7 червня 2021
Готуємось до свята (відео)
У четвер, 10 червня, на нас чекає велике свято – Вознесіння Господнє. Буде архієрейська Літургія (початок о 8.30). Відповідно у середу, о 17 годині, в Іоано-Богословській церкві Вечірнє Богослужіння з освяченням хлібів, вина, єлею та зерна. «Варто відчути глибину і зміст події», - наголосив настоятель храму і запросив всіх розділити радість свята.
6 червня 2021
Про можливість бачити світло
«Зір, який ми маємо, дає нам дуже багато. Можемо поцінувати всю красу і довершеність цього творіння, побачити в очах людей добро і зло, ласку та ненависть. Недаремно, коли ми кажемо: «Я бачу!», - це означає «Я знаю, відчуваю, усвідомлюю». Про те, чому в житті так важливо бачити в прямому і переносному розумінні - у недільній проповіді говорив о.Віктор Маринчак.
6 червня 2021
"Треба прозрівати", - о.Віктор Маринчак
«На кожному з нас надзвичайна відповідальність. Якщо затьмарюється твій зір, то треба прозрівати, прагнучи по-справжньому, всім своїм єством, світла, істини і правди. Якщо так буде, то Церква і далі нестиме світло, а темрява ніколи не охопить його», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
5 червня 2021
Неділя 6-та після Пасхи, про сліпого
Зціленню сліпонародженого присвячено всю дев’яту главу Євангелія від Іоана. Несподіваним є те, що саме зцілення описується у двох віршах, а протиріччя, які воно викликало, – у тридцяти дев’яти.
5 червня 2021
Третє знайдення голови Івана Предтечі
У понеділок, 7 червня, Церква згадує третє знайдення (обрітення) чесної глави святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, яке відбулося близько 850 року. Розповімо про це більш докладно.
4 червня 2021
Чи можна православній жінці носити брюки?
Задайте це питання православним, і ви отримаєте швидку і чітку відповідь: не можна, традиція така. Більш досвідчені в Писанні можуть додати: апостол Павло сказав, що жінці не можна ходити в чоловічому одязі. Але наскільки обґрунтована ця традиція і про що насправді пишеться в Біблії?
3 червня 2021
Мале доброчинство
Багато хто думає, що жити за вірою та виконувати волю Божу дуже складно. Насправді — дуже легко. Варто лише звернути увагу на дрібниці і намагатися не грішити в найменших і найлегших справах. Це найпростіший і найлегший спосіб увійти в духовний світ і наблизитися до Бога.
2 червня 2021
Святі рівноапостольні Костянтин та Олена
3 червня Свята Церква молитовно згадує святого імператора Костянтина Великого і його мати царицю Олену, які вшановуються в лику «рівноапостольних» за великі заслуги перед Церквою щодо поширення християнської віри. Імператор Костянтин I (Костянтин Великий) був сином цезаря, а потім і августа, Констанція I Хлора та святої рівноапостольної Олени. У той ...
1 червня 2021
Будьте як діти
«Дозволяйте дітям приходити до Мене і не забороняйте їм, бо таких є Царство Боже» (Мк. 10: 14), – навчає Спаситель. Тож приводьте дітей до Господа, наставляйте у Божому слові, захищайте від зла, вчіть опиратися спокусам та гріху, і вчіться в них самі.
31 травня 2021
Життя парафії напередодні літа (відео)
Попереду довгоочікуване літо. У червні на нас чекає кілька великих церковних свят, а також робота по реконструкції храму, яка триває повним ходом. Молимось, готуємось єднатися з Господом і будуємо разом Божу оселю. Про служби цього тижня та як виглядає центральна частина Іоано-Богословського храму ПЦУ, який потребує спільних зусиль по відновленню, у нашому матеріалі.
30 травня 2021
Недільна проповідь настоятеля. Досвід самарянки (відео)
«Якщо Бог є Дух, то ми повинні всі свої духовні сили спрямувати на осягнення Його. Але не через чистий розум, раціональність і логіку, а через цілісність образу, який може з’явитися тут і зараз. Нам треба духовним зусиллям побачити і оцінити, щоб Бог прийшов у світ», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
30 травня 2021
о.Віктор Маринчак: «Наша віра досить слабка» (відео)
«У тому-то біда, що віра наша досить слабка. В усій повноті поклонитися Богові в Дусі та Істині ми не можемо, але, якщо будемо прагнути цього, преобразиться наша душа і наша доля», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.