23 серпня 2022
Єпархіальне свято (відео)
У четвер 25 серпня ми відзначатиме 30-ть років Харківської єпархії незалежної української церкви. В Іоано-Богословський храм приїде багато священиків, владика Митрофан, буде урочиста Літургія і, попри всі труднощі воєнного часу, ми разом відсвяткуємо ювілей нашої єпархії. Приймаємо записки онлайн.
22 серпня 2022
Бережіть себе (відео)
Ворог не заспокоїться. Він продовжуватиме обстрілювати ракетами мирних мешканців нашого міста. У зв’язку з загрозами безпеки у Харкові в День Незалежності 24 серпня всі святкові заходи скасовано і вводиться тривала комендантська година. Настоятель Іоано-Богословського храму звернувся до парафіян.
22 серпня 2022
Волонтерська діяльність храму (фоторепортаж)
У Євангелії від Матвія, якого сьогодні вшановує Церква, читаємо: «Стережіться, не творіть милостині вашої перед людьми для того, щоб вони бачили вас: інакше не буде вам нагороди від Отця вашого Небесного». Ми намагаємось не писати про постійну волонтерську діяльність, яка під час війни відбувається в Іоано-Богословському храмі, але щоб подякувати нашим благодійникам, вирішили опублікувати кілька світлин.
21 серпня 2022
Ми стали свідками як віра рухає гору (відео)
Ми тепер знаємо, що таке віра, яка рухає гору. Будьте мужніми, нічого не бійтеся, майте крила – постійно надихає нас Церква. Ми є свідками і учасниками великого часу. В ньому як ніколи розкриваються духовні сили і віра. Про глибоке значення тих подій, яких ми з вами наразі переживаємо дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
21 серпня 2022
Зцілення біснуватого юнака
У сьогоднішньому Євангелії ми знову бачимо відчайдушну людську потребу і нездатність Христових учнів зцілити людину. Нещодавно ми читали в Євангелії про те, що вони відчували, коли могли нагодувати народ, який оточував Христа; і запитали Його: "чому?" Чому вони так безсилі? Чому вони не можуть допомогти тим, хто з такою надією до них приходять?
20 серпня 2022
Нас не загнати у відчай (відео)
«Після наших випробувань, страждань і труднощів ми все одно повинні повертатися до радості. У цій єдності з Богом, в повноті буття нам треба бути як діти. Той хто хоче загнати нас в скорботу, жах і відчай не досягне мети, бо ми будемо радіти та наслідувати Спасителя і дітей», - о.Віктор Маринчак.
19 серпня 2022
Преображення – це явлення сутності (відео)
«Ми бачимо як Преобразився наш народ. Як він явив всьому світові, що є суб’єктом власної історії. Ніхто не може нав’язати йому іншого шляху, ніж той, який він обирає сам. Український народ обрав свободу та виявив себе як взірець мужності і відваги», - із проповіді о.Віктора Маринчака на свято Преображення Господнього 19 серпня 2022 року.
18 серпня 2022
«Громада надає мені сили і надихає», - о.Віктор Маринчак
«Саме через всі труднощі, тиск, відчуття, що ти взяв на себе тягар більше за твої можливості, я дійшов тепер розумом, а тоді серцем, до прийнятті тих слів, що сказав апостол Павло: «Вже не я живу, а живе в мені Христос». Він приходив до мене через людей. Громада надає мені сили і надихає», - о.Віктор Маринчак.
18 серпня 2022
Фаворське світло
19 серпня Церква відзначає велике двунадесяте свято - Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Що є Фаворське світло і як нам до цього ставитись? Спробуємо разом розібратися. Ну, й, звичайно, не забуваємо про дари природи, які освячуються в нашому храмі в цей день.
18 серпня 2022
Рідне свято для нашої церкви (відео)
Для нашої громади Свято Преображення Господнього є особливим днем. 19 серпня 1991 року відбулось перше Богослужіння в Іоано-Богословському храмі після десятиліть руйнації церкви, яка за радянські часи була перетворена у склад. Тож, запрошуємо на святкову Літургію, після якої відбудеться освячення плодів.
17 серпня 2022
Нам немає чого боятися (відео)
«Нам немає чого боятися, бо ми вже кілька разів за останні десятиліття пережили Преображення. Починаючи з 1991 року, попри всі випробування та труднощі, ми тоді, тепер і назавжди говоримо: «Добре нам тут бути, Господи!». Тут ми надихаємось та набираємось віри, щоб встояти і здолати всі перешкоди», - о.Віктор Маринчак.
17 серпня 2022
Записки онлайн на Спас (відео)
У п’ятницю 19 серпня 2022 року ми відзначатиме свято Преображення Господнє. Для нашої громади це особливий день, бо 31 рік тому під мурами напівзруйнованого Іоано-Богословського храму вперше після десятиліть комуністичного нищення церкви тут відбулось Богослужіння. Так починалось Преображення української церкви і нашої держави. На Літургію 19 серпня приймаємо записки онлайн.