами християнства, знищував єресі та, де міг, будував храми. Пішов у Вічність святитель Михаїл у 992 році, через кілька років після того, як вдалося охрестити Україну-Русь. Святитель Михаїл, перший митрополит Київський, ...
27 червня 2022
Якщо ти не стаєш на захист свого народу, то є співучасником зла (відео)
«Якщо ти не стаєш на захист свого народу, то є співучасником зла. У Євангеліє ми читаємо: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться». А які самі миротворці? Якби ворог припинив військові дії, то закінчилась би війна. Якщо наші військові зупиняться, то зникне Україна. Наші миротворці нищать смерть і уподібнюються Спасителю», - о.Віктор Маринчак.
26 червня 2022
о.Віктор Маринчак про покликання бути святими (відео)
«Святість не в тому, що ти бездоганний. Ми знаємо про це, читаючи житія святих. Часто вони теж гарячкували та припускалися помилок, але спромоглися взяти свій хрест і піти за Христом. Так, ми недосконалі, але давайте любити та плекати те, що любимо. Наше покликання бути святими», - о.Віктор Маринчак.
25 червня 2022
Час не судити, а єднатися! (відео)
«Зараз не час судити. Треба об’єднатися, щоб щось здолати, на щось спромогтися, щоб почати відбудовувати, бо дуже багато зруйновано: життів, родин, домівок. Ще довгий час нам буде важко, але саме про це Господь каже: «Просіть, і дасться вам!», - із проповіді о.Віктора Маринчака.
25 червня 2022
Новомученики та сповідники України
У другу неділю після П’ятидесятниці ми особливо вшановуємо тих святих, які в землях України несли служіння та подвиги, довершувалися у чеснотах, засвідчили віру через мучеництво. 26 червня Церква згадуватиме новомучеників та сповідників, які в Україні та в інших землях у XX та XXI столітті постраждали за Христа та православну віру.
23 червня 2022
Апостоли Варфоломій і Варнава
24 червня Свята Церква вшановує пам'ять відданих послідовників Христа, життя яких є прикладом жертовності і самозречення – апостола з дванадцятьох Варфоломія та апостола з семидесяти Варнави. Свої життя, сповнені подвижницької праці, покровительства тим, хто його потребує, любові до ближніх, вони присвятили служінню Істині та проповідуванню Слова Божого серед народів. Святий ...
23 червня 2022
Досвід торкання святості (відео)
«Війна дає нам жахливий, страшний досвід, але нічого кращого за довго життя я ще не отримував. Це досвід торкання людської святості. Вона без пафосу, не виставляє себе героєм та не зображує жертвою, але все віддає і обов’язково переможе», - о.Віктор Маринчак.