19 серпня 2024
Цей день має для нашої парафії особливий історичний підтекст. Саме 19 серпня 1991 року відбулася перша служба в тоді ще півзруйнованому Івано-Богословському храмі. Про події тих днів, свій вибір та що запам’яталось в ті доленосні для України дні згадує настоятель нашої церкви о.Віктор Маринчак.
18 серпня 2024
«Щоб подолати страх, намагання втекти від страждання та смерті, яке так властиве людині, потрібна надприродна сила Духу. Господь являє нам чудеса, щоб показати – все природнє долається. Він кличе нас здобувати Вічне заради Спасіння. Господи, дай нам сил долати власну природу заради Любові та Свободи», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
17 серпня 2024
18 серпня Православна Церква святкує пам'ять святих мучеників Флора і Лавра, яких здавна почитали в Україні-Русі як покровителів домашніх тварин, особливо коней. Раніше святі Флор і Лавр були відомі всім, а їх зображення можна було знайти в кожній селянській хаті.
Зі зникненням коней з сільської праці ослабла в народі і ...
17 серпня 2024
Наприкінці серпня Православна церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці «Додавання розуму». За давньою традицією до неї звертаються з молитвою ті, хто навчаються або навчають, батьки учнів та освітяни. Також вона є покровителькою тих, хто страждає на душевні хвороби.
17 серпня 2024
Поблажливості в діях і словах нашого Спасителя немає. До тих, хто не приймає Його діє суровий закон. Тим, хто готує щось скверне на Духа Святого Він готує засудження. Треба розуміти, що так званий абстрактний гуманізм не властивий Господу. Чому милосердний і люблячий Бог дає прощення, але в свою чергу ставить перед нами серйозні вимоги дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
17 серпня 2024
У неділю читаємо уривок Євангелія про диво, яке ми згадуємо на кожній службі. Серед багатьох звершених чудес Спасителем насичення п’ятьма хлібами п’яти тисяч чоловік, ( і це як сказано в тексті, не рахуючи жінок і дітей), є повчальне. Воно має не лише пряме призначення допомогти голодним і потребуючим отримати їжу, ...
16 серпня 2024
17 серпня Церква вшановує пам'ять преподобного Аліпія Печерського, одного з перших і кращих іконописців Київської Русі-України, який з молодих років трудився в Києво-Печерському монастирі. Іконописанню він навчався у грецьких майстрів, які з 1083 р. прикрашали Печерську церкву на честь Успіння Пресвятої Богородиці, яке ми за новоюліанським календарем відсвяткували два дні ...
16 серпня 2024
На наступний день після Успіння Пресвятої Богородиці Церква 16 серпня відзначає Перенесення з Едеси до Константинополя нерукотворного образа (убруса) Господа Ісуса Христа. Це урочиста подія з великими почестями була звершене у 944 році. А нерукотворний образ Ісуса Христа – це перша в історії ікона нашого Спасителя, створена не майстрами живопису, а Ним Самим через дотик Його обличчя до полотняної тканини (убруса). Тому в народі це свято називають «Спасом на полотні» або «Третім Спасом».
15 серпня 2024
«Передання розповідає, що Пресвята Богородиця піднеслася тілом на Небо. Це те, що нам відомо. Далі мають йти наші з вами духовні зусилля: Любові, Віри, Надії. Ми повинні воскресати і воскрешати. Первенцем був Христос, другою - Приснодіва Марія, але Вона народилась не від Духа Святого, а як звичайна людина. Це нам показує шлях піднесення до Бога і воскресіння», - із проповіді о.Віктора Маринчака на свято Успіння Богородиці.
14 серпня 2024
В Україні свято Успення Богородиці почитали ще з часів Київської Русі, та й найдавніша лавра – Києво-Печерська – має центральний храм Успення Богородиці. Інші лаври - Почаївська, Унівська і Святогірська - також названі на честь Успення. На Львовщині, до прикладу, чи не кожна центральна церква має відношення до цього свята, ...
14 серпня 2024
15 серпня ми відзначаємо останнє Двунадесяте свято. Церква називає кончину Божої Матері не смертю, а Успінням – мирним сном, заспокоєнням. І не тільки не сумує, не плаче над Її труною, але тріумфує та співає радісні пісні Її відходу.
13 серпня 2024
У четвер 15 серпня ми вперше відзначаємо свято Успіння Пресвятої Богородиці за новим календарем. Напередодні, в середу о 14 годині, в нашій церкві відбудеться урочиста служба з Погребінням Плащаниці Пресвятої Богородиці. У Бога смерть не є останнім словом. Після нього завжди є воскресіння. Про долучення до таїни Успіння і найближчі служби розповідає настоятель Іоано-Богословського храму ПЦУ.