6 квітня 2024
Благовірний гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний
7 квітня повнота помісної Української Православної Церкви вже чотири роки на загальноцерковному рівні вшановує пам’ять святого благовірного гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Рішення про включення його імені до Місяцеслова було ухвалене Священним Синодом ПЦУ 21 серпня 2020 року. Петро Сагайдачний походив з давнього православного галицького роду. Він народився у 1570 – 1580-х ...
6 квітня 2024
о.Віктор Маринчак про обов’язок віруючої людини (відео)
Ті, що люблять нас, саме через Любов, в іншому світі воскресають й здатні передавати нам свою турботу, опіку і допомогу. Треба прислухатися до того, що відбувається з нами, стежити, як на життя впливають прості дії: молитви, відвідання церкви, участь в Богослужінні, причастя. Навчитись відчувати це насправді є обов’язок віруючої людини. Про незриму силу, яку подає нам Господь дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
6 квітня 2024
Хресту Твоєму поклоняємось, Владико
Великий піст є часом особливого внутрішнього й зовнішнього стримування та покути. Оскільки ця духовна боротьба триває довгий час, то звичайно буває так, що перші дні чи тижні посту ми практикуємо його ревно й мужньо, але відтак помалу фізично й душевно вичерпуємося, ослаблюємося і знеохочуємося. Свята Церква, знаючи про немічність і нестійкість людської природи, ставить посеред посту перед нашими очима надзвичайно могутню спонуку до витривалої духовної боротьби, якою є святий хрест.
5 квітня 2024
Як підготуватись до таїнства сповіді
В Іоано-Богословському храмі ПЦУ дозволяється приймати причастя без сповіді, бо ми розуміємо, що це два різних таїнства. Між тим, під час Великого посту очищення від гріхів і духовне вдосконалення є одним із завдань для вірних. Тому сповідь лишається важливою частиною життя християн. Як краще до неї підготуватись і що є суттєвим для прийняття цього таїнства? - Спробуємо розібратись.
5 квітня 2024
Пасія по неділях
У неділю під час Великого посту, одразу після закінчення Літургії, близько 12 години, в нашому храмі відбувається Пасія. В повній тиші, зосередженості та з запаленими свічками в руках парафіяни слухають євангельські історії про Страсті Господні. Змістовна і надзвичайна зворушлива служба, яку варто відчути серцем. Варто сказати кілька слів про неї.
5 квітня 2024
Вершина нашого буття (відео)
Немає універсальних формул стяжання Святого Духа. Кожному посилається свій спосіб служіння Богові. Це може бути хрест відповідальності, невтомної праці, жертовності, страждань, відданості, але все це єднається найголовнішим - Хрестом Любові. Різні наші випробування і втрати, все, що неможливо оминути, ми повинні приймати як Хрест, який треба гідно пронести.
4 квітня 2024
Голос Божий, що лунає в людській душі
Таємниці кожного знає Бог, Який звертається зокрема і через совість людини. Совість, сумління – це те унікальне, що відрізняє людину від інших живих творінь. Голос власної совісті може чути кожне людське серце. В нашу природу закладена здатність відрізняти хороше від поганого, добре від злого, жалкувати про заподіяну кривду, карати себе ...
4 квітня 2024
Таїнство Соборування по п’ятницях
Щоп’ятниці у нашому храмі об 11 годині звершується таїнство Соборування. Вважається, що під час Великого посту бажано, щоб парафіяни отримали від Церкви цей благодатний дар зцілення душі і тіла. Що варто знати про таїнство Єлеосвячення та як до нього краще підготуватися - читайте у нашому матеріалі.
3 квітня 2024
Преподобний Йосип багатохворобливий, Печерський
4 квітня за новоюліанським календарем православна церква вшановує пам'ять преподобного Йосипа хворобливого, Печерського. Він жив у XIV столітті і його досвід є прикладом вірності та вміння приймати все, що посилає нам Господь. У важкій недузі він звернувся з молитвою до Бога і дав обітницю: якщо Господь дарує йому здоров’я, то ...
2 квітня 2024
Ікона Божої Матері «Нев’янучий Цвіт»
3 квітня церква вшановує ікону «Нев’янучий Цвіт». Цей образ по праву вважається одним з найпрекрасніших та зворушливих в православній іконописній традиції. Ласкава усмішка Богоматері, оточеної білими квітами, повертає радість життя, душевну рівновагу, дарує спокій, умиротворення, готовність подолати будь-які випробування. Невипадково саме на початку справжньої теплої весни Церква згадує цю дивовижну ...
1 квітня 2024
Марнославство як різновид гордині
Клопоти починаються тоді, коли після думки: "Я його потішив, от і чудово", приходить інша: "Який же я, напевне, хороший, якщо так зробив". Що більше ви захоплюєтеся собою і менше - самою похвалою, то гіршим стаєте. Коли захоплення собою заполонює вашу уяву повністю, а похвала як така взагалі вилітає вам із голови, значить, ви досягли дна.
31 березня 2024
Перший промінь очікування Воскресіння (відео)
Споглядання Хреста, на якому Господь відкриває обійми цілому світові, може осяяти наші душі. Так, це світло пекуче, від нього стає боляче, але воно робить хоча би в думці та переживанні причетними нас до Страждань Спасителя й, безумовно, до чогось кличе. Про мужність віри і перший промінь очікування Воскресіння дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.