25 червня 2023
Ми потребуємо Бога (відео)
«Ми зараз стикаємось з такими людськими стражданнями, втратами, горем, з таким відчуттям відчуженості і самотності, що стає зрозумілим – людина сама по собі з цим впоратись просто не може», - із суботньої проповіді о.Віктора Маринчака.
25 червня 2023
Cвіт наших душ (відео)
Проповідь отця Віктора Маринчака в 3-тю неділю після П’ятидесятниці: Ми знаємо, що таке перемагати любов’ю. В нашій історії такий досвід існує. В 21 сторіччі - двічі. Отже треба перемагати любов’ю, світлом, натхненням добра. Нехай це надихне на нас бути такими, як ті святі, що жертвували собою з любові – і через те перемагали.
24 червня 2023
Про турботи повсякденного буття
У третю неділю після П’ятидесятниці Православна Церква згадує слова Христові про важливість Небесного Царства. На божественній літургії цього дня читається наступний євангельський уривок: “Світильником тіла є око. Отже, якщо око твоє буде чистим, то і все тіло твоє буде світлим; коли ж око твоє буде нечистим, то і все тіло твоє темним буде. Отже, якщо світло, що в тобі, є темрявою, то яка ж тоді темрява?
24 червня 2023
Ікона Божої Матері "Достойно є"
У багатій літургійній скарбниці Православної Церкви часто знаходимо особливі перлини - молитви передані чудесними подіями. Ось так і з улюбленою молитвою, яку повторюємо багато разів у крузі богослужбових відправ, а особливо, яку так урочисто співаємо під час Божественної Літургії: «Достойно є». 24 червня Православна Церква вшановувала ікону Пресвятої Богородиці «Достойно є» (або «Милуюча»), історія якої тісно пов’язана з цією молитвою.
24 червня 2023
Апостоли Варфоломій і Варнава
24 червня Свята Церква вшановує пам'ять відданих послідовників Христа, життя яких є прикладом жертовності і самозречення – апостола з дванадцятьох Варфоломія та апостола з семидесяти Варнави. Свої життя, сповнені подвижницької праці, покровительства тим, хто його потребує, любові до ближніх, вони присвятили служінню Істині та проповідуванню Слова Божого серед народів. Святий ...
23 червня 2023
Радість покаяння
В тому й полягає покаяння, щоб немовби виміряти відстань між тим, що задумав Господь, і тим, що ми здійснили; між тим, що нам було дано і що ми використали чи ні, виконали чи не виконали. Це треба робити – і не раз в житті.
23 червня 2023
Шкала ціннісних орієнтирів
Війна не тільки продемонструвала хто є хто, а й розставила багато крапок над «і». Передусім вона показала шкалу ціннісних орієнтирів і визначила життєві пріоритети кожного українця. Господь хоче від нас милості, а не жертви.
22 червня 2023
Святитель Іоан (Максимович) митрополит Тобольський
23 червня Православна Церква України вшановує пам'ять святителя Іоана (Максимовича). І хоч згадують його переважно як митрополита Тобольського, сам владика багато послужив на благо України. Він був засновником Чернігівського колегіуму - базової моделі всіх духовних семінарій Гетьманщини та особистим приятелем гетьмана Івана Мазепи. Святитель Іоан (Максимович) народився в грудні 1651 ...
21 червня 2023
Святитель Кирило Олександрійський
22 червня Православна Церква України вшановує пам’ять святого Кирила, архієпископа Олександрійського. Він вважається одним із Отців Церкви, був головою III Вселенського Собору в Єфесі та дуже суворо і безкомпромісно подавляв усі єресі.
20 червня 2023
Добро не терпить поразки (відео)
Як зберегти надію в наших умовах, у тих обставинах, в яких ми перебуваємо? Історичний досвід дає нам чимало прикладів для відповіді на ці питання. Чому, попри всі трагедії, добро не знає поразки розповідає настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак.
19 червня 2023
Про образу як небезпечний наслідок гордині
Якщо член церкви починає грішити, то йому виносять зауваження, якщо не кається – відлучають. Та є гріхи, за які ніколи не ставлять навіть на замітку. Більше того, таку людину за цей гріх жаліють. Цей гріх з дитинства прищеплюють людині, як щось позитивне, а дитина культивує його, як засіб привернути до себе увагу. Спробуємо поміркувати про образу.
18 червня 2023
Поклик до майбутнього (відео)
Попри війну і важки обставини, в яких перебуває наш народ сьогодні, ми продовжуємо свій переможний шлях у майбутнє. Попереду нові труднощі та випробування, але український народ протягом багатьох поколінь подвигами своїх мучеників і святих довів, що здатний все витримати. Про наш поклик до майбутнього у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.