8 липня 2023
Тихвинська ікона Богородиці
Тихвинська ікона Божої Матері є одною з найшановніших Богородичних ікон. Вона прославилася багатьма зціленнями та чудесами, а особливо до неї зверталися з молитвами в разі хвороби дітей. Не випадково тривалий час центральною іконою нашого храму, що знаходиться ліворуч від царських воріт, є саме Тихвинська ікона. Православна Церква вшановує її 9 липня.
7 липня 2023
о.Віктор Маринчак про покликання на подвиг (відео)
«Нам треба протистояти жадобі нескінченної влади над людьми. Покликання до Христа є покликанням до подвигу в тому чи іншому розумінні. Це може бути героїзм зі зброєю в руках, або подвиг говорити правду, самозречення або безнастанні труди. Бог кличе нас до звершень», - о.Віктор Маринчак.
6 липня 2023
Про Івана Купала таі народні звичаї (відео)
У четвер, 7 липня, в Іоано-Богословському храмі відбудеться святкова служба, присвячена Іоану Хрестителю. Про специфіку подій, що в народі пов’язують з днем Івана Купала, як до них ставитися з християнської точки зору і чому культурологічні заходи по утворенню стародавніх звичаїв не здатні повернути нас до язицтва, - розповідає о.Віктор Маринчак.
6 липня 2023
Різдво Іоанна Предтечі
7 липня Церква вшановує Різдво чесного славного Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна. Сам Спаситель казав про нього: «Серед народжених жінками не поставав (пророк) більший від Івана Хрестителя».
6 липня 2023
Взірець віри і незламності (відео)
Ми є свідками та учасниками подій Біблійного масштабу. На наших очах сатанинська влада вступила в бій з силами добра і світла. Іноді здається, що зло отримує локальні успіхи, але в цьому кровавому протистоянні жертви не є марними й в кінцевому рахунку Бог завжди перемагає.
5 липня 2023
Преподобні Іов та Феодосій Манявські
7 липня православна церква вшановує пам'ять преподобних Іова та Феодосія Манявських. Вони стали засновниками скиту і взірцем чернечого життя. Святитель Київський Петро (Могила) писав: «Якщо хочете побачити слуг Божих у людській подобі, то підіть у Карпати, де своїм служінням двісті ангелів присвятили своє життя Богу». Прп.Феодосій Манявський Святий Феодосій був ...
5 липня 2023
Оранта Софії Київської як доказ тисячолітнього існування українців
Оранта свідчить, що українці як етнос та українська культура існують у майже незмінному вигляді вже не менше 1000 років (хоч і називали себе раніш інакше), і що саме українці є нащадками тих, хто жив на землях України за доби держави «Київська Русь».
4 липня 2023
Що робити з освяченим у храмі?
Що робити з освяченим у храмі? Це питання повстає перед кожним, хто періодично відвідує церкву. Спробуємо на нього відповісти з християнської точки зору. Навіщо звершують освячення певних речей побуту, предметів вжитку, їжі, зілля? Для того, щоби в життя людини, в її діяльність, думки й помисли сходило Боже благословення. Водночас помилково ...
4 липня 2023
Богослужіння на цьому тижні (відео)
Цього тижня маємо одразу три Літургії поспіль. У п’ятницю 7 липня Церква відзначає Різдво Іоанна Хрестителя. В Іоано-Богословському храмі ПЦУ відбудеться святкова служба о 10 ранку. Також традиційно відбудуться Богослужіння в суботу та неділю, а 12 липня в останній раз за старим календарем Літургія на честь апостолів Петра і Павла.
3 липня 2023
Перші мученики Інна, Пінна і Римма
Якщо запитати пересічного українця, чи назвав би він свого сина Інною чи Риммою, то у відповідь, швидше за все, можна було б зустріти, як мінімум, здивований погляд. А, між іншим, святі Інна, Пінна і Римма – це, таки, чоловіки. 3 липня Церква вшановує їх пам'ять і тому ми вирішили докладніше ...
2 липня 2023
Військового капелана нагороджено орденом (фото)
Після недільної Літургії архієпископ Харківський і Слобожанський владика Митрофан від імені предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія нагородив орденом святого великомученика Юрія Переможця військового капелана протоієрея Станіслава Аштраф'яна, який неодноразово потрапляв під ракетний обстріл. Аксіос! Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24. Приватбанк 4149 6293 1322 1459 4149 4390 ...
2 липня 2023
Подвиг віри святого Слобожанської землі (відео)
Свого часу саме завдяки зусиллям громади Іоано-Богословського храму уродженець Слобожанщини Іоан (Максимович) був канонізований Православною Церквою України і внесений в церковний календар для вшанування як святий. Про подвиг віри і подвижницьке служіння чудотворця наших днів дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.