29 серпня 2022
о.Віктор Маринчак: Не буває даремних жертв (відео)
Сьогодні, 29 серпня, День пам'яті захисників України, які полягли в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. В Іоано-Богословському храмі відслужили поминальний молебень. «Не буває даремних жертв», - наголошує о.Віктор Маринчак. Вічна пам'ять Героям! Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24. Приватбанк 4149 6293 1322 ...
29 серпня 2022
Перенесення з Едеси до Константинополя нерукотворного образа (убруса)
Церква щороку 29 серпня відзначає Перенесення з Едеси до Константинополя нерукотворного образа (убруса) Господа Ісуса Христа. Це урочисте перенесення з великими почестями було звершене у 944 році. А нерукотворний образ Ісуса Христа – це перша в історії ікона нашого Спасителя, створена не майстрами живопису, а Ним Самим через дотик Його обличчя до полотняної тканини (убруса).
28 серпня 2022
Перехід до світу Любові (відео)
«Те, що для нас смерть душі, яка вийшла з тіла, то є перехід до світу Любові. Це не скасовує розлуки і втрати. Ми залишаємось з нашою самотністю та горем. Але в якомусь розумінні ми можемо бути спокійними, бо ті, що пішли від нас в цей страшний і великий час одразу опиняються в світі Любові», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
27 серпня 2022
Актуальність питань Йова (відео)
Під час війни ми часто ставимо собі питання: Чому так? За що? Де ми згрішили? У чому наше надзвичайне падіння, через яке відбувається те, що ми переживаємо? Про актуальність питань Йова розмірковує настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак.
27 серпня 2022
Успіння Пресвятої Богородиці
28 серпня ми відзначаємо останнє Двунадесяте свято. Церква називає кончину Божої Матері не смертю, а Успінням – мирним сном, заспокоєнням. І не тільки не сумує, не плаче над Її труною, але тріумфує та співає радісні пісні Її відходу.
26 серпня 2022
Преподобний Феодосій Києво-Печерській
27 серпня Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Феодосія Печерського. Він був руками свого вчителя, преподобного Антонія, і серцем обителі, яка тільки починала свою славу - Києво-Печерської лаври.
26 серпня 2022
Ікона «Пом’якшення злих сердець»
Є дні, коли Церква вшановує ікони «Пом’якшення злих сердець» та «Нерушима Стіна». В нашому храмі ми також маємо їх святий образ, тому пропонуємо з ними ознайомитись трішки ближче.
25 серпня 2022
"Головний девіз капелана - бути поруч", - о.Геннадій Рохманійко (відео)
Задача капелана зберегти мир і злагоду, але у нього є свої професійні обов’язки. Війна змінює кожного, у тому числі й священиків. о.Геннадій Рохманійко був на передовій ще о 2015 році. Тепер він капелан військового шпиталю, де за півроку повномасштабного вторгнення ворога бачив чимало болі і крові. Про свою важку роботу він розповів в інтерв’ю медіа групі «Накипіло».
25 серпня 2022
30-ть років Харківської єпархії (фото і відеорепортаж)
Харківська єпархія сьогодні відзначила ювілей. «Не можна перебільшити важливість тієї події, яка сталася 30-ть років тому. Були різні часи й тяжким випробуванням піддавалася наша єпархія, але вона вистояла і останнім часом особливо, коли ми стали вже ПЦУ - працює надзвичайно чітко, як годинник», - зазначив Віктор Маринчак.
24 серпня 2022
Ми стверджуємо нашу Незалежність (відео)
«Всі жертви недаремні, тому що ми стверджуємо те, що так дратує наших ворогів – Незалежність України. За це доводиться платити дорогою ціною, але іншого способу Бог нам не дав. Приймаємо, Господі, всі випробування і будемо стверджувати нашу Незалежність всім своїм життям, до останньої каплі крові», - о.Віктор Маринчак.
24 серпня 2022
Вітаємо владику Митрофана
У цей день виповнилося 9 років Архієрейської хіротонії Преосвященного владики Митрофана. Саме 25 серпня 2013 року у Володимирському кафедральному соборі міста Києва архімандрит Митрофан був рукопокладений в сан єпископа із титулом Харківський і Богодухівський.
23 серпня 2022
Як зріктися безнадії (відео)
Що в умовах війни та постійних обстрілів ми можемо протиставити безнадії і відчаю? Як всього цього зректися та чому, попри все, ми повинні поводити себе впевнено? Як досягнути спокійної сміливості та угамувати зайві емоції? – на актуальні питання сьогодення відповідає о.Віктор Маринчак.