2 серпня 2023
Пророк Ілля
Сьогодні, 2 липня, Церква згадує пам'ять святого пророка Іллі, який жив за 9 століть до земного народження Спасителя. На фото – фреска із зображенням цього старозавітного пророка, датована XI століттям і яка до наших днів збереглась у соборі Святої Софії Київської (нава вівтаря святого Петра). З Біблії ми дізнаємося про ...
1 серпня 2023
Преподобний мученик Афанасій Берестейський
У крижаному казематі та в кайданах він пробув понад рік. За ґратами Преподобний Афанасій написав молитвослів’я, яке постійно співав, щоб утамувати душевний біль: «Пошли спокій Церкві Своїй Христе Боже! Не знаю, чи може хто із нас терпіти далі! Дай нам допомогу у печалі, щоб ми повністю віддалися Вірі Святій, непорочній!». 2 серпня Церква відзначає знайдення мощей Преподобномученика Афанасія, ігумена Берестейського.
31 липня 2023
Парафіяльне життя (відео)
Попереду останній місяць літа та церковного року. Парафіяльне життя Іоано-Богословського храму ПЦУ входить в період підготовки до свят, яких традиційно у серпні багато. Наша церква розвивається, висвячуються нові капелани, без канікул працює недільна школа для дорослих, яка тепер матиме новий формат. Більш докладно про найближчі плани у нашому відео.
30 липня 2023
На відстані витягнутої руки (відео)
Ми завжди маємо можливість поділитись добрим словом, підтримкою, співчутливістю до ближнього. З власного досвіду нам відомо, що байдужість вбиває. Кожен може намножити доброту і любов у цьому світі. Про наше покликання зігріти тих, хто на відстані витягнутої руки у недільній проповіді о.Геннадія Рохманійка.
30 липня 2023
Cтав першим (фото)
«Я можу бути лише другим пілотом …». Навесні 1991 року ці слова я почула тоді від заступника голови Харківського Православного Братства УАПЦ Віктора Андрійовича Маринчака. Але у Бога були свої плани… Він став першим», - пропонуємо до вашої уваги спогади нашої парафіянки Ніни Немировської про настоятеля Іоано-Богословського храму. У неділю 30 липня виповнюється 32 роки його священицької хіротонії.
30 липня 2023
Звернення Помісного Собору ПЦУ до українського народу (відео)
Під час недільної Літургії в Іоано-Богословському храмі архієпископ Харківський і Слобожанський ПЦУ Митрофан зачитав послання Помісного Собору до українського народу.
29 липня 2023
Насичення народу п’ятьма хлібами
Чудесне розмноження Ісусом Христом п’яти хлібів і двох риб - це ще одне потвердження того, що Бог справді дбає про духовні і тілесні потреби людей, опікується ними. Коли апостоли запропонували Ісусові відпустити людей, щоб самі знайшли собі харчі, Спаситель не згодився з їх пропозицією і запропонував їм знайти поживу для людей. Цим Христос хотів сказати, що Йому не байдужа доля людини.
29 липня 2023
Щоденне випробування самого себе (відео)
Життя з Богом – це щоденне випробування самого себе. Як ми живемо, чим дихаємо, які наші вчинки, чи вдається триматися добра серед повсякденних турбот? о.Геннадій Рохманійко в суботній проповіді говорив про щоденний іспит, який ми складаємо перед Господом в час великих випробувань.
28 липня 2023
Другий шлюб
Шлюб – першооснова сім’ї. Шлюб – це священна обітниця між чоловіком і жінкою. У своєму посланні апостол Павло говорить: «Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив Церкву й видав себе за неї» (Ефесян 5,25). А в іншому місці він нагадує нам, якою має бути справжня любов, кажучи: «Любов – довготерпелива, любов – лагідна» (1 Кор.13,4). Що таке шлюб? Чи дає Церква благословення на другий шлюб? Чи можливий третій шлюб? На ці питання спробуємо відповісти.
28 липня 2023
День Української Державності у Свято-Володимирському храмі (фото)
День Української Державності представники Харківської єпархії ПЦУ мали нагоду побувати в різних храмах. Частина людей відправилась в столицю, а група наших парафіян на чолі з о.Геннадієм Рохманійко відвідала Свято-Володимирській церкву, яка в день Хрещення України-Руси відзначає сьогодні храмове свято. Минулого року тут проходила лінія фронту і будівля зазнала руйнувань.
28 липня 2023
Доросла недільна школа (відео)
Продовжує свою роботу доросла недільна школа при Іоано-Богословському храмі ПЦУ. Нещодавно для комфортного навчання спільними зусиллями громади було відремонтоване нове приміщення. Попри літо, канікул вирішили не робити. Цієї неділі починається новий цікавий курс по вивченню різних богословських дисциплін та Євангелія. Приходьте!
28 липня 2023
Чудо має повчальний характер (відео)
Всяке чудо має повчальний характер. Воно є не лише подією, що перевершує природні закони, але й одкровенням, яке промовляє до втомлених душ, спонукаючи до подолання обмежень і властивої людині недосконалості. Наша відповідь може бути різною: ділом, словом, молитвою, але обов’язково з вірою і любов’ю.