29 травня 2021
Про самарянку: п’ята неділя після Пасхи
Самарянка вчить всіх нас: щоб повсякчас нашого життя, за самими невигадливими заняттями, ми були так відкриті, щоб прийняти Божественне слово, бути очищеними Його чистотою, бути освіченими Божественним світлом і прийняти Його в глибини нашого серця.
28 травня 2021
Про акафісти
Слово «акафіст» прийшло в нашу мову разом з твором, що носить таку саму назву. Саме запозичення від грецького «акафістос», а не точний слов’янський переклад "неседаленъ", що також зустрічається в давних рукописах, закріпилося у мові. Про акафісти, кондаки та інші церковні пісноспіви читайте у нашому матеріалі.
28 травня 2021
Молебні у нашому храміі
В Іоанно-Богословському храмі служиться кілька молебнів, одна назва яких може привабити віруючих: за тих, хто ображає та ненавидить нас, за намноження любові, проти нечистих духів. Коли саме вони відбуваються і в чому їх сенс - наша коротка довідка.
27 травня 2021
Гріх та його подолання (відео)
"На відміну від зла та покарання, гріх і розслаблення мають прямий зв'язок. Той, хто згрішив підриває основи свого внутрішнього життя. Його душа потерпає від розслаблення. Вона вже не є тою світлою і натхненною, не може стати сильною й могутньою в протистоянні зі злим світом, якою би мала бути. Оскільки неможливо ...
27 травня 2021
 Преподобний Микита, затворник Печерський
Преподобний Микита народився в XI ст. в Києві. Ніяких відомостей про дату його народження та про його батьків немає. Відомо, що в молоді роки він прийшов до Києво-Печерського монастиря, де став ченцем за ігуменства Преподобного Никона. Микита мав велике бажання прославитись серед людей і просив дозволу в ігумена Никона піти ...
26 травня 2021
Доросла недільна школа (відео)
У нашому храмі продовжує плідно працювати доросла недільна школа. Оскільки на вулиці вже тепло, то вона збирається в альтанці, де відбуваються цікаві та змістовні заняття, які проводить досвідчений викладач Наталія Ковтун. Про те, чому це важливо і корисно для парафіян розповідає о.Віктор Маринчак.
25 травня 2021
Переполовення П’ятидесятниці
26 травня Церква відзначає свято Преполовення П’ятидесятниці. На 25 день після Пасхи під час Богослужіння читається уривок з Євангелія про те, як Господь у третій рік Своєї публічної проповіді, прийшов у храм та проповідував Царство Боже серед юдеїв в день переполовення (середини) старозаповітного свята Кущів (Ін. 7, 14-36).
25 травня 2021
У четвер фільм «Гамлет» за участі о.Віктора Маринчака
У четвер 27 травня, о 18.00, в прес-центрі «НАКИПІЛО» (вул. Свободи, 7/9, тильна сторона ХОДА) відбудеться показ та обговорення фільму «Гамлет» із циклу програм «Метанойя» за участі настоятеля нашого храму о.Віктора Маринчака та відомих шекспирознавців. Вхід вільний. Подія також транслюватиметься на ресурсах «НАКИПІЛО» он-лайн.
24 травня 2021
Просвітителі Кирило і Мефодій
Є один день у році, коли навіть в українських храмах службу Божу правлять церковнослов’янською мовою. Таку шану віддають святим рівноапостольним просвітителям слов’янським Кирилу і Мефодію.
23 травня 2021
о.Віктор Маринчак про гріх та хворобу (відео)
«У Старому Заповіті вважалося, що Бог карає за гріх хворобою й через те виникає суперечка Іова з друзями. Ми, християни, бачимо це дещо по-іншому, бо знаємо, що творіння може відірватись від Отця і Його волі. Не виконуючи заповідь Божу, людина стає відірваною від джерела життя і через це вона хворіє». Про наслідки відходу від центру нашого існування і недуги - у проповіді о.Віктора Маринчака.
23 травня 2021
Бути з Богом – це вибір природній (відео)
«Бути з Богом – це вибір природній. Те, що ти обираєш спасіння, тут немає ніякої заслуги. Але, як же природньо для нас вірувати Богові, беззастережно приймати Його волю та йти за Ним. Часом для цього треба брати хрест», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
22 травня 2021
Про розслабленого. 38 років очікування
В цьому уривку чотири рази повторюється фраза: «Візьми твоє ложе». Для юдеїв головне не чудесне зцілення, а те, що цей чоловік у суботній день бере своє ложе. Для цього чоловіка, який щойно одержав дар зцілення, взяти свою постіль та йти, означає стати господарем того, на чому він лежав, повернути собі свободу.