16 липня 2022
Велич часу кличе нас до дій (відео)
«Бог надає тяжкі випробування і той час, який насправді відрізняється надзвичайною величчю, щоб ми осягнули якісь таємниці. Господь закликає нас йти за Ним. У цьому і буде дієве покаяння. Ми сьогодні бачимо як недосконалі люди рухають історію. Велич часу покликала їх. Вони все залишили та пішли діяти», - о.Віктор Маринчак.
16 липня 2022
Вигнання бісів
У 5-ту неділю після П’ятидесятниці читаємо про вигнання бісів із двох біснуватих, які вийшли з гробових печер Гергесинського краю. Вони були настільки люті, що ніхто не насмілювався проходити тим шляхом, де вони знаходились. Христос вселив бісів у стадо свиней і потім побачив реакцію людей, яких здолав страх.
15 липня 2022
Святитель Анатолій, патріарх Константинопольський
16 липня Православна Церква вшановує пам'ять святих Анатоліїв: двох монахів, які жили в Києво-Печерській лаврі близько 12-го - 13-го століть. Про життя подвижників майже немає свідчить, але їх мощі знаходяться нетлінними в обителі. Також Церква згадує святителя Анатолія, патріарха Константинопольського, який нещадно боровся з єресями. Святитель Анатолій, Патріарх Константинопольський, народився ...
14 липня 2022
Охтирська ікона Божої Матері (відео)
15 липня Православна Церква вшановує Охтирську ікону Пресвятої Богородиці. Тож сьогодні хочеться нагадати ,що вже декілька років в нашому храмі перебуває старовинний образ цієї ікони, що дивним чином був віднайдений і переданий громаді.
14 липня 2022
Записки онлайн на недільну Літургію (відео)
Середина літа завжди була періодом, коли активність на певний час спадала, починалися відпустки і липнева спека давала можливість трохи розслабитись. Цього року все зовсім інакше. У зв’язку з постійними обстрілами Харкова приймаємо записки он-лайн на недільну Літургію 17 липня.
13 липня 2022
Святі безсрібники Косьма і Даміан
14 липня, Церква вшановує пам'ять святих безсрібників Косьми і Даміана. Для розуміння цих постатей ми спробуємо додати декілька фактів з їхнього життя, яке стало жертовним служінням на славу Божу і допомогу людям. Святі безсрібники Косьма і Даміан були рідні брати. Народились вони в Малої Азії. Ні дата їх народження, ні ...
12 липня 2022
о.Віктор Маринчак про апостолів дії (відео)
Коли йдеться про Бога, тоді первинне Слово, яке може творити Всесвіт. А коли ми говоримо про наше з вами буття, то те, що йде від розуму чи від мови, – воно вторинне. Це потім ми можемо все осягнути і висловити своє розуміння, але починати треба з дії. Саме вона здатна ...
12 липня 2022
Першоверховні апостоли Петро і Павло
Найчастіше головною причиною нашої неуважності до церковної історії є звикання до того, що кожне свято сприймаємо, як повторення чогось, що уже було, як буденність. Багато свят, на жаль, стали для нас просто певною відміткою часу, як от день вшанування пам’яті святих першоверховних апостолів Петра і Павла для переважної більшості пересічних людей означає в першу чергу закінчення Петрівки - апостольського посту.
11 липня 2022
Лікі для вірян (відео)
Харківська єпархія ПЦУ за допомогою Червоного Хреста збирає заявки на отримання безкоштовних ліків для вірян. У заявці треба вказати ПІБ і ваш номер телефону, а також три позиції найнеобхідніших ліків. Заявки просимо залишати протягом найближчого тижня на свічному століку в Іоано-Богословському храмі (вул.Велика Панасівська 105-а)
10 липня 2022
Безнадійність – це брак віри (відео)
Хай залишаються неузгодженими наші питання, які протягом тривалого часу ми адресуємо до Бога: «Чому так? За що? Для чого?» Але у нас є Любов, і навіть якщо переживаємо відчай, то все одно діємо, бо впевнено надіємось. Чому ми не маємо право на безнадійність дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
10 липня 2022
Зцілення слуги сотника
Євангельське читання цієї неділі закликає нас вкотре подумати над власним духовним буттям і вкотре покликане утвердити нашу віру в божественність і спасенність євангельських подій. Євангеліст Матфей описує нам подію зцілення тяжкохворого слуги сотника. Слідуючи євангельській послідовності, ця подія сталася після нагірної проповіді Ісуса Христа. Спаситель увійшов до Капернаума, де Його ...
10 липня 2022
Записки онлайн на свято
Святкуючи пам’ять першоверховних апостолів, Церква прославляє духовну твердість апостола Петра і розум святого Павла. В Іоано-Богословському храмі ми також маємо 12 липня Літургію (початок о 10 годині) і на святкову службу приймаємо ЗАПИСКИ ОНЛАЙН.