1 серпня 2022
Поборник віри і благочестя пророк Ілля
Говорячи про старозавітних пророків, ми звичайно маємо на увазі тих із них, хто залишив після себе цілі книги, — це Ісая, Єремія, Єзекіїль, Даниїл й інші. Але свого роду засновником цієї традиції був інший чоловік, який зовсім нічого не писав і дуже мало говорив, але діяв так, що запам’ятався людям назавжди. Його ім’я — Ілля, воно означає «мій Бог — Господь», і це ім’я дуже точно описує його місію.
31 липня 2022
Za naszą i waszą wolność (video)
«Ми всі учасники цієї надзвичайної боротьби. Можливо, останнього бою між Богом і сатаною. Але ми знаємо за що стоїмо: за нашу і вашу свободу, за цінності, які наповнюють нас натхненням, силою, волею, надзвичайно потужною енергією і повнотою радості, до якої кличе всіх нас Господь», - о.Віктор Маринчак.
31 липня 2022
Наша відповідь на суворі вимоги (відео)
Спаситель приходить не заради геніїв і героїв, пророків чи праведників, а заради грішних, слабких та на щось неспроможних. Перед своїми учнями Він ставить суворі вимоги, а від інших чекає лише одного. Про те, як ми можемо допомогти історії – дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
31 липня 2022
Зцілення сліпих
Недільне Євангельське читання розповідає нам про два випадки зцілення Господом хворих людей. Одного разу це були два сліпці, а іншого - біснуватий, німий чоловік. Чому саме такі приклади показують нам євангелісти, коли хочуть розповісти про дива Спасителя? Спробуємо розібратися.
30 липня 2022
Як часто слід причащатися?
Найсокровенніше чудо, що здійснюється у Православній Церкві - це Причастя Святих Христових Таїн, у якому ми у вигляді хліба й вина приймаємо дійсне Тіло і Кров Господа нашого Ісуса Христа. Але питання, як часто слід причащатися нерідко виникає у парафіян - тому спробуємо дати на нього відповідь.
30 липня 2022
Cтосується кожного з нас (відео)
Бог з тими, хто не кориться злу, а обирає правду, свободу і світло. Ми не можемо ухилитися від цієї війни. Вона стосується кожного з нас. Всіляке сприяння ЗСУ, благодійність в міру можливостей, підтримка один одного, щира молитва за близьких і рідних – неодмінні складові нашої майбутньої Перемоги.
29 липня 2022
Долання страху
Знайдіть зараз хоч одну свідому людину, яка не боїться. Страхи у кожного різні, а війна в рази посилила вже існуючі, а також додала багато нових переживань і тривог. Іноді ми чуємо, що боятися соромно і краще приховувати власні страхи. Але то хибна теорія. Про страхи варто говорити, з ними потрібно ...
28 липня 2022
Церква опору та надії (відео і фото)
Архієрейська Літургія на честь святого рівноапостольного князя Володимира відбулась в Іоано-Богословському храмі. На цей день припадає багато свят, у тому числі 9-та річниця призначення на кафедру єпископа Харківського і Богодухівського Митрофана. Громада привітала владику з урочистою подією, а о.Віктор Маринчак згадав важкий шлях становлення української церкви на Харковщині.
27 липня 2022
Рівноапостольний князь Володимир
Небагато імен на скрижалях історії можуть порівнятися з ім'ям святого рівноапостольного Володимира, хрестителя Русі, котрий на віки вперед визначив духовну долю нашої Церкви і нашого православного народу. Хоча в дитинстві Володимира виховували в християнському дусі – для цього багато доклала зусиль його бабуся, свята рівноапостольна княгиня Ольга, в молоді роки ...
26 липня 2022
Нам треба лишитися з Богом (відео)
Страждаючи і гинучи ми все одно можемо залишитися з Любов’ю. Це буде наша відповідь на всі випробування та виклики долі. Зараз, як ніколи, Господь вчить нас, що таке віра. Якщо ми будемо в єдності з ним, то може теж почуємо слова Спасителя: «Віра твоя спасла тебе».
25 липня 2022
Шляхи подолання безнадії (відео)
Історія Церкви показує нам багато болі та страждань, які перетерпіли в своєму житті мученики. Їм було дуже важко, але ми повинні побачити їх блаженство. Світ гнав їх, втім вони протистояли йому і таким чином здобували Царство Боже всередині себе. Про шляхи подолання страху та безнадії у проповіді о.Віктора Маринчака.
25 липня 2022
Наше завдання вистояти (відео)
Владика Митрофан і о.Геннадій Рохманійко розповіли про власний досвід війни. Щоб тримати удар в екстремальних умовах потрібні особливі якості та навички, якими діляться капелани харківської єпархії ПЦУ. Завдання кожного християнина залишитись людиною і вистояти. Великий сюжет про тих, хто молитовно п’ять місяців тримає Харків.