21 вересня 2023
Український Золотоуст
Українець за походженням, чернець, він перший склав повну збірку «Житія всіх святих». У християнському світі його книга уже впродовж трьохсот років найбільш видавана і улюблена після Євангелія. Головним завданням своєї роботи він убачав: «Да не будет ми солгати на святого». Йому неодноразово являлися святі і допомагали в укладанні житій. Проживши святе життя, він став Українським Златоустом.
20 вересня 2023
Терпіння не означає програш, у ньому немає пасивності
Помиляються ті, хто цю чесноту – терпеливість – вважають слабкістю, підкоренням. Насправді все навпаки: терпеливий перемагає, і не лише навіть самого диявола, бо якраз він є нетерпеливим, роздмухує емоції, квапиться з рішеннями, спішить і… робить помилки.
20 вересня 2023
Духовні зустрічі в нашому храмі: розмова про Літургію (відео)
У нашому храмі продовжує працювати недільна школа для дорослих. Під час одного із занять цього навчального року відбулась зустріч о.Віктора Маринчака з парафіянами, де обговорювались літургійні питання. Пропонуємо подивитись фрагмент розмови. У жовтні також плануємо проведення духовних бесід з настоятелем.
19 вересня 2023
о.Віктор Маринчак: відчуття війни (відео)
Перебуваючи в епіцентрі історичних подій біблійного масштабу, переживаючи війну не з екранів моніторів, а на власному досвіді, ми продовжуємо намагатись осмислити те, що з нами відбувається. Нещодавно Харківська правозахисна група зробила інтерв’ю з настоятелем нашого храму о.Віктором Маринчаком, яке ми пропонуємо до вашої уваги.
19 вересня 2023
День пам’яті благовірного князя Ігоря
Князь Ігор Ольгович (у хрещенні Георгій) походив із роду чернігівських князів. Жив він у першій половині ХІІ століття, в період бурхливих князівських розбратів між Ольговичами і Мстиславовичами – нащадками славного князя Руси благовірного Ярослава Мудрого. На жаль, саме міжусобиці за Київське князювання і стали причиною його жорстокого вбивства.
18 вересня 2023
Мова занепалих духів
Лояльне сприйняття цього гріха вже нібито майже «узаконила» його. На жаль, мало хто розуміє і замислюється над тим, яка це біда для суспільства і для кожної людини. Мат калічить душу – і не лише того, хто його вимовляє, а й того, хто його чує.
17 вересня 2023
Треба брати свій Хрест і йти за Ним (відео)
«Треба дякувати Богові, що сподобив нас жити в такий дивний, трагічний і благословенний час, коли ми теж можемо долучитись до того, що Царство Боже являє себе в силі. Треба брати свій Хрест. Якою буде форма відання свого життя – ніхто не знає, але нам треба готувати себе до цього», - о.Віктор Маринчак.
16 вересня 2023
У нашому храмі відкрилась унікальна виставка (фото)
У неділю 17 вересня 2023 року в центральній частині Іоано-Богословського храму одразу після завершення Літургії відбулось відкриття особливої благодійної виставки-перформансу, яка встановила Рекорд України і з Харкова, починає мандрувати Україною та світом.
16 вересня 2023
Найбільша заповідь в законі
Недільне Євангеліє розкриває нам головну заповідь Христову: «Люби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею своєю, і всією силою своєю, і всім своїм розумом, і свого ближнього, як самого себе. На цих двох заповідях увесь закон і пророки» (Лк. 10, 27; Мт. 22, 40). Але, для повного розуміння всієї повноти цього Євангелія, варто нам осунутися в повчальну силу Біблійної історії.
16 вересня 2023
День вшанування мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії
Вірою у Христа, Надією на Вічне життя і Любов’ю до Бога та ближнього стверджується людська душа. А народжуються ці чесноти через вищу мудрість – Софію. Треба бути готовим до жертви: іноді - до зречення егоїзму, іноді – до пролиття власної крові.
16 вересня 2023
Треба постійно дбати про свій спосіб життя (відео)
«Господь пророкує нам надзвичайні випробування, тому що люди, попри всі звістки, зосереджені на власних бажаннях і на своїй сваволі. Вони не рахуються з іншими та продовжують робити беззаконня. Нам треба постійно дбати про свій спосіб життя, щоб не засмутити Бога, який є Любов, Правда і Свобода», - о.Віктор Маринчак.
15 вересня 2023
Свята мучениця Людмила
16 вересня за новоюліанським календарем тепер свій День ангела святкують Людмили. Це ім'я означає «мила людям». Свята Людмила жила в кінці дев'ятого – на початку десятого століття. Вона була донькою Сербського князя, дружиною чешского правителя і загинула за віру в боротьби з язичниками. Людмила вийшла заміж за чеського князя Боривоя ...