4 грудня 2022
о.Віктор Маринчак про Богородицю і Промисел Божий (відео)
Все життя Пресвятої Богородиці – це покликання і наперед визначена доля. Ми теж повинні усвідомити для себе надане нам призначення. Збирати для себе і віддавати ближнім, а не вести споживацький спосіб існування – таким бачить наше завдання Господь. о.Віктор Маринчак розмірковує про Богородицю і Промисел Божий.
4 грудня 2022
Початок нашого спасіння (відео)
«Несучи своє служіння та надаючи настанови Церква прагне того, щоб кожна людина наблизилась до Бога. Щоб ми найбільше виявили в своєму способі життя та поведінці той образ Божий, який в нас закладений. А все інше відкинули, як гріх, спокусу або те, що нам непотрібне», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
4 грудня 2022
Притча про нерозумного багача
Євангельська притча про нерозумного багача здається нам дивною і спочатку незрозумілою: здавалося б, що поганого в тому, що людина, у якої був багатий урожай, побудувала собі ще одну комору, куди можна скласти зерно. Не кидати ж його на вулиці, щоб зерно гнило під дощем і нікому не дісталося.
3 грудня 2022
Відчуття на порозі Вічності (відео)
Скільки наших мужніх молодих і літніх людей покинули все. Вони повинні були йти назустріч своєї долі і смерті задля спасіння тих, хто залишався за їхніми спинами. У них вже інший погляд, вони не можуть спілкуватися так, як це було колись. Про відчуття на порозі Вічності дивіться у проповіді о.Віктора Маринчака.
3 грудня 2022
Введення в храм Пресвятої Богородиці
Свята на честь Пресвятої Богородиці в нашому церковному календарі займають перше місце після свят Господніх. Найбільші Богородичні Свята, такі як Різдво й Успіння, говорять нам про перші та останні хвилини Її життя на землі. Єдине свято, яке нам висвітлює дитинство Пресвятої Богородиці – це свято Введення в храм, яке святкуємо 4 грудня. Це свято відкриває нам деякі сторінки з дитячих років Пречистої Діви Марії, Її виховання у святині та приготування до найвищої гідності: бути Матір’ю Божого Сина
3 грудня 2022
Сковорода мав надзвичайну свободу (відео)
«Сковорода був вільною людиною, яка кличе до свободи. Тому ворог зруйнував його музей, бо він носій тієї свободи, яка для них неприйнятна. Для нас же Сковорода початок ідентичності модерної України, яка в його житті здійснювалась в думці та способі існування», - о.Віктор Маринчак.
2 грудня 2022
Готуємось до свята (відео)
На війни немає вихідних, але бувають свята, які неможна пропустити. У суботу весь світ відзначатиме 300-річчя від дня народження геніального українського любомудра Григорія Савича Сковороди. А вже у неділю ми маємо перше зимове Двунадесяте свято - Введення в храм Пресвятої Богородиці. Приймаємо записки онлайн.
2 грудня 2022
Академія на честь Г.Сковороди (відео)
У неділю 4 грудня 2022 року в Іоано-Богословському храмі ПЦУ, одразу після Літургії, відбудеться єпархіальний захід: «Академія присвячена 300-річчю від дня народження Григорія Савича Сковороди». Запрошуємо всіх приєднатися до історичної події в житті нашої парафії. Початок об 11.30.
2 грудня 2022
Священномученник Порфирій Кримський
2 грудня Православна Церква України відзначає пам’ять священномученника Порфирія Кримського і всіх новомучеників нині анексованого півострова. Про Кримського святого XX століття, якого знищила радянська влада, у нашому матеріалі.
1 грудня 2022
Ікона «У скорботах і печалях Утіха»
2 грудня Церква вшановує чудотворну ікону «У скорботах і печалі Утіха». Обставини первісного походження цього образу Божої Матері невідомі, але лист ікони свідчить про те, що вона дуже давня. Є переказ, що ікона належала цареградському патріарху святителю Афанасію III, з яким вона побувала у всіх поневіряннях і подорожах владики.
1 грудня 2022
Пам’ятати про Світло.
Коли надходить зима, дні стають холоднішими, а ночі – довшими, людині стає складніше опиратися холоду й темряві, які, здається, стукають просто у серце. Як не зневіритися в тривалій темряві? Як не втратити надію і віру, коли здається, що у всьому світі залишилися лише мороз і морок? Пам’ятати про Світло.
30 листопада 2022
Тютюнопаління з християнської точки зору
Дехто вважає: якщо в Біблії не згадується ані тютюн, ані приклади його використання, то нема й однозначної відповіді щодо його шкоди чи користі для людини. Це хибне уявлення. Спробуємо розібратися і подивитися на проблему з християнської точки зору.