3 січня 2024
П’ять порад як зносити випробування.
Зло не виникає саме собою, у нього є творці та винуватці, які власну свободу підкорили творенню цього зла. Як можна його перемогти? Злом – ні, бо так ми його лише примножуємо. Маємо зі злом боротися, противитись йому, терпеливо зносячи випробування і несучи свій важкий хрест. Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній дає п’ять корисних порад як зносити випробування.
2 січня 2024
Розклад служб на свято Богоявлення (відео)
Цього тижня в Іоано-Богословському храмі ПЦУ служимо три Літургії поспіль і вже почалась підготовка до свята. Тепер Хрещення Господнє відзначаємо 6 січня і синоптики прогнозують морози. У п’ятницю 5 січня - Надвечір’я Богоявлення. По закінченні Літургії вперше освячують воду і ми матиме Хрещенський святвечір з Всенічною. У суботу 6 січня святкове Богослужіння з чином Великого освячення води. Більш докладно про всі служби тижня розповідає настоятель храму.
2 січня 2024
Українські стежки преподобного Серафіма Саровського
Часточка мощів Божого угодника Серафима знаходиться в Києво-Печерської лаврі. А ще треба сказати , що в українських хатах і квартирах дуже часто можна побачити образи із стареньким, сивим ченцем, то він стоїть коліньми на камені, здійнявши в молитві руки до неба, то з рук годує ведмедя, а стоїть, поклавши праву руку на своє серце… Це і є загально шанований українським народом на всі віки – преподобний Серафим Саровський.
1 січня 2024
о.Геннадій Рохманійко про надії нового року (відео)
Новий рік буде складним, утім він несе нам сподівання на зміни. Які би не були морози, а сонце вже повернуло на весну. Як би не лютував ворог, але ми надіємось на перемогу. Зима мине, холоди закінчяться і попереду на нас чекає весняна радість. Кожен на своєму місці повинен робити свою роботу та наближати Перемогу й тоді не буде таким втомленим це очікування. Про надії, з якими ми увійшли в 2024-й рік дивіться в проповіді о.Геннадія Рохманійка.
1 січня 2024
Новорічні побажання парафіянам о.Віктора Маринчака (відео)
«На жаль, у суспільстві поширюється тривога, неспокій і роз’єднання, але віра в Перемогу залишилась у нас непорушною. Попри всі труднощі, люди знають за що вони борються і ми маємо підстави бути впевненими. Незламна наша воля і непохитний наш дух. Спільною могутністю і любов’ю один до одного благословимось на здобуття Перемоги!», - о.Віктор Маринчак.
1 січня 2024
Вшановуємо святителя Василя Великого
1 січня Церква вшановує пам"ять святого Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської. Але «належить не одній Кесарійській Церкві, і не у свій тільки час, не одним одноплемінникам своїм був корисний, але по всіх країнах і градах всесвіту, і всім людям приносив і приносить користь, і для християн завжди був і буде вчителем рятівним», — так говорив сучасник святителя Василя, святий Амфілохій. З давних давен святого Василія шанували на українських землях.
31 грудня 2023
Треба прийняти промисел Божий в усій повноті (відео)
«Промисел Господній неспівмірний з нашим розумінням. Його треба прийняти в усій повноті. В усьому новому, що нас чекає, є несподіване та небезпечне, страждальне, сповнене болю, гіркоти і муки, але треба йти вперед й здобувати своє нове життя», - із недільної проповіді настоятеля Іоано-Богословського храму о.Віктора Маринчака.
31 грудня 2023
Митрополит Київський і Галицький Петро Могила
31 грудня церква вшановує пам'ять Петра Могили. Відомий український політичний, освітній діяч, архімандрит Києво-Печерського монастиря, Митрополит Київський, Галицький і всієї Русі, екзарх Константинопольського патріарха – таким увійшов в історію канонізований Церквою прославлений державотворець. Петро Могила був вихідцем з давнього молдавського боярського роду. Він народився 31 грудня 1596 року. Батько хлопця ...
30 грудня 2023
о.Віктор Маринчак: "Господь з нами в усіх стражданнях" (відео)
Багато за цей рік ми зазнали горя і втрат. Сповна відчули всі жахи та жорстокості, які несе війна. Але треба пам’ятати, що Господь завжди був з нами в усіх стражданнях і випробуваннях, так само, як й ми долучаємось до Його страждань і смерті. Він ніколи не покидав нас. Про надію, що наближає нас до Перемогу дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
30 грудня 2023
Преподобна Меланія Римлянка
Преподобна Меланія, яку Церква тепер вшановує 31 грудня, - перша зі знатних римлянок “з юних років линула до Христа, та жадала тілесної непорочності й уражена Божественною любов’ю”, народилася в християнській родині. Батьки її - люди знамениті і багаті - бачили в дочці спадкоємицю й продовжувачку роду. В чотирнадцять років Меланія ...
30 грудня 2023
А другий же празник - Василя Святого
На Новий рік носили «вечерю» бабі-повитусі, таким чином вшановували її участь у появі на світ нового покоління. У хаті залишався лише «Дід», котрого діти молотять вдосвіта на самий Новий рік, і з цим зерном, до якого додавали трохи іншого, йшли посипати по хатах. Про українські традиції на Щедрий вечір і Василя Святого читайте у нашому матеріалі.
29 грудня 2023
"Просимо найголовнішого для усіх нас", - предстоятель ПЦУ Епіфаній
«Відповідаючи на виклики сьогодення і дбаючи про благо Церкви та успішність її місії, ми запроваджуємо необхідні зміни, розвіюємо давні міфи й упередження щодо Церкви. Водночас ми твердо, непохитно і незмінно зберігаємо те, що є сутністю і основою церковного життя, – євангельське духовне і моральне вчення, повноту Священного Передання і нашу християнську православну віру», - предстоятель ПЦУ Епіфаній.