5 лютого 2022
Неділя про Закхея
З цієї неділі, в яку звучить в храмі розповідь про митаря Закхея, починається підготовка до Великого Посту. Часу, який вимагає від нас не тільки фізичних проявів постування, але й глибоких роздумів, особливого занурення в читання й розуміння Євангелія.
4 лютого 2022
Унікальна доросла недільна школа
Вже чверть століття у нашому храмі працює недільна школа для дорослих. Не дивлячись на традиційну назву "школа", це скоріше зустрічі парафіян для поглибленого вивчення Святого Письма, Закону Божого, церковної історії, Літургіки, тощо. Викладач школи Наталя Іванівна Ковтун докладає багато зусиль, щоб ці зустрічі були різноманітними і змістовними. Наразі вивчається Євангеліє.
4 лютого 2022
Митрополит Антоній Сурожський про драгоцінний дар
“Під час війни мені довелося дуже довго бути без храму, і, подібно до багатьох, я знаю, як важко це буває. Але я також виявив одну дуже дорогоцінну властивість цієї знедоленості», - митрополит Антоній Сурожський.
3 лютого 2022
Іоано-Богословська парафія вітає предстоятеля ПЦУ
Бог благословив буття українського народу та дарував йому незалежну державу й незалежну Церкву. Третього лютого три роки тому відбулася знакова подія для українського православ'я – інтронізація Предстоятеля єдиної помісної Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. У духовній святині Києва – Софійському соборі – на Божественну Літургію ...
2 лютого 2022
Богослужіння у лютому (відео)
У лютому не тільки найменша кількість днів, але й всього одне велике свято – Стрітення Господнє. Втім, вже зовсім скоро ми вступимо в підготовчий період до Великого посту і в храмі почнуть лунати мелодії Пісної Тріоді. 6 лютого вже неділя про Закхея. Наразі же запрошуємо вас на традиційні Літургії по вихідним, а також Вечірні та молебні, які відбуваються за розкладом, що є на нашому сайті.
1 лютого 2022
Поради як не впасти духом під час хвороби
Упродовж останніх двох років у нашому храмі постійно лунає молитва про захист від пошесті згубної – коронавірусу. Хвороби, яка, на жаль, стала гнітючою буденністю для всього людства. Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній дає п’ять порад як не впасти духом під час хвороби.
1 лютого 2022
Панахида за загиблими у російсько-українській війні
Запрошуємо всіх вшанувати пам’ять героїв російсько-української війни! 3 лютого 2022 року, традиційно у перший четвер місяця, але на цей раз о 15-00, на подвір'ї Іоано-Богословського храму ПЦУ біля меморіалу загиблим захисникам відбудеться панахида за усіма воїнами, які загинули смертю хоробрих у січні цього року. Згадаємо полеглих поіменно, розповімо про їхнє ...
31 січня 2022
о.Віктор Маринчак: "Нам всім треба прозріти" (відео)
«Віра – це внутрішній зір, який прозріває таке, що у зовнішньому світі ми отримати не можемо. Це те, що відкриває приховане, начебто закрите від нас. У євангельського сліпого вона виявляється в тому, що він каже: «Помилуй мене!», - про найкращу формулу звертання до Бога у проповіді о.Віктора Маринчака.
30 січня 2022
Непохитні зірки пустелі
В месяцеслові вони стоять поруч: преподобний Антоній Великий, якого називають батьком ченців (пам"ять звершується 30 січня) і його учень та спадкоємець, засновник скитського життя, преподобний Макарій Великий, якого Церква вшановує 1 лютого. Світлі зірки віри, що засяяли в пустелі.
30 січня 2022
Ми маємо досвід непохитності духу (відео)
«Ми будемо молитися і міцніти духом, бо добре знаємо, що ніякого права на поразку у нас немає. Так було взимку 2013-14 року, коли позаду була прірва і кроку назад ступити було неможна. Ми вже маємо значний досвід моральних перемог, тому треба бути абсолютно спокійними", - о.Віктор Маринчак.
29 січня 2022
Преподобний Антоній Великий
30 січня православна церква вшановує пам'ять Святого Антонія Великого (251—356), який є засновником чернецтва. Цей єгипетський анахорет, творець пустельництва й інспіратор монашого життя у християнстві більше сімдесяти років прожив у пустелі. Не можна описати, скільки спокус і боротьби виніс цей великий подвижник. Цей великий сподвижник Церкви Христової народився в 252 ...
28 січня 2022
Подолання страху (відео)
При природу страху написано і сказано чимало. Ми теж неодноразово поверталися до цієї теми. Відео, яке пропонуємо до вашої уваги, було знято кілька років тому на презентації фільму, де розповідалось про початок «руської весни» у Харкові в 2014 році. На ньому о.Віктор Маринчак говорить про дуже важливі та актуальні речі подолання страху.