9 липня 2021
До ювілею громади Іоано-Богословського храму (відео, фото)
16 липня 1991 року відбулися збори зі створення першої української православної громади м. Харкова у поруйнованому Іоано-Богословському храмі. Ми починаємо цикл відео і фото матеріалів з історії нашої церкви. У неділю, 18 липня 2021 року, об 11.00, на подвір’ї храму Апостола Любові відбудеться подячний молебень з нагоди 30-ти річчя цієї історичної події.
9 липня 2021
Наука стриманості (відео)
Триває Петрів піст і ми продовжуємо говіти. А говіти означає готуватися до причастя. Намагаємось стримуватись в усьому й у першу чергу в справах, емоціях, ставленні до людей. Це головний піст у нашій поведінці та способу життя. Попереду свята, тож готуємось їх гідно зустріти
9 липня 2021
Тихвінська ікона Божої Матері
Тихвінська ікона Божої Матері є одною з найшановніших Богородичних ікон. Вона прославилася багатьма зціленнями та чудесами, а особливо до неї зверталися з молитвами в разі хвороби дітей. Не випадково тривалий час центральною іконою нашого храму, що знаходиться ліворуч від царських воріт, є саме Тихвінська ікона. Православна Церква вшановує її 9 липня.
8 липня 2021
Святі Петро і Февронія
8 липня церква вшановує пам’ять муромського святого подружжя Петра і Февронії, що жили на рубежі XII-XIII століть. Здавна на Русі їх вшановували як заступників подружнього життя. Вважалося, що вони своїми молитвами зводять небесне благословення на подружні пари. У нашому храмі також є ікона святих Петра і Февронії, біля якої завжди багато запалених свічок.
7 липня 2021
Заклик до совісті (відео)
Основна настанова Іоана Хрестителя – це заклик не до закону, а до совісті. Треба слухати голос Божий всередині нас, не відступатися від сумління, не затоптувати його. Іоан Предтеча говорить про покаяння як головну потребу людини. Про совість, свободу і вибір кожного з нас - у проповіді о.Віктора Маринчака на Різдво Іоана Хрестителя.
6 липня 2021
Різдво Іоанна Хрестителя
7 липня Церква вшановує Різдво чесного славного Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна. Сам Спаситель казав про нього: «Серед народжених жінками не поставав (пророк) більший від Івана Хрестителя». Отже, згадаємо сьогодні Предтечу нашого Господа. Початок Літургії о 8.30.
5 липня 2021
Напередодні свят. Про Івана Купала
У середу, 7 липня, в Іоано-Богословському храмі відбудеться святкова служба, присвячена Іоану Хрестителю. Напередодні маємо Всенічну. Про специфіку подій, що в народі пов’язують з днем Івана Купала, як до них ставитися з християнської точки зору і чому культурологічні заходи по утворенню стародавніх звичаїв не здатні повернути нас до язицтва, - розповідає о.Віктор Маринчак.
4 липня 2021
Ми покликані бути святими (відео)
«Ми перебуваємо у вільній країні тому, що у нас були святі, які за неї молилися і віддавали своє життя. Якщо ми стоїмо у вільній церкві, яка не підкорюється жодному окупантові, то це наслідки багатовікової боротьби і молитви наших предків. Ми покликані бути святими», - о.Віктор Маринчак.
4 липня 2021
«Перед нами завдання творити історію», - о.Віктор Маринчак (відео)
«Перед нами завдання творити історію свого народу і своєї церкви. То не по силах когось окремо у громаді, але разом ми повинні це зробити. Боже, дай нам сил і дай єдності!», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака в неділю всіх святих землі Української.
3 липня 2021
Перші мученики Інна, Пінна і Римма
Якщо запитати пересічного українця, чи назвав би він свого сина Інною чи Риммою, то у відповідь, швидше за все, можна було б зустріти, як мінімум, здивований погляд. А, між іншим, святі Інна, Пінна і Римма – це, таки, чоловіки. 3 липня Церква вшановує їх пам'ять і тому ми вирішили докладніше ...
3 липня 2021
Собор всіх святих землі Украінської
Щороку другої неділі після П’ятидесятниці Українська Православна Церква творить пам’ять усіх святих, що в землі Українській просіяли.
2 липня 2021
Діла святості (відео)
Цьогоріч Православна Церква України з ініціативи парафіян нашого храму вперше включила в календар день пам’яті святителя Іоана (Максимовича), чудотворця Шанхайського і Сан-Франциського. Відтепер маємо ікону з мощами святого світового масштабу з українським, слобожанським корінням. Про дива святості розповів о.Віктор Маринчак.