15 серпня 2024
«Передання розповідає, що Пресвята Богородиця піднеслася тілом на Небо. Це те, що нам відомо. Далі мають йти наші з вами духовні зусилля: Любові, Віри, Надії. Ми повинні воскресати і воскрешати. Первенцем був Христос, другою - Приснодіва Марія, але Вона народилась не від Духа Святого, а як звичайна людина. Це нам показує шлях піднесення до Бога і воскресіння», - із проповіді о.Віктора Маринчака на свято Успіння Богородиці.
14 серпня 2024
В Україні свято Успення Богородиці почитали ще з часів Київської Русі, та й найдавніша лавра – Києво-Печерська – має центральний храм Успення Богородиці. Інші лаври - Почаївська, Унівська і Святогірська - також названі на честь Успення. На Львовщині, до прикладу, чи не кожна центральна церква має відношення до цього свята, ...
14 серпня 2024
15 серпня ми відзначаємо останнє Двунадесяте свято. Церква називає кончину Божої Матері не смертю, а Успінням – мирним сном, заспокоєнням. І не тільки не сумує, не плаче над Її труною, але тріумфує та співає радісні пісні Її відходу.
13 серпня 2024
У четвер 15 серпня ми вперше відзначаємо свято Успіння Пресвятої Богородиці за новим календарем. Напередодні, в середу о 14 годині, в нашій церкві відбудеться урочиста служба з Погребінням Плащаниці Пресвятої Богородиці. У Бога смерть не є останнім словом. Після нього завжди є воскресіння. Про долучення до таїни Успіння і найближчі служби розповідає настоятель Іоано-Богословського храму ПЦУ.
12 серпня 2024
13 cерпня Церква згадує подію перенесення мощей преподобного Максима сповідника. В історії християнських подвижників цей святий займає особливе місце. Був момент, коли як і за часів святителя Афанасія чи святителя Василія Великого, підтримка віри залежала від однієї-єдиної людини. Максиму сповіднику відрізали язик, його жорстоко мучили та гнали різні правителі, але він зберіг Дух християнства і по праву вважається одним з вчителів Церкви.
11 серпня 2024
«Будь-яке випробування, яке ти зазнаєш сповнено глибокого смислу і на щось спрямовано. На початку страждання ти нічого не розумієш, перебуваєш у відчаї та зневірі, але минає час і стається неминуче – трагічний досвід відкриває такі глибини буття, які іншим способом відкрити неможливо», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
11 серпня 2024
Кожного дня ми починаємо і закінчуємо день молитвою. Але, незважаючи на певний досвід, ми завжди залишаємось початківцями в цих питаннях. Старець Паїсій Святогорець каже, що одна молитва смиренної людини, яка вірує, що вона гірша за всіх, має більшу вартість, ніж ціла всеношна служба, здійснена з гордим помислом. Отже, цитати святих отців про молитву в цей постовий день.
10 серпня 2024
Людина повинна служити цінностям, які ніколи не минають. Найстрашніше, що ми бачимо сьогодні – це зневіра, відчай, перебування в глухому куті, коли вже, здається, немає виходу. Якби людина обрала Бога, як осердя всіх цінностей, то вона би завжди мала надію. Цінності є вінцем шляху, той напрямок, яким треба йти і ніколи не зупинятись. Про служіння вічному дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
10 серпня 2024
Богослови порахували, що в Євангелії від Матвія титул «Син Давидів» відіграє значну роль і зустрічається десять раз. Це більше, ніж у всіх інших Євангеліях разом. Лука вживає його чотири рази (3:31; 18:38-39; 20:41). Марк – тричі (10:47-48; 12:35). Іоанн – не вживає жодного разу. Зовсім не випадково Матвій називає Христа Сином Давидовим вже у першому вірші Євангелія.
9 серпня 2024
Громада Іоано-Богословського храму і вся Харківська єпархія ПЦУ понесла велику втрату. Пішла у Вічність одна з засновниць нашої парафії, активна учасниця відродження української церкви на Слобожанщині
Ніна Григорівна Немировська.
Відспівування відбулось сьогодні у п'ятницю 9 серпня 2024 року в Іоано-Богословському храмі ПЦУ .
Вічна пам'ять берегині нашого храму.
Допомогти храму ...
9 серпня 2024
Церковний календар вказує нам, що 11 серпня – день пам’яті преподобного Федора, князя Острозького. Преподобний – це християнський святий, чиє земне життя завершилося у чернечому сані. Із церковного життєпису святого Федора Острозького, які зі скупих свідчень світських літописів та актових документів, дізнаємося, що він був другим із князів Острозьких, сином і спадкоємцем основоположника династії князя Данила.
9 серпня 2024
Парафіяни зі стажем пам’ятають, що в Іоано-Богословському храмі ПЦУ до початку повномасштабної війни існувала добра традиція на Великдень підніматись на дзвіницю. Всі бажаючи мали можливість подзвонити в дзвони та побачити місто з висоти пташиного польоту. Наразі з технічних причин це неможливо, але віртуальна екскурсія від нашого дзвонаря дає уявлення про місце, звуки якого чутно на багато километрів.