28 січня 2022
Про любов, що долає смерть (відео і фото)
«Ми немаємо право на поразку», - такими словами звернувся до глядачів кіноклубу «Нова Україна» о.Віктор Маринчак. Немає універсальної формули, яким чином можна витримати жах смерті й зберегти свою душу, але є певні орієнтири психології переможців, які ми й спробували відшукати разом з настоятелем Іоано-Богословського храму.
27 січня 2022
Рівноапостольна Ніна, просветителька Грузії
Найбільш визначною подією в історії Грузії було навернення країни до християнства на початку IV століття проповіддю святої рівноапостольної Ніни. Світло Євангелія, принесене дівою Ніною до Грузії, як світильник, запалений від вогнів єрусалимського Храму, змінило й преобразило душу народу.
26 січня 2022
Звернення митрополита Епіфанія до українського народу
Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній звернувся до українського народу. «Скупчення російських військ біля кордонів нашої держави, поширення інформації про плани агресора розпочати вторгнення, інші ворожі заяви та дії очільників Росії вимагають нашої відповіді».
25 січня 2022
Ми повинні мобілізувати наш дух (відео)
«Перед загрозою майбутніх випробувань ми повинні мобілізувати дух. Ознака віруючої людини є нічим не забезпечений спокій та впевненість. Навіть тоді, коли всі хвилюються і втрачають рівновагу. Не треба піддаватися панічним настроям. Слід бути мужнім, відважним і брати відповідальність там, де ти можеш», - о.Віктор Маринчак розповів про своє бачення загроз можливого захоплення Харкова.
25 січня 2022
Розклад служб на найближчі дні (відео)
Минули святки і церковне життя наприкінці січня вступило в той зовнішньо спокійний період, коли до Стрітення та початку підготовки до постових служб ще є кілька тижнів, а Різдвяні свята вже далеко позаду. Отже, є можливість зосередитись на головному, відчути красу Богослужінь і набратися духовних сил у наш тривожний час.
24 січня 2022
Про видатну людину з харківським серцем (відео)
Філолог світової слави Юрій Шевельов був у нашому храмі. Він добре знав Харків і свого часу зробив свідомий вибір на користь України. Про його колосальний внесок у культуру, науку, боротьбу з «руським миром» і чому так важлива сьогодні постать Юрія Шевельова – розповідає о.Віктор Маринчак.
23 січня 2022
Людина на війні: зустріч з о.Віктором Маринчаком (анонс)
Разом з о.Віктором Маринчаком у кіноклубі «Нова Україна» будемо говорити про наболіле – війну, яка неминуче змінює кожного, кого вона торкається. Спробуємо обговорити наші побоювання, тривоги, непевність і, звісно, реалії сьогодення, бо добре усвідомлюємо, що чекатиме Харків у разі повномасштабного вторгнення агресора. Втім, у четвер 27 січня о 18.00, ми ...
23 січня 2022
о.Віктор Маринчак: "Час зосередитись на головному" (відео)
«Спаситель закликає нас покаятись, бо наблизилось Царство Небесне. Це дає нам можливість зосередитись на головному, що відбувається. Покаяння – це те, що нас повертає від смерті до життя, від духовної загибелі до спасіння. Але Бог не може нас рятувати насильно. Ми самі повинні відкинути те, що тягне нас в безодню», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
22 січня 2022
Святитель Григорій Ниський
23 січня християни згадують про святителя Григорія, єпископа Ниського. Дивовижна людина, пам'ять якого в цей день вшановує Католицька, Православна, Вірменська, Сирійська, Коптійська і навіть Англіканська Церкви. Григорій Ниський є однією з найавторитетніших постатей у Східній Церкві. На Константинопольському Соборі, в якому він брав активну участь, його вітали оваціями і називали ...
22 січня 2022
Відкрили відновлену дошку Юрію Шевельову (фото і відео)
У День Соборності України о.Віктор Маринчак відкрив і освятив відновлену дошку видатному філологу Юрію Шевельову. «Він був харківським духовним лідером за кордоном, який зберігав цю роль протягом багатьох десятиліть», - зазначив настоятель Іоано-Богословського храму ПЦУ.
21 січня 2022
Про ірраціональний вимір дійсності (відео)
«Ми маємо додатковий вимір до Вічності, таємниці, незбагненності. До всього того, що раціональному пізнанню не піддається. Неістотні речі, з якими ми зустрічаємось в цьому житті, - любов чи щастя, - не можуть бути вичерпані раціональним пізнанням. Щось залишається таке, що ти не висловиш в слові, не знайдеш у формулі та ніяким чином не зможеш пізнати до кінця», - о.Віктор Маринчак.
20 січня 2022
Собор Іоана Предтечі
Наступного дня після Богоявлення Церква вшановує того, хто послужив справі Хрещення Господнього – святого пророка, Предтечу і Хрестителя Господнього Іоана. «Він був світильник, який горів і світив» (Ін. 5: 35) – так про нього говорить Сам Спаситель, а також, що «Не було серед народжених жінками більшого за нього» (Мф. 11: 11).