20 квітня 2021
Розмова про молитву
Зараз, коли через карантинні заходи, ми часто можемо долучитися до спільної молитви тільки за посередництвом новітніх технологій, раз по раз стає питання: а що відрізняє особисту молитву вдома від спільної в храмі? Пропонуємо вашій увазі роздуми митрополита Антонія Сурозького на цю тему.
20 квітня 2021
Cвятий Петро Конашевич-Сагайдачний
Сьогодні повнота помісної Української Православної Церкви вперше на загальноцерковному рівні вшановує пам’ять святого благовірного гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Рішення про включення його імені до Місяцеслова було ухвалене Священним Синодом ПЦУ 21 серпня 2020 року. Петро Сагайдачний походив з давнього православного галицького роду. Він народився у 1570 – 1580-х роках (точна дата ...
19 квітня 2021
Тиждень перед Вербною неділею (відео)
Почався останній тиждень Великого посту, до якого формально вже не входять ні Лазарева субота, ні Вербна неділя. Після цього на нас чекає Страсний тиждень і Великдень. Попереду чимало служб, що наближають вірних до Світлого Воскресіння Христового. Про життя парафії, розклад Богослужінь, найближчі плани та випробування дивіться у нашому відеоматеріалі.
19 квітня 2021
Звернення Синоду з приводу ескалації російської агресії
Звертаємося до всіх наших вірних та до людей доброї волі із закликом продовжити молитву про справедливий мир для України. Щодня ми підносимо в храмах прохання про захист Божий від нашестя чужинців, про допомогу нашим воїнам, які оберігають рідну землю, про визволення поневолених. Дотепер ми бачили не раз милість Господню до українського народу – віримо, що і у нинішніх випробуваннях Бог не залишить нас беззахисними проти агресії ворога.
18 квітня 2021
о.Геннадій Рохманійко: Господь кличе нас до досконалості (відео)
«Для того, щоб досягнути досконалості треба виконати три умови: мати чисте серце, просвітлений розум і вправлятися в чеснотах. Господь кличе нас до висот - побачити свої гріхи, зрозуміти волю Господню, полюбити Його всім серцем, але зовсім не того ми просимо в своїх земних турбота», - о.Геннадій Рохманійко.
18 квітня 2021
Без усамітнення не буває покаяння (відео)
«Згадуючи Марію Єгипетську, ми повинні усвідомити, що усамітнення – це дар, а не покарання. Людина наодинці з собою може побачити свої гріхи, можливості для зростання, шлях, а, іноді й істину. Без усамітнення не буває покаяння та спілкування з Богом», - о.Віктор Маринчак.
18 квітня 2021
Парадокс хреста (відео)
«Якщо хто хоче бути першим, нехай буде між усіма останній і всім слугою», - ці слова Спасителя напередодні хресних страждань ми можемо прикласти до себе по відношенню до найближчих. Сьогодні ми закінчили читати «Покаяння відкрий мені двері», і тепер з розчуленими серцями споглядаємо хресну дорогу, якою буде йти наш Господь.
17 квітня 2021
Блудниця, що стала святою
Преподобна Марія Єгипетська – одна із найбільш шанованих святих за всю історію християнства, що дивним своїм житієм послужила прикладом для наслідування для багатьох подвижників наступних століть. Небагато подвижників удостоєні особливої честі багаторазового вшановування в покаянному часі Великого Посту перед Світлим Христовим Воскресінням. І серед них лише одна жінка – преподобна Марія Єгипетська.
17 квітня 2021
Митрополит Епіфаній: "Страхом не перемогти"
В ці квітневі дні ми входимо у восьмий рік війни. Війни, якої ми не хотіли, не ініціювали й не провокували. Ми ніколи не зазіхали на чуже, не прагнули поневолити інших чи загарбати чиюсь територію. Війни, в якій ми захищаємо Богом дану нам землю, наш народ і наші цінності.
17 квітня 2021
Похвала Богородиці (відео)
Ісус питає апостолів: за кого ви мене вважаєте? Це звернення не тільки до його учнів, а й до кожного з нас. Можливо то є одне з найважливіших питань, на яке нам треба дати відповідь: ким є насправді для мене Христос? В день Похвали Пресвятої Богородиці ми через її молитви краще відчуваємо близькість Бога до людей.
16 квітня 2021
Таїнство Маслособорування по суботах
Щосуботи у нашому храмі, о 12 годині, звершується таїнство Соборування. Вважається, що під час Великого посту бажано, щоб парафіяни отримали від Церкви цей благодатний дар зцілення душі і тіла. Що варто знати про таїнство Єлеосвячення та як до нього краще підготуватися - читайте у нашому матеріалі.
16 квітня 2021
Ікона Нев’янучий Цвіт (фото)
Про цю чудотворну святиню не так багато відомостей. Свою історію вона починає з Афону, її появу на святій горі відносять до 16-17 століття. На іконі Пресвята Богородиця на одній руці тримає Ісуса Христа, а в другій - білу квітку, яка символізує нев’янучий цвіт дівоцтва і непорочності Пречистої Діви.