25 липня 2021
Бог залишає нам свободу (відео)
Сучасна цивілізація тікає від реальності зла. Людина XXI століття не хоче усвідомлювати, що зло підступне і таємне. Воно продовжує існувати та нещадно діяти в нашому житті. Історія про зцілення Христом двох гадаринських біснуватих, яку згадує Православна Церква у п’яту неділю після П’ятидесятниці, змушує нас знову замислитися над природою зла.
24 липня 2021
Зцілення  гадаринських біснуватих
У п'яту неділю після П’ятидесятниці Православна Церква згадує зцілення Христом двох гадаринських біснуватих. Це диво їх потрясло і злякало. Ми прямо не кажемо: «Залиш нас», але часто поступаємо саме так, ніби нам хочеться позбутися волі Господньої, що немов давить на нас. У Євангелії ми часто читаємо про те, як до ...
24 липня 2021
Ікона Богородиці "Троєручиця"
Ікона Пресвятої Богородиці "Троєручиця" має незвичний, на перший погляд, вигляд і таку ж незвичну історію. Про цю ікону, яку Православна Церква вшановує 25 липня, у цьому матеріалі.
23 липня 2021
Рівноапостольна княгиня Ольга
Бути чи не бути? Таке питання ставив собі не лише принц Данський. Після смерті чоловіка енягиня Ольга ясно розуміла: держава, яка нещодавно почала народжуватись, повисла на волоску її рішення. Складені руки та меч у піхвах означитимуть згоду. Тоді маленький хижак від непокараної крові стане сміливіший, спробує захопити твій дім, а дитину – знищити.
22 липня 2021
Преподобний Антоній Печерський
23 липня, віряни вшановують пам'ять Антонія Печерського. В дні правління святого рівноапостольного князя Володимира Господь явив Церкві Своїй світильника і монахам наставника – преподобного і богоносного отця Антонія Печерського. Преподобний Антоній народився в місті Любеч. Змалку пройнятий страхом Божим, він хотів стати монахом. Коли милосердний Господь заклав йому думки про ...
21 липня 2021
Символ нашого єднання
Майже у кожного християнина є маленька книжечка, звана пом’яник ― образ стародавнього диптиха, де написані імена живих і померлих. Цю книжечку він подає у храмі на проскомидію та єктенії, на молебні й панахиди, її він повинен читати щодня у своїх домашніх молитвах
20 липня 2021
Святий великомученик Прокопій
21 липня Православна Церква вшановує мученицьку кончину святого великомученика Прокопія. Він жив у кінці ІІІ століття в жахливі для християн часи царювання Діоклітіана. Юнак отримав чудову освіту і був представлений імператору, після чого почав швидко підніматися по військовій службі. Але раптом сталась подія, яка перевернула все його життя.
19 липня 2021
Храм Апостола Любові як оаза серед пустелі (відео)
Вітаючи парафіян Іоано-Богословського храму з 30-ти річчям утворення громади, о.Віктор Маринчак згадував тернистий шлях, який пройшла наша церква за цей час. «То було не просто виживання, а намагання стояти так, як стоять стовпники на своїх стовпах. Ми впорались із завданням не похитнутися та нести в пустелю й темряву свою правду і любов».
19 липня 2021
Влахернська ікона Божої Матері
20 липня Православна Церква вшановує пам’ять Влахернської ікони Божої Матері. За переказами автором святої ікони є сам євангеліст Лука. Її ще називають Одигітрією, тобто Путеводительницею. Влахернська ікона вважалася покровителькою міста Константинополя і візантійських імператорів і є однією зі святинь православ’я. У часи святителя Ювеналія, Патріарха Єрусалимського і преподобного Євфимія Великого ...
18 липня 2021
Святкування 30-ти річчя Іоано-Богословської громади (фоторепортаж)
Через рік після проголошення декларації про суверенітет України, 16 липня 1991 року, на подвір’ї майже повністю зруйнованого Іоано-Богословського храму вперше за багато років пролунала молитва. У цей день була заснована перша українська церковна громада на Сході країни. Через 30-ть років на тому ж самому місці ми молились і згадували ті історичні події.
17 липня 2021
Зцілення слуги сотника
Євангельське читання цієї неділі закликає нас вкотре подумати над власним духовним буттям і вкотре покликане утвердити нашу віру в божественність і спасенність євангельських подій.
17 липня 2021
Подорож о.Геннадія Рохманійка до "пластунів" (фото)
Літо - час таборів. о.Геннадій Рохманійко завітав до наймолодших "пластунів", яких завжди підтримує наша церква. Нагадуємо, що на території Іоано-Богословського храму знаходиться пластова домівка, але зараз всі в таборах: працюють, навчаються, вишколюються. "Любов до Бога і України", - головне гасло національної скаутської організації "Пласт".