10 червня 2023
День Всіх Святих
У першу неділю після П’ятидесятниці ми духовно святкуємо пам’ять тих, що від віку прославляли Бога: патріархів і пророків чесне зібрання, апостолів прикрасу, мучеників собор, постників похвалу, всіх святих, бо вони безперестанно молять Господа дарувати мир світу і душам нашим велику милість.
9 червня 2023
Святитель Лука Войно-Ясенецький
11 червня Церква вшановує пам'ять святителя Луки Войно-Ясенецького. За свою віру видатний хірург тричі заарештовувався і відбував заслання, проте й там не переставав лікувати хворих. У 1934 році побачила світ його наукова праця, «Нариси гнійної хірургії», яка є актуальною і до нашого часу. Святитель Лука (Валентин Феліксович Войно-Ясенецький) народився 27 ...
9 червня 2023
 Вперше в історії Києво-Печерської Лаври молитимуться за Мазепу
У неділю 11 червня 2023 року вперше в історії Києво-Печерської лаври буде відправлено панахиду за її побожним меценатом і ктитором – гетьманом Іваном Мазепою, якого за небажання коритися Московії ще за життя було піддано анафемі російською імперською церквою. Анафема, яка була накладена Російською Церквою на гетьмана Івана Мазепу, є недійсною ...
9 червня 2023
Іменини кожного християнина (відео)
Війна триває на всіх фронтах і в цієї боротьбі з силами зла ми не маємо право на поразку. Щоб життя перемогло смерть та відвоювало у неї захоплені території нам потрібні надзусилля. Час вимагає від українців неможливого. Ми грішні та недосконалі, але той факт, що через дію Святого Духа всяка людина може досягнути освячення, вселяє величезну надію.
8 червня 2023
Чи можна у храмі сидіти?
Ми вже писали, що у нашому храмі, згідно позиції ПЦУ, жінки можуть відвідувати церкву без хусток, у критичні дні, заходити на службу у брюках. Всі ці обмеження московського патріархату, як і численні забобони, повинні відійти у минуле. Часто питають: чи можна в православному храмі молитись сидячі?
8 червня 2023
Календарна реформа з 1 вересня 2023 року
З 1 вересня 2023 року ПЦУ виправить календарні неточності і відзначатиме церковні свята разом з більшістю інших Помісних Православних Церков світу. Водночас ті громади, які надалі схочуть дотримуватися старого календаря, можуть це зробити, з дотриманням визначеної соборно процедури - після рішення кваліфікованої більшості складу громади.
7 червня 2023
Ікона Божої Матері «Споручниця грішних»
8 червня Православна Церква України вшановує чудотворну ікону Божої Матері «Споручниця грішних». Вона названа так за написом, що зберігся на ній: «Аз споручниця грішних до Мого Сина…». Її також називають Корецька ікона Божої Матері, оскільки з XVII століття вона зберігається на Волині в Корецькому жіночому монастирі. Лик Божої Матері з ...
7 червня 2023
Третє знайдення голови Івана Предтечі
У середу, 7 червня, Церква згадує третє знайдення (обрітення) чесної глави святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, яке відбулося близько 850 року. Розповімо про це більш докладно.
6 червня 2023
Cвятитель Інокентій Херсонський
7 червня Православна церква України вшановує пам’ять святителя Інокентія, архієпископа Херсонського та Таврійського, якого ми постійно згадуємо на Богослужіннях як українського святого. Про життя і подвижницький шлях видатного церковного діяча у нашому матеріалі.
6 червня 2023
Спогади настоятеля (аудіо)
Настоятель Іоано-Богословського храму ПЦУ о.Віктор Маринчак наразі є не тільки одним із найдосвідченіших священиків Харкова, але й свідком та учасником історичних подій в церковному житті країни. Своїми спогадами про події початку 90-х років він поділився в етері радіо «Накипіло».
6 червня 2023
Очільник ПЦУ звернувся до українців
Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній після акту російського державного терору на Каховській дамбі звернувся до віруючих із закликом до молитви. "За страждання, пролиту кров і смерть невинних прокляття і вічне осудження з дияволом і слугами його чекає на кремлівського тирана і всіх, хто виконує його злочинні накази", - констатував очільник української церкви.
5 червня 2023
Всюди є і все наповняє (відео)
«Хiба ж не знаєте, що ви – храм Божий i Дух Божий живе у вас?» (1 Кор. 3: 16) – запитує кожного з нас у своєму Посланні апостол Павло. Тож приберіться у своєму «храмі», наведіть лад, відчиніть «вікна» і «двері», дайте Світлу освітити вашу «оселю», а Святому Духу – вдихнути в неї справжнє життя!