27 грудня 2022
Подякуємо Богові за все!
Добігає кінця, напевно, найважчий для всіх нас 2022-й рік. Війна змінила кожного українця, хоча ми добре знаємо, що навіть одна хвилина може змінити все життя. Цього року було аж 525600 таких можливостей. Як ми їх використали? 31 грудня в Іоано-Богословському храмі о 12.30 ми відслужимо подячний молебень.
26 грудня 2022
Просфора - священний хліб (фото)
Просфора походить ще з древніх віків. Заповідь хлібної жертви дійшла до нас зі Старого Завіту: окрім коржів, нехай він приносить у приношення своє квасний хліб, при мирній жертві подячній (Лев. 7: 13). В скинії Мойсея були хліби представлені з двох частин, що означало хліб земний і небесний. Тобто два єства: ...
25 грудня 2022
Свято в храмі Апостола Любові (відео і фото)
Святкова Літургія та велика кількість людей, які прийшли 25 грудня на Богослужіння та зустріч Вифлеємського вогню миру, стали подією в житті міста Харкова. Вперше в Іоано-Богословський храм ПЦУ одночасно завітали керівник обласної військової адміністрації, голова облради та мер міста. Атмосферу свята пропонуємо вам побачити на нашому відео.
25 грудня 2022
Харківські пластуни принесли Вифлеємський вогонь (відео)
У неділю 25 грудня харківські пластуни принесли Вифлеємський вогонь миру в Іоано-Богословський храм ПЦУ. Цього року наша церква стала центром святкування. Привітати громаду прийшли представники влади, військові генерали, численні іноземні журналісти та багато харків’ян, які вщент заповнили храм Апостола Любові.
24 грудня 2022
Святитель Спиридон Тримифунтський, чудотворець
25 грудня християнський світ вшановуватиме пам'ять дивовижного святого, який прославив своїм життям Бога, втіливши Його головну Заповідь - любові до ближніх - святителя Спиридона, єпископа Триміфунтського. Про чудотворця, якого завжди дуже цінували в Україні і вважали рівним Святому Миколаю, наш сьогоднішній матеріал. І до сьогодні святитель, подібно до святого Миколая, ...
24 грудня 2022
Про наше призначення (відео)
«Царство Боже всередині нас - це не даність. Воно є завдання, яке мені надається Господом. Зерно є, закваска є, - зроби щось! Тоді те Царство, в яке треба увійти, воно відкрите для тебе. Але Спасіння дається тим, хто доклав зусиль, виконав призначення, хто із зерна зростив дерево життя», - із проповіді о.Віктора Маринчака.
24 грудня 2022
о.Віктор Маринчак про "Злочин і кару" російської ідеї (відео)
Настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак взяв участь в інтелектуальному диспуті на тему «Злочин і кара» російської ідеї. Глядачів чекала жвава дискусія про те, наскільки в умовах війни російська культура є небезпечним інструментом ворожої пропаганди.
24 грудня 2022
Багато званих, та мало обраних
Євангельське читання двадцять восьмої неділі по Зісланні Святого Духа (Лк. 14:16-24) представляє нам притчу про запрошених на велику вечерю. Коли чуємо цей уривок, дещо дивними видаються нам відповіді запрошених. Останнє недільна Літургія військового року дає чимало приводів для роздумів.
23 грудня 2022
25 грудня Вифлеємський Вогонь Миру в нашому храмі (анонс)
У неділю 25 грудня 2022 року світ відзначає Різдво Христове за григоріанським календарем. Цього дня в нашій церкві також засяє один із символів свята. За багаторічною традицією пластуни привезуть до Іоано-Богословського храму Віфлеємський Вогонь Миру.
23 грудня 2022
Не можна відкладати добрі справи на завтра (відео)
У неділю 25 грудня за григоріанським календарем відзначається Різдво Христове. Зазвичай це час підводити підсумки та будувати плани на майбутнє. Але війна все змінила і ми не повинні мати ілюзій, що скоро вона скінчиться. Попереду нові випробування, які потребують від кожного українця надзусиль в усіх напрямках.
22 грудня 2022
Український святий Іоасаф Білгородський
23 грудня - день пам’яті святого Йоасафа (Горленко) Білгородського. Він народився, навчався та виховувався в Україні. На Слобожанщині про нього завжди пам’ятали і дуже цінували. Його внесок у розвиток церковного життя краю колосальний, а сам святий Йоасаф доводився дядьком класика української літератури Григорія Квітки-Основ`яненка.
21 грудня 2022
Ікона Божої Матері «Несподівана радість»
22 грудня Церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці «Несподівана радість», яку дуже цінують православні християни. Вона чудотворна й прославлена великою кількістю чудес. Її історія дивовижна та показує нам, що шляхи Господні несповідимі, а кожен з грішників має шанс на спасіння.