17 січня 2024
Стрес, Стус і Бог, - інтерв’ю з о.Віктором Маринчаком
Щоби пережити сьогодення, треба вибудовувати всередині себе стратегію виживання: вона має передбачати знання культури та історії. Культура у своїх підвалинах спирається на ті самі духовні чинники, що й віра. Культура й релігія суголосні. Історія ж дає нам знання, що українці ніколи не опускали рук і за будь-якої нагоди чинили опір. Говорили зі священником отцем Віктором Маринчаком про те, як змінюються наші настрої наприкінці другого року повномасштабного вторгнення, у форматі вільної бесіди між
16 січня 2024
Преподобний Антоній Великий
17 січня православна церква вшановує пам'ять Святого Антонія Великого (251—356), який є засновником чернецтва. Цей єгипетський анахорет, творець пустельництва й інспіратор монашого життя у християнстві більше сімдесяти років прожив у пустелі. Не можна описати, скільки спокус і боротьби виніс цей великий подвижник. Цей великий сподвижник Церкви Христової народився в 252 ...
16 січня 2024
Християнська любов до ворогів не суперечить застосуванню сили
Спершу це може здатися парадоксальним, але такі емоції як гнів, злість і ненависть можуть бути дієвою зброєю у боротьбі з дияволом і гріхом. Адже «роздратування душі» у своїй основі є чеснотою. Інакше, коли би коїлося щось погане, то ми би не противились злу, не протистояли йому, не виявляли би своє ...
15 січня 2024
Найпідступніша гріховна пристрасть
Чимало людей у сучасному світі піддаються гріху гордині. Людина ставиться в центр всього, надмірна увага приділяється її почуттям, прагненням, судженням, можливостям. Забуваючи про Бога, у людини стрімко зростає відчуття вседозволеності, прагнення «побути Богом» на землі, вирішити долі інших… До яких наслідків це призводить – бачимо на практиці. Але проблема не «десь там» і не «у когось». Вона стосується кожної людини.
15 січня 2024
Драгоцінний дар, який ми маємо
“Під час війни мені довелося дуже довго бути без храму, і, подібно до багатьох, я знаю, як важко це буває. Але я також виявив одну дуже дорогоцінну властивість цієї знедоленості», - митрополит Антоній Сурожський.
14 січня 2024
З вдячністю і любов’ю (відео)
Вже півтора десятиліття в нашому храмі вірою і правдою служить Богу і Україні о.Геннадій Рохманійко. Про покликання священства, досвід військового капелана в шпиталі, жертовність до самозречення і дивовижні якості справжнього пастиря людських душ говорив сьогодні з амвону настоятель Іоано-Богословського храму ПЦУ о.Віктор Маринчак. З вдячністю і любов’ю громада привітала протоієрея з духовним талантом.
13 січня 2024
Про боротьбу зі спокусами (відео)
Після того, як Ісус був охрещений у водах Йордану, Він опиняється в пустелі, де диявол намагається Його спокусити. Щось подібне, в тому чи іншому розумінні, буває присутнє і в нашому житті. Завжди є небезпека піддатися впливу темних сил. Спаситель дає взірець поведінки людини, яка служить Богові і любить Його. Як встояти під час випробувань та впоратись зі спокусами дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
13 січня 2024
Рівноапостольна Ніна, просветителька Сакартвело
Найбільш визначною подією в історії Грузії було навернення країни до християнства на початку IV століття проповіддю святої рівноапостольної Ніни. Світло Євангелія, принесене дівою Ніною до Грузії, як світильник, запалений від вогнів єрусалимського Храму, змінило й преобразило душу народу.
13 січня 2024
Зцілення скорченої жінки
В розумінні начальника синагоги Божі Заповіді перетворилися на закони, недотримання яких стягувало неминуче покарання. Христос проповідував інше уявлення про Бога. У словах Ісуса відкривається Всевишній не як могутній цар, котрий карає своїх підданих за найменшу провину, але як люблячий Батько, який із розпростертими обіймами біжить назустріч блудному сину.
12 січня 2024
Прийняття волі Божої (відео)
Прийняття світу Божого й необґрунтоване та нічим не забезпечене прийняття Його волі є однією з важливіших ознак нашої віри. Ця впевненість пов’язана з тим, що людина втрачає страх. Щоб не сталося з нами далі християнин має досвід молитви: «Нехай не моя буде воля, а Твоя». Про те, як витримати і не зламатись, коли жах і туга сягають найвищого моменту, розповідає о.Віктор Маринчак.
12 січня 2024
Ікони Божої Матері "Акафістна" і "Молокоживителька"
Існує декілька різновидів ікон з найменуванням Акафістна Божа Матір. Ікону, святкування якій здійснюється 12 січня, називають Хилендарською. З цим образом пов'язана наступна подія. У 1837 році з необережності Еклесіарха (людина, яка завідувала у монастирі порядком богослужіння) у храмі Хилендарського монастиря на Афоні загорівся іконостас. Від вогню іконостас практично весь вигорів, ...
12 січня 2024
Господь кличе нас до святості (відео)
Досвід останніх років навчив нас багатьох речей, і серед них - вміння бути дерзновенними. Святість починається тоді, коли ти не ухиляєшся від відповідальності, а наважуєшся нести свій хрест і лишаєшся вірним до кінця. Ми не маємо права втратити найцінніше, відмовитись від всього того, що нас надихало і ставало сенсом життя.