24 березня 2025

На четвертий тиждень Великого посту припадає свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке ми відзначаємо у вівторок 25 березня. Також у нашому храмі продовжуються служби Великого посту. У четвер маємо утреню, у п’ятницю - таїнство Соборування, парастас і Літургію ранішосвячених дарів. В суботу – остання поминальна Літургія. Про всі майбутні служби цього тижня при сходженні на духовну Ліствицю розповідає настоятель.
24 березня 2025

Народження дитини – це завжди тайна, незабутня мить у житті кожної родини, неймовірне щастя, яке немислимо до кінця збагнути і ні з чим порівняти. Подія, що неможлива без Божого промислу, людської волі й глибинних почуттів, які дають життєдайну енергію, здатну преображати буття.
23 березня 2025

Після недільної Літургії громада Іоано-Богословського храму привітала настоятеля з ювілеєм. Від імені предстоятеля ПЦУ митрополита Київського і всієї України Епіфанія о.Віктору Маринчаку правлячий архієрей владика Митрофан вручив найвищу церковну нагороду – орден Андрія Первозванного.
22 березня 2025

Великий піст є часом особливого внутрішнього й зовнішнього стримування та покути. Оскільки ця духовна боротьба триває довгий час, то звичайно буває так, що перші дні чи тижні посту ми практикуємо його ревно й мужньо, але відтак помалу фізично й душевно вичерпуємося, ослаблюємося і знеохочуємося. Свята Церква, знаючи про немічність і нестійкість людської природи, ставить посеред посту перед нашими очима надзвичайно могутню спонуку до витривалої духовної боротьби, якою є святий хрест.
22 березня 2025

Людина, яка вже дожилася до гріха й знає, що таке природний моральний закон, відчуває його Божественний вимір. Причому неможливо, віруюча ця людина чи ні. Фундаментальний закон стоїть перед нами, як стовп між Небом і землею. Якщо ти його зрадив, то немає вже спокою. Про вірність любові та право на прощення дивіться роздуми настоятеля на Євангельське читання про страждання Христові.
22 березня 2025

«Кожен раз, коли ми згадуємо тих, хто пішов від нас, перше, що повинні сказати їм: «прости мене!». Чимось неодмінно ми завинили й часто по-справжньому розуміємо своїх рідних тільки через багато років після їх смерті. Любов ніколи не перестає, а тому спочилі близькі лишаються з болем і покаянням в нашій скорботній любові. Нехай Господь благословить їх», - із проповіді в поминальну суботу о.Віктора Маринчака.
21 березня 2025

Оскільки зло – це протилежність, а точніше, відсутність добра, тому воно має найпотворніший власний вигляд, воно огидне. Воно роз’їдає і знищує, зло – це руїна, гниль, іржа, немає в ньому нічого привабливого. А тому прислужники диявола приховують зло за шляхетними шатами. Аби зло поширювати, вони його маскують – ховають за обманом, хитрістю, брехнею, ілюзією.
21 березня 2025

Де же ваш Бог, коли навколо стільки нещасть і смертей? Питання, яке чув ледве не кожен християнин під час кровопролитної війни. Відповідь, напевно, не всіх влаштує, але в найважчі миті наших страждань Він був там, де й завжди – прибитим цвяхами на Хресті.
Нестерпний біль від втрат і символ Воскресіння ...
21 березня 2025

Служби святої Чотиридесятниці мають свою специфіку. На них читаються великопостові тропарі, а наприкінці вечірні, великого повечір’я, опівнічної, ранньої, кожного часу, зображальних – молитва преподобного Єфрема Сиріна з поклонами. Ці поклони – особливі, великопостові, доземні, потрійні.
20 березня 2025

Щоп’ятниці у нашому храмі об 11 годині звершується таїнство Соборування. Вважається, що під час Великого посту бажано, щоб парафіяни отримали від Церкви цей благодатний дар зцілення душі і тіла. Що варто знати про таїнство Єлеосвячення та як до нього краще підготуватися - читайте у нашому матеріалі.
20 березня 2025

Сьогодні Міжнародний день щастя. Для українців нині щастя – це можливість обійняти батька чи матір, рідну дитину. Щастя – почути їхній голос в телефоні після чергової атаки ворога. Для нас щастя – це кожний новий день, який ми зустріли і мали можливість прожити.
19 березня 2025

20 березня Церква вшановує святу мученицю самарянку Фотину (Світлану) та її синів. Життя цієї родини в перше століття нашої ери, коли ще були живі апостоли та свіжа пам'ять сучасників Ісусу, демонструє подвиг справжніх послідовників Сина Людського, які за свої переконання йшли на жорстоки тортури і смерть. Варто згадати цих людей ...