19 березня 2021
Святий великомученик Феодор Тирон
У суботу першого тижня Великого посту ми згадуємо пам’ять святого, ім’я якого міцно пов’язане з Чотиридесятницею. А точніше – з першим тижнем Великого Посту, що колись навіть мав назву Феодорового. Свята Православна Церква підносить молитви до великомученика Феодора Тирона, який за часів Юліана Відступника застеріг християн від їжі, що була окроплена на честь поганських богів. На згадку про це, на вечірній службі в п’ятницю в храмах освячується коливо.
19 березня 2021
о.Віктор Маринчак: Про ставлення до страждань (відео)
Кожна, без винятку, доля стикається зі своєю трагедією. Страждання – неминучі, але можна до них по-різному ставитись. Людина, що має досвід страждання, спокійно сприймає радості та втіхи, які надають обставини і знає, що це теж скінчається. А той, хто не готовий до цього, сприймає будь-яке страждання, як пекло.
18 березня 2021
Ремонт храму триває (фото)
Спільними зусиллями за допомогою парафіян та благодійників ми продовжуємо реставраційні роботи у новій частині нашого храму. За Великій піст плануємо зробити суттєві зміни в інтер’єрі та за допомогою будівельників привести до ладу споруду. На світлинах можна побачити, що наразі вся друга частина Іоано-Богословської церкві у риштуванні. Будуємо храм разом!
18 березня 2021
Молитва преподобного Єфрема Сиріна
Чому ця коротка і проста молитва посідає таке вагоме місце у всьому великопісному богослужінні? Бо в ній перелічуються особливим, властивим лише цій молитві чином всі негативні і позитивні елементи покаяння і визначається, так би мовити, список наших індивідуальних подвигів. Мета цих подвигів — насамперед — вивільнення від якогось головного пороку, що викривлює все наше життя і перешкоджає нам вступити на шлях звернення до Бога.
18 березня 2021
Вітаємо настоятеля
Громада Іоано-Богословського храму вітає о.Віктора Маринчака з днем народження. Бажаємо настоятелю духовних і фізичних сил, міцного здоров’я, яскравих і позитивних вражень та нових звершень заради Бога і України. Нехай Господь благословляє дні його життя й дарує небесні та земні ласки на многії та благії літа!
16 березня 2021
"Cкоро почуй мене..."(відео)
Одразу після недільної Літургії протягом Великого посту в нашому храмі служиться Вечерня, де читається молитва Єфрема Сиріна і звучать дивовижні пісноспіви, які можна почути тільки в змістовні постові дні переосмислення життя. Пропонуємо вам почути, як лунає покаянна молитва у виконанні хору Іоано-Богословського храму та його настоятеля - о.Віктора Маринчака.
15 березня 2021
Служба, яку треба відчути серцем і мистичною інтуїцією" (відео)
Все розмаїття гріха явлено і виявлено в усіх подробицях в покаянному каноні Андрія Критського. Треба відчути його не скільки розумом, скільки серцем, духовною і навіть містичною інтуїцією. Чому треба хоч раз побувати на службах першого тижня Великого посту розповідає о.Віктор Маринчак.
15 березня 2021
Постова подорож з каноном прп. Андрія Критського
У перші чотири дні Великого Посту в храмах звучить Великий Покаянний Канон прп. Андрія Критського, слова якого закликають нас до покаяння та налаштовують на сорокоденний шлях до Воскресіння. Отець Олександр Шмеман називає його початковим "тоном", який задасть всю "мелодику" Великого Посту. Чому так важливо почути ці рядки і до чого вони кличуть кожного - про це в роздумах о. Олександра Шмемана.
14 березня 2021
Не будемо нічого боятись - перед нами Вічність! (відео)
«Не будемо нічого боятись - перед нами Вічність! Ми можемо все темне, брудне, зле та спокусливе скинути з себе і залишити тут на землі. Щоб воно впало в безодню потрібні ті, хто здатен нас простити: люди і Бог. Тоді грішник може залишитись в світлі і піднестись до неба», - із проповіді в прощену неділю о.Віктора Маринчака.
13 березня 2021
Слово на Прощену неділю
Закінчився час приготування до Великого Посту. Перед нашими духовними очима пройшли образи митаря і фарисея, блудного сина, Страшного Суду і вигнання прародичів з раю. Церква нагадала нам про молитву просту, смиренну і сердечну, вона нагадала нам про безграничне милосердя Боже, Церква нагадала нам про вічне життя і про кінцевий Суд Божий. Церква попереджає нас про страшну силу гріха. Тепер починається піст – свята Четиридесятниця.
12 березня 2021
Досвід навернення о.Віктора Маринчака
Книга «Досвід навернення» - це метанойя о.Віктора Маринчака, де він вперше відверто розповідає про своє життя. Триста сторінок тексту, десятки унікальних фотографій, автобіографічних спогадів та духовних порад. Всі гроші від продажу книги йдуть на відновлення нашого храму.
11 березня 2021
Піст очима пророка Ісаї (відео)
Тема посту вже з часів пророків була предметом обговорення благочестивих юдеїв. Піст був виразом покаяння та плачу, мав тісний зв’язок з молитвою, яка, як вважалося, володіла особливою силою. Таким чином, існувала небезпека, що піст перетвориться в справу, гідну нагороди, як це сталося, наприклад, з дотриманням дня суботи, так що навіть ...