26 квітня 2024
Розмова про молитву
Зараз, коли через війну, ми часто можемо долучитися до спільної молитви тільки за посередництвом новітніх технологій, раз по раз стає питання: а що відрізняє особисту молитву вдома від спільної в храмі? Пропонуємо до вашої уваги роздуми митрополита Антонія Сурозького на цю тему.
26 квітня 2024
Лазарева субота
В суботу перед Вербною неділею Церква згадує чудо воскресіння Спасителем праведного Лазаря. Освячення верб відбудеться по закінченню Літургії у суботу і неділю. Ісус Христос здійснив багато чудес за час Свого життя, але жодне з них так не вражало людей, як воскресіння Лазаря. Це диво було для багатьох дуже переконливим доказом Його божественної сутності.
26 квітня 2024
На порозі Страсного тижня (відео)
Для того, щоб зазнати Воскресіння треба в тому чи іншому розумінні пройти через розп’яття. У кожного свій хрест, але чого нам боятись, коли смерть не є кінцевим вироком? Виголошуючи «Осанна в вишніх» ми знаємо про Юдину зраду, Таємну вечерю, Голгофу, відвалений камінь. У нас немає ілюзій, що буде далі, але остаточним підсумком стануть слова, які пролунають вже через тиждень: «Христос Воскрес!"
25 квітня 2024
Чим відрізняється гріх від пристрасті?
Часто ми не можемо відрізнити здавалось би очевидних речей, вважаючи їх тотожними поняттями. У християн, особливо тих, хто тільки розпочинає духовне життя, складнощі виникають з правильним розумінням що таке "гріх", а що - "пристрасть". Вони переконані, що це рівнозначні поняття.
25 квітня 2024
Чи можуть жінки ходити до храму у брюках?
Продовжуємо спростовувати міфи, одним із яких є те, що жінкам, нібито, неможна заходити до храму у брюках. Немає в нашій Церкві такої заборони. Та й в інших Православних Церквах світу (окрім МП, очевидно) подібних правил, які би забороняли зараз жіноцтву в брюках приходити до храмів, не існує. Для наших священнослужителів ...
24 квітня 2024
Євангеліст язичників - Апостол Марко
25 квітня Православна Церква України вшановує пам’ять святого апостола і євангеліста Марка. За міцну віру його зображують левом – символом могутності та влади. Про автора самого короткого Євангелія, подвижника і вірного учня Спасителя читайте у нашому матеріалі.
23 квітня 2024
Духовна хірургія таїнства Соборування (відео)
У наш час, обтяжений хвилюваннями та викликами світу, так важливо дослухатися до свого душевного здоров’я. Про нього, а також про пошук внутрішнього спокою для віруючої людини попри всі випробування часто говорить у своєму слові перед Таїнством Соборування настоятель нашого храму отець Віктор Маричнак. Нагадаємо, що це Таїнство звершується у нашому храмі у найближчу п’ятницю 26 квітня об 11 годині.
23 квітня 2024
Великомученик Юрій Переможець
Великомученик Юрій стверджував, що віруючий у Христа перенесе будь-які муки і здатен творити діла, які творив сам Спаситель: "Сліпих просвіщати, прокажених очищати, глухим подавати слух, виганяти бісів, воскрешати померлих". Почувши це, імператор звелів святому здійснити найбільше чудо, непідвладне язичницьким волхвам – воскресити померлого. Святого Юрія Переможця шанують за чудодійну допомогу людям у небезпеці, він вважається особливим заступником воїнів.
22 квітня 2024
Попереду останні служби Чотиридесятниці (відео)
Останній тиждень Чотиридесятниці формально завершує Великий Піст. Вже в суботу 27 квітня Церква відзначає воскресіння Лазаря, а в неділю – свято Входу Господнього до Єрусалиму, після якого вже починається Страсний тиждень, який готує нас до Великодня. У п’ятницю в нашому храмі здійснюється загальне Соборування і відбудеться Літургія Ранішосвячених Дарів. Весь розклад служб читайте на сайті.
21 квітня 2024
Мужність любові (відео)
«Церква здобула світ мужністю і любов’ю. Протягом багатьох століть вона перебувала у важких гоніннях й люди йшли на муки і страждання заради того, щоб утвердити її навколо. Господь полюбив світ до смерті, жертви і розп’яття. Багато ще попереду випробувань, але нехай завжди з нами буде ця наука, що перемагає мужність заснована на любові», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
20 квітня 2024
Взірець покаяння: блудниця, яка досягла святості
Наприкінці Великого посту Церква згадує історію дивовижної жінки, яка була блудницею, але своїм покаянним подвигом досягла святості. Свята Марія Єгипетська жила у VI столітті в Олександрії. Вона була відомою у всьому місті тим, що була повією і 17 років свого молодого життя вона присвятила блуду і розпусті. Про факти її непростої долі у нашому матеріалі.
20 квітня 2024
Cуботня проповідь (відео)
«Якщо би ми до кінця усвідомили Кого пізнали, то, мабуть, і життя наше би змінилось. Якщо Бог зі мною, то хто проти мене? Якщо Господь є мій захисник, то кого я буду боятись у цьому світі? Але, на жаль, змін за собою ми не помічаємо і це часто призводить до розпачу та втрати надії». Про наш доленосний вибір і подальші кроки до Спасіння у суботній проповіді о.Геннадія Рохманійка.