24 лютого 2021
Готуємось до Великого Посту (відео)
Церква вже почала підготовку до Великого посту. Ми вже чуємо в храмі слова «Покаяння відкрий мені двері» і вже в цю суботу лунатиме ще один сумний та проникливий спів «На ріках Вавилонських». Чому його варто почути, а також про розклад Богослужінь найближчим часом розповідає о.Віктор Маринчак.
23 лютого 2021
Ювілей Лесі Українки (анонс)
У кіноклубі «Нова Україна» в четвер 25 лютого, о 17.00, будемо відзначати 150-ти річчя від дня народження Лесі Українки. На цей раз у Харківській прес-клуб запросили настоятеля Іоано-Богословського храму о.Віктора Маринчака, щоб подивитись фільм за його участю та поговорити про нашу видатну місткиню й її поетичну драму «Камінний господар».
22 лютого 2021
Про два шляхи до Бога (відео)
У притчі про митаря та фарисея перед нами два шляхи до Бога. Перший, – через виховання і освіту, через розуміння того, що вимагає від нас віра і чекає Господь. Це дисципліна та поведінка в рамках закону. Можливо, - найкращий шлях. Але є й інший, коли Бог не милує тебе, а виправдовує, – через щире покаяння, бо воно важить більше, ніж виконання заповідей», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
21 лютого 2021
Хвилини найбільшої величі духу (відео)
«У житті людини є хвилини, коли наближається справжня і страшна небезпека й кожен знає, що душа твоя може бути спокійною. Ти йдеш куди треба і вже немає шляху назад. Нема чого хвилюватися, бо все вирішено і що буде далі –невідомо, але скасувати своє рішення ти вже не можеш. Це хвилини ...
21 лютого 2021
Покаяння як необхідність, що веде до життя (відео)
«Яка ж це радість дізнатися, що тебе можуть почути, навіть виправдати, тому що щирим є твоє покаяння. Молитись треба за тих, хто ще не усвідомив свої гріхи. Саме до них звернений наш перший і, можливо, найважливіший предпостовий спів «Покаяння відкрий мені двері». Через сльози і намагання спокутувати ми здобуваємо життя», - о.Віктор Маринчак.
20 лютого 2021
Рабів до раю не пускають (відео)
«Господь обдарував український народ надзвичайною волелюбністю. Під час Революції Гідності ми вийшли на Майдан і були приречені на перемогу, бо у нас є одне гасло: «Рабів до раю не пускають»! Тому в цьому житті або свобода, або смерть, – іншого для нас не дано», - Віктор Маринчак.
20 лютого 2021
Про митаря і фарисея
Ми звикли осуджувати і ставитися з презирством до фарисея: нам здається, що сьогоднішнє Євангеліє дає нам на це право – він нібито осуджений Самим Христом. Але ми забуваємо, чого коштувала пихата праведність фарисея йому і подібним до нього людям.
19 лютого 2021
Метанойя о.Віктора Маринчака (відео)
Нещодавно вийшла книга про настоятеля нашого храму о.Віктора Маринчака «Досвід навернення». Чому її варто прочитати, особливо тим, хто знайомий з героєм оповідання? Автори видання на телеканалі «Simon» діляться своїми враженнями про те, чому вони вирішили надрукувати інтерв’ю довжиною в книгу.
18 лютого 2021
Покаяння відкрий мені двері (відео)
Вже у цю суботу, 20 лютого 2021 року, на Всенічній ми вперше співаємо «Покаяння відкрий мені двері» і Православна Церква починає готуватися до Великого посту. Неділя митаря і фарисея – перший крок на шляху до нашого покаяння. Чекаємо всіх на службах, про розклад яких ви можете дізнатися на нашому сайті.
17 лютого 2021
Святитель Феодосій Чернігівський
18 лютого Православна Церква України вшановує пам'ять святителя Феодосія Чернігівського, який є одним з небесних покровителів нашого храму. Пам'ятаємо, що раніше Іоано-Богословський храм мав три приділи, і правий був освячений на честь саме святителя Феодосія Чернігівського і преподобного Серафима Саровського. Святитель Феодосій, архієпископ Чернігівський, народився на початку тридцятих років ХVII ...
17 лютого 2021
День пам`яті Героїв Небесної Сотні у Харкові
У суботу, 20 лютого 2021 року, на майдані Небесної Сотні настоятель нашого храму і духовник харківського Євромайдану о.Віктор Маринчак відслужіть панахиду за загиблими Героями. Громадській захід почнеться о 13.00 на місці, де, сподіваємось, незабаром буде встановлено меморіальний комплекс Небесної Сотні.
16 лютого 2021
Тривають реставраційні роботи (відео)
На минулому тижні завдяки допомоги парафіян та волонтерів вдалося повністю підготувати нову частину храму до реставраційних робіт. Винесені тони плитки та різного мотлоху, книги і різні речі, що зберігались в приміщенні, в якому починаються будівельні роботи. Про подальші амбітні плани громади розповідає настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак.