20 березня 2023
Ми покликані бути шасливими
Сьогодні Міжнародний день щастя. Для українців нині щастя – це можливість обійняти батька чи матір, рідну дитину. Щастя – почути їхній голос в телефоні після чергової атаки ворога. Для нас щастя – це кожний новий день, який ми зустріли і мали можливість прожити.
19 березня 2023
Підсумок священицького досвіду (відео)
Ми повинні мати дуже гіркий досвід, щоби потім, стиснувши своє серце, вичавити з нього краплі, які стануть зернами надії. Про власний досвід гріха, картання серця і перетворення всього на Любов - роздуми настоятеля Іоано-Богословського храму о.Віктора Маринчака.
19 березня 2023
Родинне свято (відео)
Феномен громади Іоано-Богословського храму ПЦУ полягає у тому, що тут завжди відчувається Дух Любові, а парафія сприймає себе як велику родину. У Хрестопоклонну неділю після Літургії всі присутні змогли у цьому ще раз переконатись, а для тих, хто не мав такої можливості наш відеоматеріал про родинне свято.
19 березня 2023
Про Господню присутність у час випробувань (відео)
На питання, де ж Бог, коли на війні ми бачимо стільки жорстокості та злоби, християни мають свою відповідь. Під час найстрашніших випробувань, якім піддається наш народ, Він на Хресті. З повним обсягом страждань та поневірянь. Про Господню присутність в найтяжчі хвилини життя у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
18 березня 2023
Хрестопоклонна неділя
Великий піст — це час особливого внутрішнього й зовнішнього стримання і покути. Оскільки ця духовна боротьба триває довгий час, то звичайно буває так, що перші дні чи тижні посту ми практикуємо його ревно й мужньо, але відтак помалу фізично й душевно вичерпуємося, ослаблюємося і знеохочуємося. Свята Церква, знаючи про немічність і нестійкість людської при-роди, ставить посеред посту перед нашими очима надзвичайно могутню спонуку до витривалої духовної боротьби, якою є святий хрест.
18 березня 2023
о.Віктор Маринчак подякував громаді за підтримку і натхнення (відео)
Сьогодні після Літургії Харківська єпархія ПЦУ привітала настоятеля Іоано-Богословського храму з днем народження. У своєму подячному слові о.Віктор Маринчак розповів про свій священицький шлях і подякував громаді за підтримку та натхнення.
18 березня 2023
Час духовного напруження (відео)
Піст є надзвичайно важливим часом для нашого духовного зростання, щоб ми подолали всі труднощі та страждання силою духу. Про піст як формулу життя, що стимулює нас до найбільшого духовного напруження, розповідає о.Віктор Маринчак.
18 березня 2023
Вітаємо настоятеля!
Громада Іоано-Богословського храму і вся Харківсько єпархія щиро вітають о.Віктора Маринчака з днем народження. Бажаємо настоятелю духовних і фізичних сил, міцного здоров’я, мирного неба та нових звершень заради Бога і України. Нехай Господь благословляє дні його життя й дарує небесні та земні ласки на многії та благії літа!
17 березня 2023
Треба стати співробітниками Божими (відео)
Несення хреста неможливе без втрат і жертовності, бо одне із завдань християнина долати смерть. Силою своєї Любові та дієвої Віри ми покликані чинити опір злу. Причому не просто гідно йому протистояти, а перемагати силою життя. Війна дає багатьом трагічний, але дорогоцінний досвід переосмислення цінностей.
16 березня 2023
Камінь Свободи на території Іоано-Богословського храму (фото)
Цей камінь Героям стояв напроти Держпрому на центральному майдані Харкова. Потім його прибрали і влада там побудувала фонтан. Тепер камінь стоятиме на території нашого храму поряд з іменами тих, хто віддав життя за Свободу і Незалежність України.
16 березня 2023
Про причастя без сповіді
Серед православних християн в Україні поширена думка, що прощення гріхів, здійснених після таїнства Хрещення, відбувається виключно як результат сповіді — індивідуальної або принаймні загальної, в кінці якої священник читає розрішальну молитву. Наскільки ці таїнства об’єднані? Чому в нашому храмі дозволяється причащатися без сповіді?
16 березня 2023
Зворушливий скарб Великого Посту (відео)
У п’ятницю, одразу після Вечірнього Богослужіння, в нашому храмі служиться Чин Пасії. В повній тиші з запаленими свічками священники читають Євангеліє про Страсті Господні. Змістовна і надзвичайна зворушлива служба, яку варто побачити та хоч раз за Великий піст відчути серцем.