1 лютого 2025
Віра як обов’язок (відео)
Один із вимірів нашої віри полягає в тому, що ти маєш служити Богу та людям. Насправді обсяг цього служіння нескінчений. Тому, які би гарні справи чи діла милосердя ми не робили, це є нашим обов’язком. Всього його виконати неможливо. Про шляхи до Бога з позиції нашої недосконалості дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
1 лютого 2025
Дзвони храму Апостола Любові (відео)
Перед Літургією та під час богослужінь в Іоано-Богословському храмі ПЦУ міста Харкова можна почути чудові мелодії дзвонів. На жаль, цьому мистецтву сьогодні не вчать в духовних закладах, але наші парафіяни, які бажають стати дзвонарями, можуть опанувати богоугодну науку під керівництвом досвідченого дзвонаря, який готовий навчити музиці, що кличе до молитви.
1 лютого 2025
Свічка як символ подяки
За церковною традицією на свято Стрітення Господнього в храмах освячують свічки. Тому сьогодні пропонуємо вам поговорити про цей звичний для кожної віруючої людини, але в той же час глибоко змістовний предмет церковного вжитку.
1 лютого 2025
У неділю свято Стрітення Господнього
Різдвяне коло свят завершується святом Стрітення Господнього (що грецькою зветься Іпапанте), яке ми тепер святкуємо 2 лютого, на сороковий день від Різдва Христового. В перекладі с церковнослов’янської «стрітення» - це зустріч. День стрітення - це точка у часі, де зустрілись Старий і Новий Заповіт.
31 січня 2025
Події, які змінюють світ (відео)
Передусім йдеться про момент дотику серця до іншого. Містичний акт, коли минуле стає частиною майбутнього, а особисте доповнюється цілісністю недосяжного. Стрітення – це про зустріч кожного з Богом, оскільки, рано чи пізно, ми всі з Ним побачимось.
30 січня 2025
Християнство і зброя
Один зі стереотипів, який заполонив голови багатьох християн (також і частини духовенства), — це переконання в тому, що «християнин дорівнює пацифіст». У деяких середовищах таке мислення стало справжнім забобоном. Воно, зокрема, виражається в дискусіях на тему посідання зброї. Отож деякі віруючі твердять, що християни взагалі не повинні брати до рук ...
29 січня 2025
Собор вселенських учителів трьох святителів
30 січня Церква вшановує Трьох Святителів Вселенської Церкви — Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого . Це свято ми можемо назвати таким, що подолало розбрат, припинило ворожнечу. Згідно із Святим Переданням, поштовхом до встановлення його була велика суперечка у другій половині XI ст.
28 січня 2025
Готуємось до свята (відео)
У неділю 2 лютого християни східного обряду відзначають за новоюліанським календарем Двунадесяте свято Стрітення Господнє. В цей день за традицією після Літургії відбувається мале освячення води і свічок. Напередодні в суботу 1 лютого в Іоано-Богословському храмі ПЦУ служиться урочиста Всенічна з Літією та освяченням хлібів, пшениці, вина і єлею. Про свято, яке на нас чекає наприкінці тижня, розповідає настоятель храму Апостола Любові.
28 січня 2025
Преподобний Єфрем Сирін
28 січня Церква вшановує пам’ять одного з великих учителів Церкви, християнського богослова і поета IV століття преподобного Єфрема Сиріна. Народився він в бідній родині землеробів в місті Нізибії (Месопотамія). Ця місцевість в давнину належала до Сирії, і мовою спілкування там теж була сирійська. Звідси і найменування святого – Сирін, або ...
27 січня 2025
Що ми можемо зробити для померлих
Церква підносить молитви як за живих, так і за спочилих, бо що у Бога немає мертвих – «У Нього всі живі» (Лк. 20: 38). Тому здавна існує благочестива традиція подавати записки у храмах з іменами тих, за кого ми хочемо, щоби помолилася Церква. Адже знаємо, що церковна молитва, як молитва спільноти, має особливу силу.
27 січня 2025
Перенесення мощей святителя Івана Золотоустого
27 cічня за новоюліанським календарем повнота Церкви Православної вшановує день у який відбулося перенесення мощей святителя Іоана Золотоустого. Іоан Золотоуст - великий вселенський учитель та ієрарх, помер в 407 році в місті Комани на шляху до місця заслання, засуджений через підступи імператриці Євдоксії за сміливе викриття пороків, що панували в ...
26 січня 2025
Cходинка прозріння (відео)
«Нам треба бачити в усіх розуміннях цього слова. Потрібно бачення наших обличь і цілого світу, життя та призначення, майбутнього й істини. Починаючи підготовку до Великого посту, як часу покаяння та відкидання недосконалості, одна з тих речей, що треба обов’язково відкинути, це та чи інша наша сліпота. Треба шукати можливості прозріння», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.