15 квітня 2021
о.Віктор Маринчак: "Нам не треба нічого боятися" (відео)
«Ми маємо бути спокійними та мужніми. Добро, правда, світло і Бог, що є Любов, обов’язково переможуть. У тому наша віра, надія і запорука впевненості, бо Бог переміг світ!», - о.Віктор Маринчак.
15 квітня 2021
Продовжуємо відновлювати храм (відео)
Тривають масштабні будівельні роботи у нашому храмі. Вся центральна частина, де наразі не проходять служби, в риштуванні. Готуємось робити розписи. Завершився конкурс проектів іконостасу. Восени побачимо всю цю красу. Дякуємо всім хто разом будує український храм у Харкові! Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24. Приватбанк 4149 ...
14 квітня 2021
Сучасна практика служіння Літургії Ранішосвячених Дарів
В Іоано-Богословському храмі найближчими днями буде звершується три різні Літургії, а саме: у п’ятницю - Літургія Ранішосвячених Дарів, у суботу - Іоана Золотоустого, у неділю - Василя Великого. Про особливості служіння у Великий піст у нашому матеріалі.
13 квітня 2021
Cтояння Марії Єгипетської
П’ятий тиждень посту присвячений преподобній Марії Єгипетській. На утрені в четвер (відправляють, як правило, в середу ввечері) відбувається найзворушливіша служба року, так зване “Стояння Марії Єгипетської”. На цій службі прочитується Великий Покаянний Канон святого Андрія Критського, а також вражаюче житіє Марії Єгипетської, неперевершений в історії церкви приклад людського покаяння.
13 квітня 2021
Розклад служб на найближчий тиждень (відео)
У середу 14 квітня, о 17.00, в нашому храмі відбудеться служба, яка буває тільки один раз на рік. Її ще називають Велике стояння Марії Єгипетської. В цей вечір у темряві з запаленими свічками повністю читається Великий покаянний канон прп.Андрія Критського. Про інші служби тижня дивіться наше відео.
12 квітня 2021
Джерело нашої нездоланності (відео)
Коли життя стає нестерпним щось повинно нас надихнути. Ми маємо джерело нашої нездоланності та непереможності перед лицем всіх мук, страждань і зрад. Про любов, що дає сили творити та будувати, безпідставну радість буття й внутрішній спокій, який приходить з досвідом віри – у роздумах про Вічність о.Віктора Маринчака.
12 квітня 2021
Церква і карантин
Православна Церква України завжди була, є і буде поруч зі своїм народом у будь-які моменти його історії, а особливо зараз – в період пандемії, спричиненої поширенням коронавірусу. Адже в цей непростий час люди потребують духовної підтримки, надії, віри, участі у святих Таїнствах.
11 квітня 2021
Сходинки пізнання (відео)
«Преподобний Іоанн Ліствичник показує сходинки духовного зростання, на які людина може піднятися до пізнання своїх гріхів і спрямувати душу на зустріч Творцеві. В його книзі зображено 30-ть сходинок, і сьогоднішня неділя ставить перед кожним з нас питання, а на якій з них знаходжусь я? Чи взагалі почав сходження, початком якого було покаяння?», - о.Геннадій Рохманійко.
10 квітня 2021
Преподобний Іоанн Ліствичник
В четверту неділю Великого Посту вшановується пам"ять великого вчителя духовного життя, преподобного Іоанна Ліствичника. Не треба думати, що книга «Ліствиця» написана виключно для ченців. Недаремно ми згадуємо преподобного та його величний твір у дні Великого Посту, в час, коли всі сили людини повинні бути спрямовані на самовдосконалення.
10 квітня 2021
о.Геннадій Рохманійко про теоцентричність життя (відео)
«Ми настільки зв’язані гріхами, що не чуємо голос Божий, хоча Він постійно говорить до нас. За кожне слово, справу і думку ми несемо відповідальність. Тому будемо розсудливими і поміркованими, до чого кличе нас Церква у Великий піст», - о.Геннадій Рохманійко.
9 квітня 2021
о.Віктор Маринчак: Роздуми про образ Божий (відео)
Ми повинні набратися таких духовних сил, які дають нам можливість в найстрашніших обставинах життя зберегти до кінця образ Божий. Треба йти назустріч стражданням та відповідальності і тим самим здійснити своє призначення. Про Любов, яка сильніше за смерть, образ Божий та чому нас неможливо здолати – у роздумах про Вічність о.Віктора Маринчака.
9 квітня 2021
Пасія - служба у повній тиші і темряві
У п’ятницю ввечері під час Великого посту, одразу після закінчення Вечірньої, близько 19 годин, у нашому храмі відбувається Пасія. В повній тиші і темряві читаються Страсті Господні. Змістовна і надзвичайна зворушлива служба, яку варто відчути серцем.