26 лютого 2022
Благовірний князь Костянтин Острозький
26 лютого православна церква згадує благовірного князя Костянтина Острозького. Сучасники, навіть й іновірці, свідчать, що князь відзначався глибокою релігійністю та аскетизмом, «мав у народі авторитет і популярність, особливо за свою побожність». Він сам міг цитувати псалми та гімни. Коли виходив на хори, закривав двері, щоб не бачили його молитви.
26 лютого 2022
Неділя про Страшний суд
Третя неділя, що готує нас до Великого посту, зветься про Страшний суд. На основі Божественного Одкровення Свята Церква вірить у кінець цього світу і вчить про нього. Про можливість зміни нашої планети говорять і науковці нашого часу.
25 лютого 2022
Святитель Мелетій, архієпископ Харківський
25 лютого Православна Церква України вшановує святителя Мелетія, архієпископа Харківського і Охтирського (в світі – Михайло Іванович Леонтович). Його направляли служити в різні місця. Непросто було українцеві в Російській імперії. Суворий сибірський клімат підірвав і без того слабке здоров'я архіпастиря і він змушений був звернутися до Святійшого Синоду з проханням ...
25 лютого 2022
Попереду поминальна субота (відео)
У цю суботу, 26 лютого 2022 року, Церква згадує всіх від віку спочилих православних християн – отців, братів і сестер наших. У п`ятницю о 17.00 в нашому храмі буде відправлена Всенічна з Парастасом, а поминальна Літургія служитиметься в суботу, початок о 8.30. Приймаємо також он-лайн записки через сторінку храма на Фейсбуці.
24 лютого 2022
Готуємось до великих випробувань і Великого Посту (відео)
Церква почала підготовку до Великого посту. Ми чуємо в храмі слова «Покаяння відкрий мені двері» і вже лунає ще один сумний та проникливий спів «На ріках Вавилонських». Чому так варто його почути розповідає о.Віктор Маринчак.
24 лютого 2022
Зберігаємо спокій і молимось за Україну
Введено воєнний стан. Готуємось до різних сценаріїв розвитку подій. Зберігаємо спокій. Віримо в Збройні сили. Підтримуємо один одного. Молимось за Україну!
23 лютого 2022
Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній звернувся до українців
Для нас, для українського народу, на кремлівську агресію може бути лише одна відповідь: згуртований опір, захист рідної землі, свободи й гідності, боротьба з агресором до перемоги. Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній звернувся до українського народу.
23 лютого 2022
Фільм «Дні страху» покажуть у п’ятницю 25 лютого 2022 року
Фільм «Дні страху», в якому знімався настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак, буде показано у п’ятницю 25 лютого 2022 року. Сьогодні вже весь цивілізований світ розуміє, що таке кремлівський сценарій окупації. Вісім років тому у Харків могли війти російські танки і місто могло повторити сценарій окупованого Донбасу. На щастя, тоді харківцям ...
22 лютого 2022
Запорука нашого спокою (відео)
«Нам немає чого боятись. Ми маємо бути спокійними, мужніми і впевненими. Добро, правда та світло обов’язково переможуть. Можливо, ми не доживемо до цього, але Бог нас обрав і переміг світ. У тому запорука нашого спокою», - о.Віктор Маринчак.
21 лютого 2022
День рідної мови
Сьогодні, 21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, вкотре дякуємо Господу за Його благодіяння для українського народу та за нашу помісну Українську Православну Церкву, де молимося до Нього своєю, українською, рідною мовою!
21 лютого 2022
День патріота у Харкові (анонс)
У вівторок, 22 лютого, настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак візьме участь у заходах, які присвячені Дню патріота, що відзначається у Харкові. У світлі останніх загроз суверенітету України, стає надзвичайно важливим консолідація патріотичних сил навколо ідеї захисту своєї держави.
20 лютого 2022
Форма покаяння (відео)
Чому батько, замість того, щоб стати у відповідну позицію і докоряти грішникові, біжить та кидається на шию сина? Про нашу духовну смерть і можливість воскресіння дивіться у проповіді о.Віктора Маринчака в неділю про блудного сина.