16 липня 2021
16 липня 1991 року утворена громада нашого храму (відео, фото)
Ми входимо в час ювілейних святкувань. Тридцять років тому, 16 липня 1991 року, під мурами на 70% зруйнованого Іоано-Богословського храму відбулися установчі збори нашої церковної громади. У неділю 18 липня 2021 року, одразу після Літургії, будемо молитися і згадувати ті історичні події.
15 липня 2021
Охтирська ікона Божої Матері (відео)
15 липня Православна Церква вшановує Охтирську ікону Пресвятої Богородиці. Тож сьогодні хочеться нагадати ,що вже декілька років в нашому храмі перебуває старовинний образ цієї ікони, що дивним чином був віднайдений і переданий громаді.
15 липня 2021
Розклад служб на найближчі дні (відео)
Оскільки у липні не має двунадесятих свят, то вважається, що в храмах менше відбувається Богослужінь. Втім, це не зовсім так і в середині літа священики не зупиняють молитов, служать Літургії, молебні, проводять Соборування та інші треби. У неділю, 18 липня, в нашому храмі буде також проведено подячний молебень. Про розклад служб на найближчі дні розповідає настоятель.
14 липня 2021
Четверте десятиліття вірності (відеоархів)
Тридцять один рік тому, у липні 1990 року, було засновано Харківське православне братство апостола Андрія Первозваного, яке поклало початок третьому відродженню Української Автокефальної Православної Церкви. Тоді одним із його керівників був теперішній настоятель нашого храму Віктор Андрійович Маринчак. Про події того часу згадує Ніна Григорівна Немировська, яка з перших днів брала активну участь в діяльності братства.
14 липня 2021
Святі безсрібники Косьма і Даміан
Сьогодні, 14 липня, Церква вшановує пам'ять святих безсрібників Косьми і Даміана. Для розуміння цих постатей ми спробуємо додати декілька фактів з їхнього життя, яке стало жертовним служінням на славу Божу і допомогу людям. Святі безсрібники Косьма і Даміан були рідні брати. Народились вони в Малої Азії. Ні дата їх народження, ...
13 липня 2021
о.Іван Пашуля привітав нашу громаду із Австралії (аудіо, фото)
Продовжуємо згадувати події 30-ти річної давнини. 16 липня 1991 року відбулися збори зі створення першої української православної громади м. Харків у поруйнованому Іоано-Богословському храмі, які тоді благословив священик церкви Ап. Петра і Павла м. Львів о. Іван Пашуля. Він живе в Австралії (м.Мельбурн) і згадує ті події.
12 липня 2021
о.Віктор Маринчак: «Розп’яття як виявлення любові» (відео)
Про різновиди любові як головної рушійної сили нашого існування говорив у день апостолів Петра і Павла настоятель Іоано-Богословського храму. Іноді навіть смерть може бути надбанням, коли мова їде про любов-фιλία, що дбає, виявляє ніжність, чуйна і забуває про себе. Про вершини наших духовних Еверестів у проповіді о.Віктора Маринчака.
12 липня 2021
Про ясність духовного зору (відео)
«Ми всі разом і кожен окремо надзвичайно потребуємо ясності духовного бачення. Всі наші падіння, поразки та невдачі так чи інакше пов’язані з тим, що була втрачена ясність зору і, в прямому чи символічному значенні, око стало нечистим. Тому ти переставав бути суб’єктом власної долі, а ставав об’єктом чиїхось маніпуляцій», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
12 липня 2021
Першоверховні апостоли Петро і Павло
Найчастіше головною причиною нашої неуважності до церковної історії є звикання до того, що кожне свято сприймаємо, як повторення чогось, що уже було, як буденність. Багато свят, на жаль, стали для нас просто певною відміткою часу, як от день вшанування пам’яті святих першоверховних апостолів Петра і Павла для переважної більшості пересічних людей означає в першу чергу закінчення Петрівки - апостольського посту.
11 липня 2021
Пріоритети та ієрархія цінностей
В Євангелії Господь не закликає нас бути матеріаль¬но убогими, позбутися власності чи цілком її занедбати. Ні, мова виключно про пріоритети. Він закликає нас побудувати в житті належну ієрархію цінностей і залишатися їй вірними. У 3-ю неділю після П’ятидесятниці йдеться саме про ці речі.
10 липня 2021
Тридцять років громаді Іоано-Богословського храму (відео і фото)
16 липня 1991 року відбулися збори зі створення першої української православної громади м. Харків у поруйнованому Іоано-Богословському храмі, які благословив священик церкви Ап. Петра і Павла м. Львів о. Іван Пашуля. Наразі він живе в Австралії і згадує ті події. Вів збори Генріх Алтунян. Перша панахида на могилі Григорія Сковороди. ...
10 липня 2021
Преподобний Мартин Туровський
У календарі за 10 липня православна церква згадує святого преподобного Мартина Туровського. Про нього відомо, що він жив у XII ст., працював кухарем турівських єпископів, а потім став блаженним старцем, провадив правдиве життя, відзначився скромністю, працьовитістю і побожністю. Більш докладно про преподобного у нашому матеріалі.