16 серпня 2022
Спогади настоятеля (відео)
Четверте десятиліття нашої церковної громади ми зустрічаємо в умовах війни, під обстрілами і в умовах, коли багато парафіян змушені були покинути рідний Харків. За цей час Іоано-Богословський храм і його настоятель пережили багато труднощів та випробувань. Неможливо все описати словами, але деякими спогадами про те як все починалось о.Віктор Маринчак ...
16 серпня 2022
Пам’яті Анатолія Лукаша
На цьому тижні друзі, рідні та священики Івано-Богословського храму молилися за померлого десять років тому нашого шановного парафіянина Анатолія Ісаковича Лукаша. Переживши блокаду Ленінграда, смерть дружині, важки хвороби, він охрестився вже після 60-ти років, ставши для багатьох прикладом справжнього християнина.
15 серпня 2022
Почався Успенський піст (відео)
14 серпня для православних християн розпочинається Успенський піст, який передує святу Успіння Пресвятої Богородиці. У цій публікації ми розповімо про те, як було започатковано Успенський піст та як бажано проводити ці два тижні. Успенський піст настає майже через місяць після Петрового посту. Він відбувається перед великими святами Преображення Господнього та ...
14 серпня 2022
Cвято у нашому храмі (фоторепортаж)
Кожне свято неповторне. Особливо в умовах війни, коли довгоочікувані зустрічі з однодумцями стають особливою подією, а можливість побувати в храмі та причаститися великою розкішшю. Хочеться всіх парафіян побачити разом в рідному Харкові, але поки такої можливості немає, то пробуємо передати атмосферу свята на наших світлинах.
14 серпня 2022
Віра як вірність (відео)
«Ті сили, які нападають на нас, хочуть, щоб ми вклонилися їх ідолам, а це означало би зректися себе і власної сутності. Саме тому, зараз як ніколи, ми розуміємо, що таке віра як вірність. Нам треба зберегти тотожність самим собі. Ми вклоняємось Богу, який є Любов, Правда та Свобода і з нами Хрест, яким ми захищаємось», - о.Віктор Маринчак.
13 серпня 2022
Період серпневих свят
Православна Церква 14 серпня відзначає одразу декілька важливих подій. Дійсно, стільки важливого «вмістилося» в цей день: і згадка Винесення Чесних древ Животворчого Хреста Господня, і свято Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородиці, і пам`ять семи мучеників Маккавеєвих, і початок Успенського Посту.
13 серпня 2022
Про правду і осмисленість буття (відео)
Маючи теперішній наш досвід ми добре розуміємо, що наситити їжею навіть тисячі людей не є великою проблемою. А ось нагодувати тих, хто жадає правди і осмисленості свого існування, хто прагне Бога, який є Любов, - це набагато складніше. Про відновлення руїн нашої душі у проповіді о.Віктора Маринчака.
12 серпня 2022
Винесення древ чесного і животворчого Хреста Господнього (відео)
У грецькому часослові 1897 року так пояснюється походження цього свята: “В наслідок хвороб, які дуже часто бували в серпні, спрадавна утвердився в Константинополі звичай виносити Чесне Древо Хреста на дороги і вулиці для освячення місць і відведення хвороб. Напередодні, виносячи його з царської скарбниці, покладали на святій трапезі Великої церкви ...
12 серпня 2022
Записки онлайн на Перший Спас (відео)
У неділю, 14 серпня 2022 року, Церква згадує подвиг мучеників Макавеїв та їх матері Соломонії. Від невігластва в народі у цей день прийнято більше говорити про мак чи мед, але насправді це історія про кров, страждання, тортури і подвиг жертовності. На служби суботи і неділі ми приймаємо записки онлайн.
11 серпня 2022
Дивний мученик Іоан Воїн
12 серпня Православна Церква вшановує пам’ять мученика Іоана Воїна. Шанування цього святого досить широко поширене у східних слов’ян. Він прожив багато, але житіє його досить коротке і дуже дивне. Під час війн його ім’я завжди згадували люди зі зброєю. Особливо ті, хто потрапив у полон і перебуває в тяжких обставинах життя.
10 серпня 2022
Різдво Святого Миколая Чудотворця
11 серпня церква відзначає Різдво Миколая Чудотворця. На відміну від відомих дат, що пов’язані з ім’ям Святого Миколая», - 19 грудня (день смерті) та «весняного Миколая» 22 травня (день перенесення його мощів в італійське місто Барі), – це свято довгий час було забутим у православній традиції.
9 серпня 2022
Якою має бути справжня віра (відео)
«Перед нами стоять великі завдання. Попереду колосальні труднощі та перешкоди, і перед цими викликами ми повинні бути здатними не тільки встояти, але й здолати все. Віра як раз і дана людині, щоб у визначальний момент насмілитись та не відступити», - о.Віктор Маринчак.