5 вересня 2023
Харків попрощався з відомим митцем (фото)
"Ніколи не питай, по кому подзвін - він по тобі". У вівторок 5 вересня 2023 року в Іоано-Богословському храмі ПЦУ відбулось прощання з відомим музикантом, актором і волонтером Михайлом Кабановим.
4 вересня 2023
Ікона «Неопалима купина»
4 вересня за новоюліанським календарем Православна церква вшановує ікону Божої Матері "Неопалима купина". День святкування ікони співпадає з днем пам'яті святого пророка Мойсея, званого Боговидцем, який удостоївся бачити Бога на горі Синай. За переказами, першообраз ікони Богородиці/ «Неопалима Купина» був написаний на камені тієї скелі, де до Мойсея звернувся Бог ...
4 вересня 2023
Святитель Іосаф Білгородський
4 вересня за новоюліанським календарем Православна Церква України відзначає день знайдення мощей святителя Йосафа Білгородського. Визначного діяча Слобожанщини, блискучого оратора, подвижника і просвітителя часто помилково вважають російським. Спробуємо науково обґрунтувати, що це не відповідає дійсності.
3 вересня 2023
"Ми всі боржники перед Богом" (відео)
Перед нами фундаментальна проблема буття – схильність людина до гріха та свавілля. Нічого у нас свого немає. Ми все отримали від Бога: життя, здібності, таланти. Господь дав нам радість існування в цьому світі. Як віддати Йому належне, щоб примножувати Любов - у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
3 вересня 2023
Притча про злих виноградарів
У нас може виникнути здивування від логіки Бога, Який, для того, щоб спасти невдячних людей, не щадить тих слуг, які Йому вірні. Може скластися враження, що Господь є наївним, «слабохарактерним» і приймає безглузді рішення. Що, замість силою поставити крапку на непорозумінні у винограднику, посилає туди на вірну смерть Сина.
3 вересня 2023
Молимось за довкілля
Природа теж зазнає нищення. Війна росії її теж спустошує, ґвалтує, вбиває. І наочно бачимо, як слова апостола Павла «всi iстоти разом стогнуть i мучаться донинi» (Рим. 8: 22) є дуже актуальними в наш час, коли мільйони українців на власній землі разом з іншими створіннями Божими страждають і вмирають від військової агресії нашого північного сусіда.
2 вересня 2023
Обов’язок ствержувати життя (відео)
Ворог хоче, щоб загинула твоя душа і не залишилось нічого світлого. Тільки туга, відчай, безнадія, глухий кут та розуміння того, що все втратило сенс. Але ми маємо стверджувати життя. Нам треба щось з собою зробити. Про необхідність мати Божий вимір у змучених душах дивіться в суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
1 вересня 2023
ПЦУ перейшла на новий календар
1 вересня, з початком церковного новоліття, Православна Церква України переходить на новоюліанський календар. Таким чином реалізовується відповідне рішення найвищої владної соборної інституції нашої Церкви – Помісного Собору. Тож, що зміниться у наступному церковному році?
1 вересня 2023
Преподобні Антоній і Феодосій Печерські
2 вересня за новим календарем день пам’яті преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Смирення, скромність і праведність – це риси, які духовно наближують вірних послідовників Христа до Царства Небесного. Ще за життя святі Антоній і Феодосій шанувалися серед людей як чисті та світлі душею, мудрості яких дослуховувався народ і правителі.
1 вересня 2023
Треба дивитись з перспективи Священої історії (відео)
На війні час цінується як ніколи, а якщо споглядати на події з висоти досвіду, то взагалі виглядає безцінним. Утім, нам немає чого хвилюватись. Треба лише подивитись на те, що відбувається з великої перспективи людської і Священної історії.
1 вересня 2023
Пророк Самуїл
В історичні моменти життя країни на передній план виходять пророки, які змінюють долю держави. Ізраїльській народ це відчував постійно, бо серед його достойних синів завжди знаходились справжні велетні духу. Серед них, безумовно, пророк Самуїл, пам'ять якого Церква вшановує в ці дні. Пророк Самуїл був п'ятнадцятий і останній суддя Ізраїльський. Він ...
31 серпня 2023
Діти війни (відео)
Перед початком навчального року ми мимоволі повертаємось до теми дитинства. Поряд з нами діти війни, які 1 вересня підуть до школи. У Харкові знову дистанційно, а дехто навчатиметься навіть в метро. о.Віктор Маринчак згадав своє дитинство і дав поради батькам як зробити наших нащадків щасливими.