26 березня 2022
Богословське обґрунтування нашої боротьби (відео)
У поминальну суботу знов згадували тих людей, які колись ясно світилися в нашому житті. Ми повинні усвідомити, що Господь робить людину вільною. Якщо вона втрачає свою свободу, то перестає бути образом Божим і перетворюється на тварину, або навіть гірше.
26 березня 2022
Поет Cергій Жадан і о.Віктор Маринчак про війну і мир (відео)
Весна потрохи витісняє зиму, люди не забувають посміхатися та кожен на своєму місці допомагають боронити Харків. Письменник та поет Сергій Жадан і настоятель Іоано-Богословського храму о. Віктор Маринчак знайшли час поговорити про війну і мир.
26 березня 2022
Преподобний Бенедикт Нурсійський
Преподобний Бенедикт Нурсійський, засновник чернечого ордену бенедиктинців, якого називали "батьком Західного Світу", шанується і Православною Церквою. Він є духовним покровителем школярів, вчителів та бібліотекарів. Його пам"ять завершується 27 березня.
24 березня 2022
Святитель Григорій Двоєслов
25 березня ПЦУ вшановує папу Римського. Святий Григорій I, також Григорій Великий, також Григорій Діолог, також Григорій Двоєслов (лат. Gregorius; *бл. 540 — †12 квітня 604), шістдесят четвертий папа Римський і один із видатних, християнських теологів. У православній церкві він відомий як Григорій Діалогіст або Двоєслов.
23 березня 2022
26 березня поминальна субота
26 березня 2022 року Церква молиться за всіх спочилих. Оскільки в умовах війни і постійних обстрілів Харкова далеко не всі можуть потрапити на службу, то в поминальну суботу в Іоано-Богословському храмі ПЦУ ми приймаємо записки он-лайн. Початок Літургії на вихідних у нашому храмі о 10 ранку. Записки також читатимуться на панахиді. Попереду поминальна субота.
22 березня 2022
Чудо переможців (відео)
Та духовна сила і воля, яку сьогодні являє наш народ, та єдність, що здавалась недосяжною і з’явилася тепер, - все це справжнє диво. Про чудеса переможців і тих, хто молиться за нас, - у роздумах настоятеля Іоано-Богословського храму о.Віктора Маринчака.
21 березня 2022
Сорок мучеників Севастійських
22 березня Православна Церква вшановує пам"ять, 40 воїнів- мучеників Севастійських. І саме в наші часи приклад цих незламних борців за віру Христову так підтримує і надихає. Ми бачимо зараз, яку стійкість і вірність присязі виявляють сучасні воїни в таких складних умовах, і благаємо: Святі мученики, моліть Бога за них!
20 березня 2022
Ми пишаємось своїм народом (відео)
Громада Іоано-Богословського храму разом з владикою Митрофаном привітали настоятеля з днем народження. «Перемога – більшого подарунку мені не треба. Ми будемо відбудовувати зруйновані міста, загоювати наші рани, але ми не можемо тільки одного - підняти тих воїнів, що вже загинули та втішити їх матерів», - зазначив о.Віктор Маринчак.
19 березня 2022
Святитель Григорій Палама
Свята церква вшановує Григорія Паламу 27 (14 ст. ст.) листопада та другу неділю Великого посту. Народився святий у 1296 р. в знатній константинопольській сім’ї. Незважаючи на те, що він рано втратив батька, був уже в юному віці відомий своєю начитаністю й освіченістю. Святителю Григорію, зважаючи на всі його позитивні якості, ...
19 березня 2022
Про тих, хто з Неба захищає нас у цій боротьбі (відео)
У першу поминальну суботу Великого Посту ми згадували всіх борців за свободу та незалежність України. Вони з Неба захищають нас і ми можемо бути спокійними, бо там така сила, що врата пекельні не можуть встояти проти неї. о.Віктор Маринчак розповів, чому ми повинні витримати всі випробування та бути непохитними, незламними і нескореними.
18 березня 2022
"Cкоро почуй мене..."(відео)
Одразу після недільної Літургії протягом Великого посту в нашому храмі служиться Вечерня, де читається молитва Єфрема Сиріна і звучать дивовижні пісноспіви, які можна почути тільки в змістовні постові дні переосмислення життя. Пропонуємо вам почути, як лунає покаянна молитва у виконанні хору Іоано-Богословського храму та його настоятеля - о.Віктора Маринчака.
18 березня 2022
Вітаємо настоятеля!
Громада Іоано-Богословського храму вітає о.Віктора Маринчака з днем народження. Бажаємо настоятелю духовних і фізичних сил, міцного здоров’я, мирного неба та нових звершень заради Бога і України. Нехай Господь благословляє дні його життя й дарує небесні та земні ласки на многії та благії літа!