6 серпня 2024
Тридцять і три роки тому саме на свято Преображення Господнього під мурами Іоано-Богословського храму відбулось перше Богослужіння нашої церковної громади. З того часу відбулось багато подій, як в історії України, так і в житті кожного з нас, але незмінним лишається неповторна атмосфера любові, яку не можуть передати жодні світлини. Втім, свято преображення наших душ ми як завжди фіксували на фото, яке і пропонуємо подивитись.
5 серпня 2024
Фрукти після освячення не стають якимись святинями, як дехто вважає, предметом благословення є не стільки плоди, скільки сама людина, що їх виростила з милості Божої. Бо земля не сама собою є плідною, вона не сама собою породжує все, що необхідне людині для підтримання тілесного життя – плідною її творить Господь, через неї виявляючи піклування про нас.
5 серпня 2024
19 серпня Церква відзначає велике двунадесяте свято - Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Що є Фаворське світло і як нам до цього ставитись? Спробуємо разом розібратися. Ну, й, звичайно, не забуваємо про дари природи, які освячуються в нашому храмі в цей день.
4 серпня 2024
«Тілесні хвороби це вже наслідок нашої духовної розслабленості. Шлях до спасіння є нелегким, але прощення гріхів і надає людині можливість подолати розслабленість волі, розуму, поведінки. Церква відкриває двері покаяння і Господь кличе до сміливості, бо немає гіршого стану для душі, ніж тоді, коли ми думаємо, що прощення неможливе», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
4 серпня 2024
Харківська єпархія ПЦУ і громада Іоано-Богословського храму привітала о.Геннадія Рохманійка з п’ятнадцятиріччям священицького служіння та нагородженням медаллю від предстоятеля ПЦУ. Капелан військового шпиталю подякував всім парафіянам, медикам і клірикам за підтримку та розповів про свою пастирську місію на благо України.
3 серпня 2024
У 6-ту неділю після П’ятидесятниці Церква згадує подію зцілення Христом розслабленого. Особливістю цього чудесного лікування, про яке з певними подробицями діляться три євангелісти (див. Мф. 9:1-8; Мк. 2:1-12; Лк. 5:17-26), є те, що воно було здійснене не за вірою самого хворого, а по вірі інших людей..
3 серпня 2024
Ми переживаємо втрату і розлуку, але насправді смерті немає. Життя тих хто пішов від нас продовжується. Вони не зупинились в своєму рухові та йдуть назустріч Богові, Його свободі, світлу і правді. Про нескінченість життя, сміливість у вірі та любові, надію, що здатна долати найтяжчі випробування дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
2 серпня 2024
2 серпня 2024 року в київському Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі відбулася зустріч Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія з військовими капеланами Медичних сил Збройних Сил України та інших формувань Сил Оборони України. За віддане служіння Богові і людям медаллю "Хрест Свободи" нагороджено о.Геннадія Рохманійка. Аксіос!
2 серпня 2024
Майже у кожного християнина є маленька книжечка, звана пом’яник ― образ стародавнього диптиха, де написані імена живих і померлих. Цю книжечку він подає у храмі на проскомидію та єктенії, на молебні й панахиди, її він повинен читати щодня у своїх домашніх молитвах
2 серпня 2024
1 серпня для православних християн розпочався Успенський піст, який передує святу Успіння Пресвятої Богородиці. Відтепер це свято за новим календарем завершується 15 серпня. У цій публікації ми розповімо про те, як було започатковано Успенський піст та як бажано проводити ці два тижні.
Зазвичай Успенський піст настає майже через місяць після ...
2 серпня 2024
Як правило, сигнали з Неба посилаються делікатно та шанобливо до людської свободи. Втім, іноді Господь творить дива видовищно і вражаюче. Але, якою би не була форма чи зміст, чудо є завжди зустріччю Божественної всемогутності та людської віри.
1 серпня 2024
У грецькому часослові кінця XIX століття року так пояснюється походження цього свята: “В наслідок хвороб, які дуже часто бували в серпні, спрадавна утвердився в Константинополі звичай виносити Чесне Древо Хреста на дороги і вулиці для освячення місць і відведення хвороб.