13 вересня 2023
Гріх засудження
Звичка осуджувати ближніх дуже поширена у сучасному суспільстві. Важко знайти людину, яка б ні думкою, ні поглядом, ні словом не осуджувала навколишніх людей. У нас часто не проходить жодного дня, щоб ми когось не осудили. Осуджуємо ми і рідних, і знайомих, і сусідів, і батьків, іноді пастирів Церкви та всіх ...
13 вересня 2023
Бог втручається в наше життя (відео)
Свято Хрестовоздвиження, яке відтепер відзначається 14 вересня, вкотре дає привід замислитись над темою Хреста. І коли нас запитують, де є ваш Бог у найжахливіші миті війни, то ми все-таки відчуваємо, що Він розпинається разом з нами на Голгофі. Хрест – це передусім зброя перемоги, а тому Бог втручається в наше життя.
11 вересня 2023
Важливі події цього тижня (відео)
Цей тиждень в Іоано-Богословському храмі буде насичений подіями. У четвер 14 вересня за новоюліанським календарем відзначаємо двунадесяте свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Також служимо Літургію в суботу та неділю. А в п’ятницю, 15 вересня, помолимось разом з предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм, який завітає до нашого храму.
10 вересня 2023
о.Віктор Маринчак: "Спаситель був непримиренним до зла" (відео)
«Господь приходить, щоб на Хресті відкрити обійми цілому світові. Але це не означає, що без розбору будуть прощені всі. Якщо людина не шукає покаяння, байдужа до своїх недоліків, слабкостей і гріхів, вона вже засуджена на зовнішню темряву. Ми повинні пам’ятати уроки Спасителя. До того зла, яке навалою йде на нас, Він був таким же непримиренним як і ми», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
9 вересня 2023
Багато покликаних, але мало обраних
Притча про покликаних на весільне свято, що читається в 14-ту неділю після П’ятидесятниці, була виголошена Спасителем відразу після притчі про злих виноградарів, яку ми чули минулого недільного дня. Але якщо у попередній притчі Господь вживає образ робітників у винограднику, то у цій ми бачимо цілком інший образ –весільного святкування та запрошених на нього.
9 вересня 2023
Символ нашого Спасіння (відео)
Щойно ми відсвяткували Різдво Пресвятої Богородиці, а вже сьогодні маємо суботу перед Воздвиженням Хреста Господнього. Він є символом нашого Спасіння. Ним ми перемагаємо. Марія приходить у світ, щоб народити того, Хто долає смерть. Про те, як вона надає сили і лишається з нами дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
8 вересня 2023
Святі праведні Богоотці Іоаким і Анна
Шанобливе ставлення до цього подружжя, яке навіки стало символом беззаперечної довіри Богові, ми бачимо й в тому, що на кожній службі ми згадуємо імена батьків Пречистої Діви, а 9 вересня Церква відзначає День сім’ї.
8 вересня 2023
Різдво Пресвятої Богородиці (відео)
У церковному співі сьогоднішнього свята ми чуємо: «Сьогодні початок нашого Спасіння». Коли ми здобуваємо беззастережне прийняття волі Божої починається наша свобода в Богові, який є Любов. Тоді не буде ні страху, ні відчаю, ні скрути. Про наш шлях з Господом в єдності з Ним дивіться у проповіді о.Віктора Маринчака на свято Різдва Пресвятої Богородиці.
8 вересня 2023
Духовні зустрічі з о.Віктором Маринчаком (анонс)
На прохання парафіян ми вирішили відновити духовні зустрічі з настоятелем Іоано-Богословського храму ПЦУ. У неділю 10 вересня 2023 року, одразу після Літургії та панахиди, в нашому храмі відбудеться перша бесіда, де о.Віктор Маринчак поділиться з громадою своїм досвідом, враженнями і думками з приводу головної служби Церкви - Літургії.
8 вересня 2023
Свято нашого храму (відео)
Різдво Пресвятої Богородиці є святом нашого храму. Один із приділив Іоано-Богословської церкви присвячений саме цієї історичній події. В 1991 році на свято Різдва Богородиці відбулась перша Літургія в напівзруйнованій будівлі, що тоді перебувала в аварійному стані. Про те, як ми завжди відчували себе під покровом Божої Матері розповідає о.Віктор Маринчак.
7 вересня 2023
Від усяких нас бід визволяй! (відео)
За підрахунками фахівців Церква вшановує близько семисот ікон Божої Матері. Існує сотні молитов-звернень до Богородиці. В літургійній практиці ми також неодноразово величаємо Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів. Особливо урочисто похвала Богородиці звучить під час архієрейських служб. До вашої уваги фрагмент співу у виконанні священників Харківської єпархії ПЦУ в храмі Апостола Любові.
7 вересня 2023
Різдво Пресвятої Богородиці
Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії святкується Церквою, як день всесвітньої радості. У цей світлий день, на межі Старого і Нового заповітів, народилася Преблагословенна Діва Марія, покликана від віку Божественним Промислом послужити таємниці втілення Бога Слова – стати Матір’ю Спасителя світу.