19 вересня 2022
Михайлове чудо
19 вересня православна Церква згадує Чудо архистратига Михаїла в Хонах. В народі це свято часто називають «Михайловим чудом». За переданнями великий князь Київський Всеволод заснував свій отчий Видубицький монастир саме на честь цього чуда архистратига Михаїла.
18 вересня 2022
Про сатанинську жорстокість нашого ворога (відео)
Ми дізнаємось про сотні поховань в Харківській області. Більшість загиблих були піддані тортурам, і нас глибше, ніж в серце, вражають слова Спасителя про кров праведну. Це навіть не звіряча жорстокість, а сатанинська. Про явище, що виходить за межі нашого розуміння, але яке має чітке визначення - дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
17 вересня 2022
Всепереможна сила Любові (відео)
Любов шукає жертовності і служіння. Насправді це так природно для людини, яка любить. Вона готова віддати все, що має, навіть більше – своє життя. Господь закликає нас не давати розуму і серцю спокою, бо світ недосконалий і ми повинні протистояти злу. Про всепереможну силу Любові у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
17 вересня 2022
Притча про весільний бенкет
Через численні проблеми і турботи сучасна людина зрідка відкриває Новий Заповіт. Втім, для християнина історія про царя, що влаштував бенкет є дуже показовою. У неділю ми читаємо притчу, яку Господь розповідав, напевно, не раз, бо в Євангеліях ми знаходимо її по-різному викладену. Значить, Він вважав, що в ній міститься щось дуже важливе для нас.
16 вересня 2022
О.Віктор Маринчак отримав нагороду
Настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак отримав нагороду від Харківської міської ради. Також почесною грамотою мерія відзначила владику Митрофана, єпископа Харківського і Богодухівського ПЦУ. Мер Ігор Терехов подякував їм за відданість місту та духовну підтримку городян. У зустрічі взяли участь представники всіх конфесій, які залишилися у Харкові та продовжують працювати у ...
16 вересня 2022
Святитель Йосаф Білгородський
17 вересня Православна Церква України відзначає день знайдення мощей святителя Йосафа Білгородського. Визначного діяча Слобожанщини, блискучого оратора, подвижника і просвітителя часто помилково вважають російським. Спробуємо науково обґрунтувати, що це не відповідає дійсності.
16 вересня 2022
Ікона "Неопалима купина"
17 вересня Православна церква вшановує ікону Божої Матері "Неопалима купина". День святкування ікони співпадає з днем пам'яті святого пророка Мойсея, званого Боговидцем, який удостоївся бачити Бога на горі Синай. За переказами, першообраз ікони Богородиці «Неопалима Купина» був написаний на камені тієї скелі, де до Мойсея звернувся Бог з палаючого куща ...
16 вересня 2022
Записки онлайн на Літургію
Харків переживає найдраматичніші події своєї сучасної історії. Ворог постійно обстрілює місто-Герой, гатить по об’єктах критичної інфраструктури, нищить улюблені городянами місця і вже пошкодив наш храм. Наразі саме підтримка один одного та молитва за близьких і рідних є дуже важливою зброєю. На служби у суботу і неділю ми приймаємо записки онлайн.
15 вересня 2022
Особливий день в житті громади (відео)
Наближається важливе свято для нашого храму. Ще з XIX століття один із приділів Івано-Богословської церкви був присвячений Різдву Богородиці. Саме 21 вересня, після більше, ніж 60 років руїни, служили першу Літургію в храмі Апостола Любові. Тож, запрошуємо всіх розділити з нами радість святкової Літургії.
14 вересня 2022
Гріх балакучості
Чи замислювалися ви, скільки гріхів виникає через неуважне поводження зі словом? Засудження, лихослів’я, наклеп, пусті слова, за кожне з яких доведеться дати відповідь в день Суду. Сьогодні ми пропонуємо вам прочитати уривок із книги преподобного Никодима Святогорця «Прихована брань», де йдеться саме про гріх нашої балакучості.
13 вересня 2022
Початок Церковного року
14 вересня Православна Церква святкує початок церковного індикту ― Церковне новоліття. Цей рік для України особливий і він повинен стати вирішальним в протистоянні з агресором. Війна багато чого змінила і нарешті народ повинен прозріти та повернутись обличчям до Бога і України.
12 вересня 2022
Бесіда про християнський шлюб
"Я вирішив цю бесіду присвятити темі про сім’ю та шлюб. Мені здається, що в світі, законом якого є розмежованість, протистояння, напружені відносини між окремими людьми, суспільними групами і народами, ця тема надзвичайно важлива", - так починає свою бесіду митрополит Антоній Сурозький. "Шлюб – диво на землі. В світі, в якому ...