8 січня 2023
Апостол першомученик архідиякон Стефан
Святий Архідиякон Стефан був одним із 70-ти апостолів Христових. Після Вознесіння Господнього число вірних в Єрусалимі стало зростати, а також збільшилась потреба в кількості апостолів для служіння їм. Тоді апостоли вирішили скликати раду і вибрати сімох побожних мужів, повних Духа Святого і мудрості.
8 січня 2023
Cобор Пресвятої Богородиці
8 січня ми підносимо подяку і хвалу Тій, Яка народила Спасителя всього людства. Сьогодні Церква відзначає Собор Пресвятої Богородиці, прославляючи гідність Богоматеринства.
7 січня 2023
Нова радість стала. Різдво Христове в нашому храмі (відео і фото)
7 січня 2023 року громада Іоано-Богословського храму ПЦУ відзначала Різдво Христове. Велика кількість людей, представники влади, колядки, виступ фольклорного гурту «Муравський шлях», а головне неповторне відчуття народження Спасителя – такою була атмосфера в храмі Апостола Любові. До вашої уваги відео і фото фрагменти свята.
7 січня 2023
Вчителі Церкви про Різдво Христове
Сьгодні – свято Різдва, тому що Бог з’явився людям через народження. Він – Бог, як Сущий і Присносущний від Присносущного, вищий за причину і слово (тому що немає слова, яке було б вище за Слово); і Він з’являється заради нас
6 січня 2023
Нашою Любов’ю нам треба захистити новонародженого (відео)
«Шаленіють наші вороги, скаженіє їх верхівка, з глузду з’їхало населення, в такому обсязі, що ми не думали, що таке можливо. А на тлі всього цього ми зі святом Різдва Христового і зі своєю духовною силою та тим, що нас об’єднує. У цій єдності ми славимо новонародженого Спасителя, якого своєю Любов’ю нам треба захистити», - о.Віктор Маринчак.
6 січня 2023
о.Віктор Маринчак: «Різдво Христове є запереченням смерті» (відео)
«Ми розуміємо в яких умовах робимо свій вибір. В умовах тяжких і страшних випробувань, коли гинуть найдорожчі люди, коли руйнується те, що було твоїм домом і ти залишаєшся наодинці з порожнім світом, бо пішли близькі люди. Але ми знаємо, що Він приходить подолати смерть. Різдво Христове є її запереченням», - із проповіді о.Віктора Маринчака.
6 січня 2023
Прийняття чуда серцем (відео)
Народження дитини – це завжди чудо. Те, що ми продовжуємо перебувати в цьому холодному і ворожому до життя всесвіті, – це теж диво. Віра є беззаперечним прийняттям того, що нам являє Бог. Сьогодні ми святкуємо Його народження. Христос народився!
5 січня 2023
Унікальна подія людства
Про Різдво Христове можна оповідати дуже довго і багато, бо значення цієї події неможливо переоцінити. Пропонуємо Вам кілька цікавих акцентів, які допоможуть більше дізнатися про унікальну подію Народження Сина Божого, про що було вперше сповіщено нашим прабатькам Адаму і Єві після їх гріхопадіння в раю.
5 січня 2023
Дари волхвів
Вони були одними з перших, хто вклонився новонародженому Спасителю, бо знали про час Його народження ще задовго до самої цієї миті. Вони не належали до Богом вибраного народу, але всім серцем і розумом шукали Месію. Вони подолали сотні кілометрів доріг пустелею, щоб принести Немовлятку Христу царські подарунки. Католицька традиція називає нам їх імена: Каспар, Бальтазар та Мельхіор- вчені мужі, волхви, що прийшли зі Сходу за світлом Віфлеємської зірки.
5 січня 2023
Час оновлення і надії (відео)
Війна приносить нам не тільки втрати і нестерпний біль, а ще й закаменілість серця. Життя всупереч обставинам, святкування на зло ворогам, надія попри відчай, віра зі сподіванням на чудо – ми давно перебуваємо в ірраціональному відчутті буття. І навіть двічі святкувати Різдво Христове не здається нам вже чимось нереальним. Бог ...
4 січня 2023
Треба щоб Він народився в серці (відео)
Колись Христос народився в історії, а тепер треба, щоб Він народився в наших серцях. Щоб ця подія відіграла свою вирішальну роль для долі і для душі кожної людини. Про зміст Різдва Христового, як треба приготуватись до свята і що сьогодні для нас означає явлення Бога -розповідає настоятель Іоано-Богословського храму ПЦУ ...
3 січня 2023
Свята великомучениця Анастасія
За віру іноді доводиться віддавати життя. Як тільки не катували святу Анастасію. Спочатку 30 днів її не годували, але вона вижила. Тоді її разом з 120 засудженими посадили на корабель та вирішили потопити, пробив дно, але корабель дивним чином повернувся назад. Вона зазнала величезних страждань і була вбита. 4 січня ...