26 жовтня 2020
Ми всі є боржниками (відео)
Ми всі є боржниками, але важливе наше ставлення до своїх боргів. У порівнянні з тим, що ми согрішили перед Богом, те що нам завинили, є дрібницями. Дбати треба про Царство Боже. Все інше - додасться.
25 жовтня 2020
Недільна проповідь настоятеля (відео)
У недільній проповіді о.Віктор Маринчак говорив про підвалини нашої віри. У чому сенс релігії, що ми сповідуємо? Що є головного у християнстві та на що зробили акцент отці VII Вселенського Собору? В якого Бога ми віруємо і яка повинна бути наша відповідь на його Любов? Без відповідей на ці ключові питання неможливо рухатися далі.
25 жовтня 2020
Пам’ять Отців VII Вселенського Собору
У цю неділю Церква відзначає пам`ять Святих Отців VII Вселенського Собору. У різний час протягом року згадуються святі отці інших шести Вселенських Соборів. Утім останній, сьомий виділяється завжди окремо, і це зовсім це не випадково. Церква ухвалила згадувати Вселенські Собори в першу чергу заради того, щоб віддати належну честь світлим ...
24 жовтня 2020
Не можна уникати відповідальності (відео)
У неділю, 25 жовтня 2020 року, Україну чекає чергове випробування на зрілість. Церков не може бути осторонь процесів, які відбуваються в суспільстві. о.Віктор Маринчак про важливість взяти участь у виборах: «Я повинен піти та висловити своє волевиявлення. У тому моя свобода і відповідальність. За це будуть вдячні вам потомки».
23 жовтня 2020
Ознака любові
Святе Письмо дає пораду: «Гніваючись, гріха не чиніть». Втім, ми постійно нарікаємо на інших, ображаємось і злимося на тих, хто поруч. Від нашої дратівливості та запальності страждають здебільшого ті, хто більше за всіх нас любить та більше за всіх для нас робить. Роздуми архієпископа Іоана (Шаховського) на цю завжди актуальну тему нехай всім нам стануть на користь.
22 жовтня 2020
Історик-євангеліст Лука
З усiх чотирьох євангелiстiв саме апостола Луку можна назвати iсториком у повному розумiннi цього слова. Його двочастинна праця — Євангелiє та Дiяння святих апостолiв — сумлiнна й чiтка оповiдь про подiї в їхнiй послiдовностi; вона виконана вiдповiдно до всiх вимог iсторичного жанру. Окрiм того, Євангеліє Луки — чудовий лiтературний твiр, написаний гарною грецькою мовою.
21 жовтня 2020
Козельщанська ікона Божої Матері
Цей іконописний образ Богородиці має італійське коріння, був прославлений в Україні в 19 столітті, але й зараз до нього з любов"ю та молитвою припадають прочани. Особливо дівчата, що благають Пречисту про щасливе подружнє життя.
21 жовтня 2020
Хліб Небесний
Людина – це не тварина, але й не Янгол. Вона - живий зв'язок цих понять. Ця подвійність людської природи потребує двох типів іжї. Як Янгол, людина потребує благодаті, і як взята від землі, має потребу в земній поживі. Філософи давнини казали: «людина є тим, що вона їсть». Це справедливо по ...
20 жовтня 2020
Діти малюють наш храм (фото)
Дитяча недільна школа продовжує свої заняття. Учні малюють наш храму і готуються показати парафіянам свою виставку. Минулої неділі діти перетворилися на малярів- іконописців. Слухали про історію української ікони та вчилися малювати букви в старослов'янської у стилі. Наступну неділю у школі канікули. Бережіть себе та своїх близьких. Допомогти храму ви можете, ...
19 жовтня 2020
Апостол Фома
19 жовтня Православна церква вшановує пам'ять апостола Фоми. Його можна назвати одним з найпалкішим з апостолів. Його "невірство" чи не було проявом гарячої та глибокої віри? Святий апостол Фома працював рибалкою та походив з галілейського міста Пансади. Почувши благовістя Ісуса Христа, він все залишив і пішов за Ним. За Церковним ...
18 жовтня 2020
Любов до ворогів (відео)
Спаситель неодноразово висуває таки вимоги, яким нам можуть здаватися нездійсненими. Що означає любити своїх ворогів? У недільній проповіді настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак розмірковує на цю складну тему.
17 жовтня 2020
Ця неможлива заповідь
Є один простий і наочний спосіб зрозуміти, наскільки ти далекий від Бога. Це формула преподобного Силуана Афонського: «У кого немає любові до ворогів, у того немає й Духа Божого». У нашому храмі щопонеділка служать молебень за тих, хто ображає та ненавидить нас. Про вічну новизну цієї заповіді думки о. Олександра Шмемана.