20 лютого 2022
Любов хоче, щоб ми воскресли (відео)
«Господнє прощення – це повернення грішника в повноту своєї любові. Обійняти, одягнути шати, перстень і радіти, бо той хто помер - воскрес. Любов прагне, щоб ми жили, а коли помираємо – так хоче, щоб ми воскресли», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
19 лютого 2022
Про блудного сина
Це одна з найзворушливіших притч, серед усіх які ми зустрічаємо в Євангелії. Її дуже люблять як дорослі, так і малі. Цьому є лише одне пояснення: вона є для всіх зрозуміла і близька нашому серцю. Євангелист Лука дуже гарно описав шлях падіння в гріх та шлях повстання з гріху. Та все ж таки, притча не про гріх, вона про любов. Притча не про сина, але про Батька. Притча підкреслює нам не на падіння людини, але милосердя Бога.
18 лютого 2022
На ріках Вавилонських... (відео)
На Всенічних у неділі, що є підготовчими до Великого Посту (неділю про блудного сина, м’ясопусну та сиропусну), Церква призначає співати Псалом 136 «На ріках Вавилонських». Він співається на додаток до звичайних урочистих і прославляючих Бога псалмів 134 («Хваліть Ім'я Господнє») і 135 («Ісповідуйтеся Господеві, бо Благий»), але до них за ...
18 лютого 2022
День пам`яті Героїв Небесної Сотні у Харкові (анонс)
У неділю, 20 лютого 2022 року, на майдані Небесної Сотні настоятель нашого храму і духовник харківського Євромайдану о.Віктор Маринчак відслужіть панахиду за загиблими Героями. Громадській захід почнеться о 12.00 на місці, де, сподіваємось, незабаром буде встановлено меморіальний комплекс Небесної Сотні.
17 лютого 2022
Святитель Феодосій Чернігівський
18 лютого Православна Церква України вшановує пам'ять святителя Феодосія Чернігівського, який є одним з небесних покровителів нашого храму. Пам'ятаємо, що раніше Іоано-Богословський храм мав три приділи, і правий був освячений на честь саме святителя Феодосія Чернігівського і преподобного Серафима Саровського. Святитель Феодосій, архієпископ Чернігівський, народився на початку тридцятих років ХVII ...
16 лютого 2022
Як впоратися зі страхом
Людям, що бояться, легше нав’язати будь-яку думку, диктувати умови, маніпулювати ними, використовувати. Тому коли бере гору страх – ворог перемагає. Не дамо цьому статися. Коли ви відчуватимете непевність, розгубленість, і страх закрадатиметься у ваше серце, то ці поради стануть вам у нагоді.
15 лютого 2022
Cтрітення у нашому храмі (фоторепортаж)
У день Стрітення Господнього в Іоано-Богословському храмі була архієрейська Літургія. Молилися за Україну і за нашу перемогу. По закінченні служби відбулось традиційне освячення води та стрітенських свічок. До вашої уваги фоторепортаж головного свята лютого.
14 лютого 2022
о.Віктор Маринчак: «Бряцькання зброєю - ознака безсилля» (відео)
Зараз дуже багато людей досить збентежені. Світові ЗМІ повідомляють, що найближчим часом може статися вторгнення російських військ в Україну. Це, безумовно, викликає бурхливі емоції. Настоятель Іоано-Богословського храму ПЦУ м.Харкова о.Віктор Маринчак розповів чому треба зберігати спокій та не піддаватися паніці. Варто послухати! Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній благословив на свято Стрітення ...
14 лютого 2022
Зустріч двох епох
Стрітення – це зустріч. Фактично, ми згадуємо подію зустрічі Богонемовляти на порозі Єрусалимського храму праведним старцем Симеоном. Символічно в цій події бачимо зустріч двох епох – старозавітної і новозавітної, а також зустріч людини з Господом.
13 лютого 2022
 о.Віктор Маринчак про любов серця (відео)
Якщо ми будемо намагатися серцем охопити те, про що говорить у притчі про митаря і фарисея Спаситель, то зрозуміємо, що виправдані будуть обидва, але любить Він все-таки одного. о.Віктор Маринчак у недільній проповіді говорив про любов з обов’язку і любов серця.
13 лютого 2022
"Аssociated Press" про Іоано-Богословський храм (відео)
Американські журналісти із "Аssociated Press" відвідали Іоано-Богословський храм ПЦУ в Харкові і були приємно вражені. Пропонуємо до вашої уваги їх сюжет, який побачив весь світ!
13 лютого 2022
Увійти в двері покаяння (відео)
«Перед нами в Богослужінні проводиться паралель між Спасителем та митарем із притчі, яка розпочинає підготовку до Великого Посту. Обидва принижують себе. Заради нас Господь принизив Себе і народився в яслах. Він вбитий був як останній раб і Його бичували як останнього злочинця. Осмислив це ми можемо спробувати увійти в двері покаяння», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.