15 червня 2021
Попереду Зелені свята (відео)
Нас чекає тиждень, який завершується святами. У п’ятницю ввечері Богослужіння Троїцької поминальної суботи. Приймаємо на службу 19 червня записки он-лайн. На вихідні та в понеділок маємо три дні поспіль Літургію. Попереду Зелені свята та перші після Великодня особливі молитви на П’ятидесятницю. Про розклад служб напередодні та під час свята Трійці розповідає настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак.
15 червня 2021
Покровитель торгівлі великомученик Іоан Сучавський
Нам нестерпно бачити, як катують і ламають через коліно тих, хто протистоїть системі. Досвід мучеників минулого дозволяє усвідомити цю проблему глибше. 15 червня Церква вшановує пам'ять Іоана Сучавського. Його так жорстоко били палицями, що все тіло було пошматовано й під ударами розліталася на куски. Втім, святий мученик дякував Богові, що ...
14 червня 2021
Преподобний Агапіт Печерський
14 червня Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Агапіта Печерського (бл. 1095). Це свято є дуже близьким для нашого храму, бо вже декілька років у нас зберігається часточка мощей преподобного. Преподобний Агапіт Печерський, лікар, був киянином. Став ченцем Печерського монастиря за преподобного Антонія, життя й подвиги якого наслідував. Він отримав від ...
13 червня 2021
«Людство не виправдовує сподівань Божих на нього», - о.Віктор Маринчак
«Для того, щоб подолати жах і трагізм людського існування за ті тисячі років, що спостерігає їх священна історія, потрібно було кликати вже не пророків та вчителів праведності. Людство не виправдовує сподівань Божих на нього. Ми маємо критичний погляд на світ в Євангелії. Воно не представляє все в рожевому світлі. Треба, щоб сам Господь прийшов та оновив цей світ», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
13 червня 2021
Вибір завжди за нами (відео)
«Бог не призначив нам життя в розкоші, милуванні та насолодах. Він дав життя суворе, яке випробовує нас і примушує зробити вибір, щоб обрати Бога і спасіння. Коли ми це обираємо, то Він долає смерть та відкриває нам життя вічне. Через втрату Бога і повернення до Нього по-справжньому й можна здобути спасіння», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
12 червня 2021
Неділя святих отців I Вселенського Собору
У 7-му неділю після Пасхи, між Вознесінням і Трійцею, свята Церква згадує й прославляє святих і богоносних отців Першого Вселенського Собору. Святі отці, що сповідували на соборі догмат про єдиносущність Сина Божого, не могли відректися від свого знання заради збереження в Церкві миру.
11 червня 2021
Святитель Лука Войно-Ясенецький
11 червня Церква вшановує пам'ять святителя Луки Войно-Ясенецького. За свою віру видатний хірург тричі заарештовувався і відбував заслання, проте й там не переставав лікувати хворих. У 1934 році побачила світ його наукова праця, «Нариси гнійної хірургії», яка є актуальною і до нашого часу. Святитель Лука (Валентин Феліксович Войно-Ясенецький) народився 27 ...
11 червня 2021
Літургія після Літургії
«Літургія є справа народу Божого. І це справа не полягає тільки в тому, щоб прийти у храм з покаянням, як митар, як блудниця, як Марія Єгипетська, просячи зцілення, освіти, порятунку, милості Божої, прилучення до Нього. Справа народу Божого має сягати і поза храмом», - про те, що означає бути християнином роздуми митрополита Антонія Сурозського.
10 червня 2021
Тремтіння в радості (відео)
«У Богослужбових текстах ми читаємо, що під час Вознесіння Господнього люди реагували по-різному, але апостоли тремтіли від радості. Вони знали, що їх друг і вчитель буде на Небесному престолі. Ще нещодавно їм хотілось, щоб Христос став царем на землі, а тепер для них відкрився Промисел Божий», - із проповіді на Вознесіння о.Віктора Маринчака.
9 червня 2021
"Я з вами по всі дні до кінця віку".
Вознесіння Христове зміцнює нашу надію. Вже той факт, що Христос людську природу возніс на небо, дарує нам надію, що й ми там будемо. Крім цього, Сам Христос говорив: "І коли піду і приготую вам місце, прийду знову і візьму вас до Себе, щоб і ви були там, де Я" (Ін. 14, 3).
9 червня 2021
Іконографія Вознесіння (фото)
Від початків в іконографії Вознесіння виділяють два типи зображення. Для західного стилю, хоч він і походить з давньоєрусалимської традиції, символічно показано, що Христос ніби постає з гробу, як з овалу, і ступає на схил гори. А Божа десниця підносить Його вгору. Знизу ж стоять жінки-мироносиці. Та згодом цю традицію замінює інша – візантійський тип іконографії, який і дійшов до наших днів. Христос показаний у сяйві слави та в оточенні янголів, а під його покровом, на землі стоять апостоли з Б
8 червня 2021
Cвятитель Інокентій Херсонський
7 червня Православна церква України вшановувала пам’ять святителя Інокентія, архієпископа Херсонського та Таврійського, якого ми постійно згадуємо на Богослужіннях як українського святого. Про життя і подвижницький шлях видатного церковного діяча у нашому матеріалі.