19 лютого 2023
День пам’яті Героїв Небесної Сотні (відео)
У понеділок 20 лютого 2023 року, вперше під час повномасштабної війни, ми відзначаємо День пам’яті Героїв Небесної Сотні. В Іоано-Богословському храмі відбудеться панахида за загиблими, а о 17.00 духовник харківського Євромайдану о.Віктор Маринчак візьме участь у вечорі пам’яті та показі фільму про Героїв, де відбудеться осмислення Революції Гідності в контексті нинішньої війни.
18 лютого 2023
Перед Богом лишається найістотніше (відео)
«Згадуючи тих хто пішов від нас, бачимо, як змінюється все в оцінках та сприйнятті. Все суєтне відходить і залишається головне, що принесла людина, яка повстає перед нами на повний зріст. Саме так і судить Бог», - із проповіді в поминальну суботу о.Віктора Маринчака.
17 лютого 2023
Святитель Феодосій Чернігівський
18 лютого Православна Церква України вшановує пам'ять святителя Феодосія Чернігівського, який є одним з небесних покровителів нашого храму. Пам'ятаємо, що раніше Іоано-Богословський храм мав три приділи, і правий був освячений на честь саме святителя Феодосія Чернігівського і преподобного Серафима Саровського. Святитель Феодосій, архієпископ Чернігівський, народився на початку тридцятих років ХVII ...
17 лютого 2023
Ми не повинні втрачати надії (відео)
Сьогодні в Іоано-Богословському храмі прощались з загиблим Героєм. Він був вбитий ворожою ракетою, коли рятував поранених. Провести в останню путь нашого парафіянина Геннадія Ковшика прийшло багато харків’ян, військових та побратимів часів Революції Гідності. До вашої уваги промова о.Віктора Маринчака. Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24. Приватбанк ...
17 лютого 2023
У суцільній темряві втрат треба дожити до світанку (відео)
Серед нас чимало тих, хто втратив найближчих, набагато молодших за себе. Чому він, а не я? Чому Господь так вирішує? Ми стоїмо перед незбагненою таємницею життя і смерті. У суцільній темряві наших втрат нам треба дожити до світанку. Про вимогу життя заради тих, хто загинув, дивіться у проповіді о.Віктора Маринчака.
17 лютого 2023
Згадаємо своїх близьких (відео)
Суботу напередодні Мясопусної неділі Церква присвячує поминанню всіх покійних від Адама і до наших днів. Заупокійна служба в цей день називається так: «Пам’ять всіх від віку спочилих православних християн, отців і братів наших». У синаксарії (збірнику відомостей про свято) на цей день написано “Святі отці узаконили чинити спомин всіх померлих ...
16 лютого 2023
Попереду поминальна субота (відео)
Попереду М'ясопусна поминальна субота, коли напередодні Великого посту ми згадуємо всіх, хто відійшов у Вічність. Особлива служба, де Церква молиться за спочилих, яких вже немає з нами поряд. На жаль, таких з кожним днем стає все більше і за цей рік війни ми втратили багато близьких. Служимо у п’ятницю вечірню, ...
15 лютого 2023
Проповідь настоятеля (відео)
Щось сталося дивне з усіма нами, з українським народом. На найстрашніші випробування він дав таку відповідь, що той хто зараз їде з життя може разом із старцем Симеоном сказати: «Нині відпускаєш раба твого, Владика, бо бачили очі спасіння Твоє» - із проповіді о.Віктора Маринчак на свято Стрітення Господнього.
15 лютого 2023
Нагороджено волонтерів гуманітарного хабу нашого храму (відео)
Санаторій «Березівські мінеральні води» подякував нашій громаді за підтримку і нагородив волонтерів гуманітарного хабу Іоано-Богословського храму почесними грамотами.
14 лютого 2023
Стрітення Господнє
Різдвяне коло свят завершується святом Стрітення Господнього (що грецькою зветься Іпапанте), яке ми святкуємо 15 лютого, на сороковий день від Різдва Христового. В перекладі с церковнослов’янської «стрітення» - це зустріч. День стрітення - це точка у часі, де зустрілись Старий і Новий Заповіт.
14 лютого 2023
Свічка в храмі
За церковною традицією на свято Стрітення Господнього в храмах освячують свічки. Тому сьогодні пропонуємо вам поговорити про цей звичний для кожної віруючої людини, але в той же час глибоко змістовний предмет церковного вжитку.
14 лютого 2023
Про справжню любов і день закоханих
Справжня любов жертовна, діяльна і безкорислива. Її не можна закрити чи сховати, вона породжує стільки добрих плодів у серці, що їх просто неможливо там всіх вмістити, і вони буквально «вириваються» назовні – блиском в очах, щасливою посмішкою, теплими обіймами, нестримним бажанням робити добро, захищати, оберігати, допомагати, радувати – попри все.