15 липня 2020
Хтось має стати живою стіною (відео)
Ми сподівались, що мир можна здолати любов’ю. Але потім виявилось, що любов потребує захисту і хтось має стати живою стіною. Поки не прийшла твоя смерть ти можеш змінитись: зректися і зрадити, повернутись і навернутися, покаятись і спокутувати. Так навертався Павло та спокутував Петро і кожен з нас може ставати непохитною стіною, об яку будуть розбиватись сили зла.
14 липня 2020
Святі безсрібники Косьма і Даміан
Сьогодні, 14 липня, Церква вшановує пам'ять святих безсрібників Косьми і Даміана. Для розуміння цих постатей ми спробуємо додати декілька фактів з їхнього життя, яке стало жертовним служінням на славу Божу і допомогу людям. Святі безсрібники Косьма і Даміан були рідні брати. Народились вони в Малої Азії. Ні дата їх народження, ...
13 липня 2020
Каплиця у військовому шпиталі (відео)
У Харкові на території військового шпиталю зараз зводиться міжконфесійна капличка. Всі ці роботи потребують нашої допомоги. Парафіяни Івано-Богословської церкви постійно всіляко підтримує шпиталь та поранених бійців. Волонтер Павло Довженок розповів про участь громади та будівництво каплиці.
12 липня 2020
Сердечність Петра і розумність Павла (відео)
Як сердечність Петра спричиняє його помилки, так і розумність Павла призводить до його провин. У своїй проповіді о.Віктор Маринчак розповідає наскільки різними за характером були першоверховні апостоли. Не можна покладатись лише на розум або тільки на серце. Вони повинні доповнювати один одного.
12 липня 2020
Первоверховні апостоли Петро і Павло
Найчастіше головною причиною нашої неуважності до церковної історії є звикання до того, що кожне свято сприймаємо, як повторення чогось, що уже було, як буденність. Багато свят, на жаль, стали для нас просто певною відміткою часу, як от день вшанування пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла для переважної більшості пересічних людей означає в першу чергу закінчення Петрівки - апостольського посту.
11 липня 2020
Зцілення  гадаринських біснуватих
У п'яту неділю після П’ятидесятниці Православна Церква згадує зцілення Христом двох гадаринських біснуватих. Це диво їх потрясло і злякало. Ми прямо не кажемо: «Залиш нас», але часто поступаємо саме так, ніби нам хочеться позбутися волі Господньої, що немов давить на нас. У Євангелії ми часто читаємо про те, як до ...
10 липня 2020
Слабкість віри – джерело недосконалості (відео)
«Показати віру ми можемо в своїй поведінці та способі існування. Виявляється, що від якості моєї віри залежіть все, що зі мною відбувається, як я це сприймаю, як реагую та себе поводжу. Слабкість віри – джерело моєї недосконалості», - о.Віктор Маринчак.
9 липня 2020
Тихвінська ікона Божої Матері
Тихвінська ікона Божої Матері є одною з найшановніших Богородичних ікон. Вона прославилася багатьма зціленнями та чудесами, а особливо до неї зверталися з молитвами в разі хвороби дітей. Не випадково тривалий час центральною іконою нашого храму, що знаходиться ліворуч від царських воріт, є саме Тихвінська ікона. Православна Церква вшановує її 9 липня.
8 липня 2020
Святі Петро і Февронія
8 липня церква вшановує пам’ять муромського святого подружжя Петра і Февронії, що жили на рубежі XII-XIII століть. Здавна на Русі їх вшановували як заступників подружнього життя. Вважалося, що вони своїми молитвами зводять небесне благословення на подружні пари. У нашому храмі також є ікона святих Петра і Февронії, біля якої завжди багато запалених свічок.
7 липня 2020
о.Віктор Маринчак: Роздуми про совість (відео)
«Совість – це явище людства, яке зростає. У давніх греків її не було. Іоанн Хреститель кличе нас, щоб пробудилась моя совість. Не сором, не погляд на оточення, як воно відреагує на мої вчинки та поведінку, а, власне, голос Бога всередині нас», - о.Віктор Маринчак.
6 липня 2020
Різдво Іоанна Хрестителя
7 липня Церква вшановує Різдво чесного славного Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна. Сам Спаситель казав про нього: «Серед народжених жінками не поставав (пророк) більший від Івана Хрестителя». Отже, згадаємо сьогодні Предтечу нашого Господа. Початок Літургії о 8.30.
5 липня 2020
Ознаки нашої віри (відео)
«Мало бути синами царства за призначенням. Ми повинні бути синами Божими з благодаті. А благодать – це наша віра, надія, любов. Слава Богу, що ми можемо відчути те, чого Він чекає від нас: благоговіння, довіри, турботи про кожного, незалежно від того, яке місце людина посідає в суспільстві», - о.Віктор Маринчак.