20 грудня 2022
Зустріч з о.Віктором Маринчаком.  «Злочин і кара» російської ідеї (анонс)
У четвер 22 грудня 2022 року, о 17.00, запрошуємо всіх в «Kharkiv Media Hub», (що в «Єрмілов-центрі») відбудеться інтелектуальний диспут під назвою «Злочин і кара» російської ідеї» за участі настоятеля Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак. Запрошуємо всіх поспілкуватися на актуальну тему. Вхід вільний.
19 грудня 2022
Святий Миколай надихає нас (відео)
«Не треба казати, що Святий Миколай був. Він є в нашому житті своєю духовною силою і відданістю правди та світлу. Святитель захищає і надихає нас. Він наша підвалина та дороговказ. Тому ми маємо бути зі Святим Миколаєм. Тоді перемога буде за нами!», - о.Віктор Маринчак.
18 грудня 2022
Зустрічаємо Святого Миколая
Відтоді, як жив на землі й творив подвиги святитель Миколай, минуло 17-ть століть. Незважаючи на час, що розділяє нас, він, як і раніше, для всіх живий. Він чує всі прохання людські й даною йому від Бога благодаттю не лише виконує їх, але й випереджає.
18 грудня 2022
Про щастя на межі можливостей (відео)
«Кожен хто пережив час злету і відданості, творчості або жертовності, коли віддавав все, що маєш заради правди чи свободи, добре знає – це був найкращий час у твоєму житті». Про щасливі миті переживання всієї повноти буття на межі можливостей у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
17 грудня 2022
Зцілення десяти прокажених
Коли прокажений помирав де-небудь у лісі, то навіть звірі обходили його, а хижі птахи не клювали його труп, бо він заражений смертоносною отрутою. Інші прокажені повинні були закопати тіло або спалити його. Удвічі прикро, що ті, хто мав проказу, були позбавлені надії на милосердя суспільства.
17 грудня 2022
Справжні цінності вимагають жертви (відео)
«Варті чогось тільки ті цінності, за які хтось готовий віддавати своє життя. Вірність і правда, любов і свобода – це те, що потребує зусиль утвердження. Часом заради них приходиться віддавати все, що ти маєш. Саме це сповнює змістом наше існування», - із суботньої проповіді о.Віктора Маринчака.
16 грудня 2022
Свята великомучениця Варвара
Свята Великомучениця Варвара народилася в місті Іліополі (сьогоднішня Сирія) в знатній язичницькій родині під час правління імператора Максиміна (305-311 рр.). Батько Варвари – Діоскор, який рано втратив свою дружину, хотів уберегти свою красиву дочку від сторонніх поглядів та позбавити її спілкування з християнами та звів для дочки спеціальний замок, звідки ...
16 грудня 2022
Подвиг мучеництва (відео)
Суботу 17 грудня Церква присвячує великомучениці Варварі, часточку мощів якої ми маємо в Іоано-Богословському храмі. «Є речі, що вищі за всі страждання і муки, навіть вищі за смерть. Відмовитись від них – це, власне, зректися свого спасіння», - розмірковує над подвигом юної святої о.Віктор Маринчак. На найближчі служби приймаємо записки онлайн.
15 грудня 2022
Різдво Христове: 25 грудня чи 7 січня?
З наближенням Різдва Христового все частіше виникають питання, а коли же ми в Православній Церкві України будемо святкувати 25 грудня чи 7 січня? Питання календарної реформи давно назріло і неодмінно після нашої Перемоги буде втілення в життя. Секретар Харківської єпархії ПЦУ о.Дмитро Шаповалов, який постійно служить під час війни в нашому храмі, спробував відповісти на найбільш поширені питання.
15 грудня 2022
Ікона Божої Матері "Геронтісса"
15 грудня Церква вшановує Чудотворний образ Пресвятої Богородиці «Геронтісса» (Γεροντίσσα), який знаходиться в монастирі Пантократор на Святій Горі Афон. Про історію та дива, які траплялись з цією оригінальною іконою читайте в нашому матеріалі.
14 грудня 2022
"Тяжка і велика ціна свободи", - о.Геннадій Рохманійко (відео)
«Жертвою героїв-ліквідаторів ми здолали Чорнобильську катастрофу. Жертвами воїнів-захисників Україна долає і зараз трагедію, яку переживає наш народ. Тяжка і велика ціна свободи. Але пролита кров не даремна. Вона закладає та зміцнює ті підвалини державності, які дарував нам Бог», - о.Геннадій Рохманійко.
13 грудня 2022
Апостол Андрій Первозваний
13 грудня Православна церква відзначає День святого апостола Андрія Первозванного, людини, яка першою принесла віру християнську на землі теперішньої нашої держави. Його подвиг має неоціненне значення для долі усього українського народу. Саме тому Андрій Первозванний особливо вшановується в Україні, де побудовано багато храмів на його честь. Про значення цього свята, його історичний та духовний аспекти розповідає архієпископ Євстратій (Зоря).