25 липня 2022
Записки онлайн на день святого Володимира Великого (відео)
У четвер, 28 липня 2022 року, Церква вшановує пам'ять святого рівноапостольного князя Володимира Великого. У минули роки в цей день парафіяни нашого храму разом з іншими церковними громадами країни виїжджали до столиці, де відбувалась Всеукраїнська хода і велелюдний молебень на київських пагорбах. Згадка про історичну подію Хрещення Русі-України демонструвала світові ...
24 липня 2022
Назустріч своїм випробуванням (відео)
У часи великих випробувань, коли хитаються підвалини нашого життя, дуже важливо почути слова: «Віра твоя спасла тебе». Ми повинні йти назустріч своїм випробуванням. Не примиряючись зі стражданням, навіть не розуміючи для чого вони, слід прийняти Бога, який є Любов. Про те, яким чином віра здатна рятувати нас, - у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
24 липня 2022
Проблема теодицеї (віри)
У світі так багато зла та жорстокості. Зараз ми бачимо як антихрист свій бал править і сатанинські сили майже торжествують. Таких випробувань віри, які стають перед нами, ми ще не знали. Легко прийняти Бога тому батькові, у якого воскресили дитину, а якщо ні? Про проблему теодицеї у проповіді о.Віктора Маринчака.
24 липня 2022
Зцілення розслабленого
У 6-ту неділю після П’ятидесятниці Церква згадує подію зцілення Христом розслабленого. Особливістю цього чудесного лікування, про яке з певними подробицями діляться три євангелісти (див. Мф. 9:1-8; Мк. 2:1-12; Лк. 5:17-26), є те, що воно було здійснене не за вірою самого хворого, а по вірі інших людей..
23 липня 2022
Рівноапостольна княгиня Ольга
Свята Ольга – перша християнка на великокняжому престолі Києва. Вона була бабусею святого Володимира Великого, який хрестив всю Київську Русь, а тому прийняття нею віри Христової стало на той час символічною і визначальною подією.
22 липня 2022
Роздуми про таїнство сповіді
Про таїнство покаяння написано чимало. Літератури про те, як готуватися до сповіді, теж не бракує. В умовах війни у нашому храмі можна причаститись навіть без сповіді, бо то зовсім різні таїнства. Але тема ця завжди актуальна, бо гріхи – це не тільки злі вчинки, скільки гріховне налаштування душі та шкідливі звички, які в ній вкорінені.
21 липня 2022
Записки онлайн на свято (відео)
Час вимагає від нас надзвичайних сил, великої мужності та незламності духу. Ми не маємо права самі бути розслабленими, а ще й повинні піклуватися про тих, хто потребує нашої допомоги. Це стосується як конкретних справ, так і молитовної підтримки рідних. На недільну Літургію 24 липня приймаємо записки ОНЛАЙН.
20 липня 2022
Святий великомученик Прокопій
21 липня Православна Церква вшановує мученицьку кончину святого великомученика Прокопія. Він жив у кінці ІІІ століття в жахливі для християн часи царювання Діоклітіана. Юнак отримав чудову освіту і був представлений імператору, після чого почав швидко підніматися по військовій службі. Але раптом сталась подія, яка перевернула все його життя.
19 липня 2022
Влахернська ікона Божої Матері
20 липня Православна Церква вшановує пам’ять Влахернської ікони Божої Матері. За переказами автором святої ікони є сам євангеліст Лука. Її ще називають Одигітрією, тобто Путеводительницею. Влахернська ікона вважалася покровителькою міста Константинополя і візантійських імператорів і є однією зі святинь православ’я. У часи святителя Ювеналія, Патріарха Єрусалимського і преподобного Євфимія Великого ...
19 липня 2022
Свята Юліанія Ольшанська
На початку XVII ст., коли Києво-Печерським монастирем керував архімандрит Єлисей Плетенецький, копаючи нову могилу біля стіни Головного храму, знайшли домовину. На ній була прибита срібна дощечка з гербом князів Ольшанських і з написом: “Юліанія, княжна Ольшанська".
17 липня 2022
Про приреченість сатанинської сили (відео)
Можна якійсь час ховатись і робити вигляд, що тебе це не стосується, але приходить момент, коли стає зрозуміло – ухилитись вже неможливо. І ось тут треба обирати: з ким ти і за що? Про безпорадність сатанинської сили та її приреченість перед Богом - у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
17 липня 2022
Зміцнюємось у вірі (відео)
«Нам треба зміцнюватися у вірі, щоб ми були спокійні та абсолютно впевнені. Так, боротьба ще триває, але, залишаючись з правдою і свободою, нам потрібно любити Бога, що може звільнити від бісів, що на нас нападають і веде до Перемоги», - о.Віктор Маринчак.