29 листопада 2022
Апостол євангеліст Матей
29 листопада Православна Церква віддає честь пам'яті апостола і євангелиста Матея. Після прийняття Святого Духа він перший від усіх написав гебрейською мовою Євангеліє до тих, що від юдеїв вірували. Єдиний безгрішний, Син Божий і Бог, Котрий у людському подіб'ї прийшов спасти грішних людей, Той у Капернаумі був і, йдучи звідтіля, ...
28 листопада 2022
Почався Різдвяний піст (відео)
Різдвяний піст – це останній багатоденний піст року. Він триває 40 днів, і тому в Церковному уставі називається ще Чотиридесятницею, так само, як і Великий піст. Про історію Пилипівки та специфіку постування під час війни дивіться у нашому відео.
28 листопада 2022
Преподобний Паїсій Величковський
28 листопада Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Паїсія Величковського - українського подвижника, а також філософа-богослова, письменника та перекладача. Хочемо нагадати, що вперше акафіст українською мовою цьому великому українському святому був відслужений саме у нашому храмі. Переклала його з церковнослов'янської мови на українську наша парафіянка пані Лілія Киценко. Також вона провела ...
27 листопада 2022
Український народ проявляє риси доброго самарянина (відео)
«У часи випробувань, які прийшли до нас, ми бачимо, що український народ проявляє риси доброго самарянина. Багато хто допомагає війську своєю працею, коштами, вільним часом. Мільйони наших біженців зустріли таких самарян за кордоном. Це свідчення про те, що в світі є надія. Війна показала нам хто є хто», - о.Геннадій Рохманійко.
27 листопада 2022
Притча про милосердного самарянина
Притча про милосердного самарянина вчить нас безумовної любові до свого ближнього. Тієї любові, яка не залежить від жодних земних умовностей. Господь вчить, що нам потрібно любити не тільки тих людей, яких ми вважаємо за своїх друзів. Відповідаючи на питання: «хто наш ближній?», Церква каже, що нашим ближнім є будь-який житель земної кулі, який потребує нашої допомоги.
26 листопада 2022
о.Геннадій Рохманійко про Голодомори як помсту за свободу (відео)
«Наш сусід не хоче нас бачити. Для нього кращий українець – це мертвий українець. Як не вдається голодом, то вони хочуть нас винищити холодом. Не виходить вбити зброєю, - намагаються зруйнувати всю інфраструктуру, а з нею і всю державу. Щоб отримати справжню незалежність треба пройти через певні випробування, бо Свобода – це дар Божий», - о.Геннадій Рохманійко.
26 листопада 2022
Апостол Филип
Одним із дарів, яким Господь наш Ісус Христос наділяв Своїх послідовників, був дар зцілення. Його мав один із перших апостолів Христових – святий Филип, пам’ять якого Православна Церква вшановує 27 листопада, напередодні Різдвяного посту.
25 листопада 2022
Святитель Іоан Золотоустий
26 листопада в Іоано-Богословському храмі поминальна Літургія. Її автор - святитель Іоан Золотоустий (347–407), якого Церква вшановує в цей день. Неперевершений проповідник, цілитель душ, безвідмовний заступник скривджених, безстрашний викривач сильних світу цього, один з найбільших богословів – таким почитають його християни.
25 листопада 2022
Молимось за Україну (відео)
Помсту за наше прагнення Свободи ми вже дев’ять місяців щоденно відчуваємо під час нинішньої російсько-української війни. Проте, дякуючи Богові, цього разу кардинально інші історичні обставини: ми маємо потужні збройні сили, згуртовану міжнародну підтримку і, що важливо, не зруйновані церкви, де моляться за Україну та її воїнів.
24 листопада 2022
Клайв Льюїс під час війни
Під час Другої Світової війни Льюїс не пішов на фронт, бо не підлягав призову через вік. Лишатися осторонь він теж не міг, тому записався до територіальної оборони і щодесять днів ходив на чергування вулицями Оксфорду. Разом з Черчиллем він став голосом нації, коли ворог обстрілював мирних мешканців.
24 листопада 2022
Завдання на ціле життя (відео)
Любов іноді буває суворою, особливо, коли мова йде про наше ставлення до ворогів. Як бути з носіями зла і залишатися при цьому християнами? Це важке завдання на все життя, але під час війни ми повинні спробувати на нього відповісти. о.Віктор Маринчак розмірковує як через найстрашніші трагедії перед нами розкривається задум Божий.
23 листопада 2022
Запали свічку пам’яті! (відео)
У суботу, 26 листопада, Україна відзначає день пам’яті жертв Голодоморів. Кожен із нас о 16 годині може запалити свічку і поставити її біля вікна. Про цю важливу дію та наш внесок у віддані шани загиблим розповідає о.Віктор Маринчак. У Харкові поминальна акція відбудеться о 16.00 біля намету "ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ" на м.Свободи.