12 травня 2021
"Не можна нічого боятися", - о.Віктор Маринчак
Нещодавно настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак був гостем програми «Точка зору» на телеканалі «Р-1». Говорили про страх, відбудову храму і Любов, що ніколи не перестає. Про наші досягнення, недоліки, коронавірус та виклики часу – фрагмент інтерв’ю з присмаком Пасхальної радості.
12 травня 2021
Сучасний святий - преподобний Амфілохій Почаївський
12 травня Свята Церква відзначає день пам’яті преподобного Амфілохія Почаївського. Його чернече життя припало на один з найтрагічніших періодів в історії християнства, коли комуністичні керівники рахували, що віра в Бога - це злочин, а релігії в СРСР немає.
11 травня 2021
Радониця. У нас є надія! (відео)
«Кожен, хто пережив тяжку втрату, добре знає, як всі дрібниці осипаються, мов порох, і залишається лише найсуттєвіше, що стосується людини: її краса, добро, любов. Часом це затьмарювалося суєтними помислами, але після смерті лишається головне. Є у нас надія, що саме так їх і буде оцінювати Бог», - о.Віктор Маринчак.
10 травня 2021
Фомина неділя (відео)
Сучасна людина зі смертю зустрічається надзвичайно рідко. Нас ховають від неї, роблячи все, щоб її ми не побачили впритул. У часи Христа розп’яття рабів було побутовим явищем. Тоді всі знали, що таке смерть. І тому так примусити воскресити тіло може лише Бог. Вірити варто лише в те, що витримує найрадикальніший сумнів. Першим хто його виявив і був апостол Фома.
9 травня 2021
 Нам треба повністю відокремитись від победобесія (відео)
«Якщо через десятки років після війни ми досі не примирилися і прагнемо помсти, то це викривлення нашої ментальності та ознака психічного нездоров’я. Із імперії зла повстають сатанинські сили, що проявляють себе в победобесії. Нам треба повністю відокремитись від цього, бо то вороже", - о.Віктор Маринчак.
9 травня 2021
о.Віктор Маринчак про материнську любов (відео)
«Згадаємо свою юність. Скільки раз ми були винні перед мамою, а вона все одно нас беззастережно любила: недосконалих, неправедних, дуже нерозумних і необачних. Мабуть, найбільшим гріхом є невдячність. І найбільше ми повинні бути вдячними нашим мамам, які все віддавали для нас», - о.Віктор Маринчак.
9 травня 2021
Поминальні дні (відео)
Починаються поминальні дні, коли ми розділяємо радість Христового Воскресіння з рідними, що відійшли у життя вічне. У понеділок, 10 травня, після Вечірнього Богослужіння відбудеться панахида за спочилими, а у вівторок - Радониця. Початок Літургії, 11 травня, о 8.30. По її закінченні також служимо панахиду. Крім того, ми приймаємо записки за ...
9 травня 2021
Досвід, який нам дуже необхідний (відео)
Апостол Фома побачив Христа зі слідами тортур і розп’яття, на якому позначилася смерть, що тепер подолана. Він визнав Його Богом, і це є підвалинами нашої віри та безцінним досвідом, який нам дуже необхідний. Перед нами людина, що засумнівалася, але побачила, і підтвердила - віра наша не марна.
8 травня 2021
Антипасха, Фомина неділя
Перша неділя після Великодня має дві назви: Фомина неділя та – Антипасха, що в перекладі означає – навпроти Пасхи, або ж – замість неї. Закінчилася Світла Пасхальна седмиця і від цієї неділі починається недільне коло всього року. У стародавні часи новохрещені християни, які приймали таїнство хрещення напередодні Великодня, цілий Світлий ...
8 травня 2021
Релігія і кіно
Перед вихідними поговоримо про кіно і віру. Розкажемо про кращі фільми, в осерді яких лежить християнська духовність. Про ті, які по-різному, але неодмінно талановито вплітають релігійні наративи у свої сюжети, ставлячи їх у фокус уваги і не втрачаючи художньої сили.
7 травня 2021
о.Віктор Маринчак про День пам’яті та примирення  (відео)
У День пам’яті та примирення варто почути слова о.Віктора Маринчака: «Ненависть нічого не породжує, вона тільки руйнує, а перемагає завжди любов. Ми молимось за тих, хто віддав своє життя у тій страшній війні. Молимось за них в надії, що вони там, свою Небесною Сотнею, Небесним Батальйоном помоляться за нас - ...
7 травня 2021
Пасхальний хліб артос (відео)
Протягом всього Світлого тижня на солеї, перед образом Спасителя лежить освячений хліб - артос. На Фомину неділю він буде роздроблений, і зазвичай при цілуванні хреста на Літургії роздається парафіянам нашого храму, як святиня.