30 березня 2021
Розклад служб на найближчий тиждень (відео)
У п’ятницю ввечері та в суботу вранці у нас поминальна служба. «Парастас» перекладається з грецької мови як клопотання. Вся Церква молиться за своїх від віку спочилих і читаються записки за померлих. У п’ятницю ввечері в темряві при запалених свічках звершується Пасія. Про всі постові служби тижня в Іоано-Богословському храмі розповідає о.Віктор Маринчак.
29 березня 2021
Преподобний Олексій, людина Божа
30 березня ми вшановуємо одного з найулюбленіших святих Давньої Русі, преподобного IV століття Олексія, до основного імені якого долучилося ще одне ймення – людина Божа. Нам зараз важко уявити, що головним змістом життя людини може бути Бог і служіння Йому. Життєопис Олексія, людини Божої, допомагає зробити це повною мірою.
28 березня 2021
Потреба в покаянні, що відкидає темряву (відео)
«Людина має потребу покаяння, яке відкидає темряву, що заполонила наші серця, душі і помисли. Мета молитов не в отриманні усіляких гараздів, а щоб здобути Божественне світло. Шлях, безумовно, пролягає через Голгофу. Спробуємо долучитись до цього хоча би думками, почуттями, співпереживанням, щоб осягнути обсяг Його жертви і Любові», - о.Віктор Маринчак.
28 березня 2021
Святитель Григорій Палама
В другу неділю Великого Посту вшановуємо пам"ять святителя Божого Григорія Палами, а також всіх преподобних отців, що засяяли в подвигах у славнозвісній святині нашого народу - Києво-Печерській Лаврі.
28 березня 2021
Вшануємо пам’ять героїв російсько-української війни!
Традиційно у перший четвер місяця, 1 квітня, о 15-00, на подвір'ї Іоано-Богословського храму, біля меморіалу загиблим захисникам, відбудеться панахида за усіма воїнами, які загинули за Україну у березні 2021 року. Згадаємо полеглих поіменно, розповімо про їхнє життя, службу та обставини загибелі. Ми прагнемо, передусім, віддати шану українським воїнам, що загинули ...
27 березня 2021
Преподобний Бенедикт Нурсійський
Преподобний Бенедикт Нурсійський, засновник чернечого ордену бенедиктинців, якого називали "батьком Західного Світу", шанується і Православною Церквою. Він є духовним покровителем школярів, вчителів та бібліотекарів. Його пам"ять завершується 27 березня.
27 березня 2021
Вечірнє служіння Літургії Ранішосвячених Дарів
Думка про служіння Літургії Ранішосвячених Дарів увечері вже не перший рік піднімається парафіянами та священиками Іоано-Богословського храму. Тут є своя богослужбова логіка, практика давної церкви та просто здоровий глузд, оскільки Літургія поєднується з Вечірнею.
26 березня 2021
Що означають слова "Я порушив піст"?
Піст дає нам можливість пожити іншим життям, дізнатися про радість мирного праведного життя, знайти блаженство не в боротьбі та накопиченні благ, а в любові до ближнього та Бога.
26 березня 2021
Рухаємось вперед. Україна переходить на літній час
Маємо чудову можливість замислитись про швидкоплинність часу та про незворотній рух вперед і вверх. Історія прискорює ходу, а в Україні в цю ніч з 27 на 28 березня, о 3 годині ранку, стрілки годинників переводять на годину вперед. Недільна Літургія у нашому храмі розпочнеться о 9 ранку за літнім часом. ...
24 березня 2021
Літургія Ранішосвячених Дарів
Літургія Ранішосвячених Дарів – одне з найкрасивіших Богослужінь Православної Церкви і є окрасою служб Великого посту. Її дійсно можна назвати серцевиною та найбільш характерним Богослужінням цього священного періоду. Власне, Літургія Ранішосвячених Дарів не є «літургією» у тому сенсі, в якому ми розуміємо Літургії святих учителів Церкви Василія Великого та Іоана Золотоустого, а являється особливим чином Причастя.
23 березня 2021
Попереду поминальні служби (відео)
Літургією Передосвячених Дарів у п’ятницю, о 8.30 ранку, починаються у нашому храмі Богослужіння другого тижня Великого посту. Суботня Літургія 27 березня буде поминальною. Ми молимось за всіх спочилих. Можна приходити на панахиду та приносити записки у п’ятницю ввечері й у суботу вранці.
22 березня 2021
Сорок мучеників Севастійських
22 березня Православна Церква вшановує пам"ять, 40 воїнів- мучеників Севастійських. І саме в наші часи приклад цих незламних борців за віру Христову так підтримує і надихає. Ми бачимо зараз, яку стійкість і вірність присязі виявляють сучасні вояки в таких складних умовах, і благаємо: Святі мученики, моліть Бога за них!