1 липня 2021
Про святителя Іоана Шанхайського і Сан-Франциського (відео)
У нашому храмі 2 липня відбудеться Літургія на честь Слобожанського святого святителя Іоана Шанхайського і Сан-Франциського. Владика народився на нашій землі та навчався в Харківському університеті, тому наші парафіяни ініціювали збори за підсумками яких звернулись до предстоятеля ПЦУ та Священного Синоду з проханням включили владику Іоана в календар святих.
30 червня 2021
Мудра порада настоятеля під час посту (відео)
Почалася Петрівській піст. Церква закликає його дотримуватись, але пам’ятати слова святого Єфрема Сиріна: «Краще з’їсти шмат м’яса, ніж образити ближнього». Настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак закликав парафіян постувати правильно і перш за все виконувати одну мудру пораду.
29 червня 2021
Іоан (Максимович): харківський святий вселенського масштабу
У четвер 1 липня, о 18.30, в прес-центрі «НАКИПІЛО» (м. Харків, вул. Свободи, 7/9, 1 поверх, тильна сторона ХОДА) будемо говорити про чудотворця останніх часів із славетного шляхетського роду Максимовичів - святителя Іоана, архиєпископа Шанхайського і Сан-Франциського.
28 червня 2021
Подвижник із Америки о.Микола Кривоніс завітав до нашого храму
У неділю разом з нами співслужив давній друг нашої парафії о.Микола Кривоніс, який на початку становлення Іоано-Богословської храму багато допомагав із Америки для відбудови української церкви на Слобожанщині. Він за власний кошт збудував вже чотири храми і продовжує плідно трудитися на ниві утвердження православної віри на Харківщині.
28 червня 2021
Почався Петрів піст
Почався піст, який носить ім'я святих апостолів. У народі його називають Петрівкою, бо продовжується він до дня вшанування св. Петра і Павла 12 липня. Про його церковне узаконення згадується в пам'ятнику ранньохристиянської писемності, відомому під назвою «Постанови святих апостолів». У п'ятій книзі «Постанов» читаємо: «Після П’ятидесятниці святкуйте одну седмицю, а ...
27 червня 2021
о.Віктор Маринчак: роздуми про святість (відео)
«Якщо людство виживе, то тільки тому, що серед натовпу тих, хто бажає земних гараздів, буде невеличка жменька людей, які обрали вищі цінності, зреклися себе і віддали заради них життя. Без утвердження абсолютно нематеріальних вищих цінностей людство приречено», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
26 червня 2021
День Всіх Святих
У першу неділю після П’ятидесятниці ми духовно святкуємо пам’ять тих, що від віку прославляли Бога: патріархів і пророків чесне зібрання, апостолів прикрасу, мучеників собор, постників похвалу, всіх святих, бо вони безперестанно молять Господа дарувати мир світу і душам нашим велику милість.
26 червня 2021
Ікона «Пом’якшення злих сердець»
Цієї неділі, на День всіх святих, Церква вшановуватиме ікони «Пом’якшення злих сердець» та «Нерушима Стіна». В нашому храмі ми також маємо їх святий образ, тому пропонуємо з ними ознайомитись трішки ближче.
26 червня 2021
Храм апостола Любові: історія та сьогодення
Історикам ще належіть оцінити внесок у розбудову українського Харкова громади Іоано-Богословського храму ПЦУ, настоятелем якого вже 30-ть років поспіль є один із духовних провідників нашого міста о.Віктор Маринчак. Церквою інтелігенції, волонтерів, правозахисників – так звикли називати харківці храм Апостола Любові, який розташований на Іванівці й куди свого часу заходив Григорій Сковорода, який жив неподалік. Саме тут проводжали в останню путь Героїв Небесної Сотні, збудували меморіал воїнів, щ
25 червня 2021
Що робити з освяченим у храмі?
Що робити з освяченим у храмі? Це питання повстає перед кожним, хто періодично відвідує церкву. Спробуємо на нього відповісти з християнської точки зору. Навіщо звершують освячення певних речей побуту, предметів вжитку, їжі, зілля? Для того, щоби в життя людини, в її діяльність, думки й помисли сходило Боже благословення. Водночас помилково ...
24 червня 2021
"Ми всі є учасниками всесвітньої Літургії", - о.Віктор Маринчак (відео)
«Ми всі є учасниками тієї всесвітньої Літургії, яка почалася тоді, коли була охрещена наша земля і з того часу вона продовжує звершуватись. Всупереч всім темним часам, усій жорстокості та трагічності світу ми продовжуємо здійснювати цю нашу спільну справу. У кожного своє завдання і свій подвиг, але ми всі разом можемо йти вперед: сміливо та радісно. І якщо треба, то із нашого середовища теж вийдуть святі», - о.Віктор Маринчак.
24 червня 2021
Апостоли Варфоломій і Варнава
Сьогодні Свята Церква вшановує пам'ять відданих послідовників Христа, життя яких є прикладом жертовності і самозречення – апостола з дванадцятьох Варфоломія та апостола з семидесяти Варнави. Свої життя, сповнені подвижницької праці, покровительства тим, хто його потребує, любові до ближніх, вони присвятили служінню Істині та проповідуванню Слова Божого серед народів. Святий апостол ...