11 вересня 2018
Усікновення Івана Хрестителя
В цьому році в нашому храмі служиться Літургія на честь Усікновення голови Хрестителя Господнього Івана. Як вияв скорботи християн, що пам’ятають про насильницьку смерть великого Пророка, 11 вересня Церквою встановлено один із найсуворіших одноденних постів.
10 вересня 2018
Настоятель нашого храму про о.Олександра Меня :відео
Після недільної проповіді настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак сказав згадав про убієнного 28 років тому о.Олександра Меня. Про його творчість, а також плани дорослої недільної школи і важливість вивчення книг Старого Заповіту дивіться на нашому сайті.
9 вересня 2018
Любов позбавляє страху смерті :відеопроповідь
Любов надає нам надзвичайні сили і надзвичайну мужність. Вона надає нам ту суттєву вертикаль, яка нам показує, що вище, а що нижче, що найістотне і найголовніше. Той кого я люблю - важливіший за мене. Любов позбавляє страху смерті, бо чого боятись тому, хто втратив найдорожче?
9 вересня 2018
Пам`яті о.Олександра Меня :відео
9 вересня 1990 року був вбитий о. Олександр Мень. Ми знаємо, що він любив Харків, бував у нашому місті, тут жили його рідні і навіть таємно священик сповідав гріхи біля Дзеркального струменя. У нашій парафіяльній бібліотеці є багато книжок отця Олександра. Пропонуємо вам побачити його проповідь
8 вересня 2018
 Яка заповідь найбільша?
Митрополит Антоній Сурозький: Сьогодні Христос дає нам, або, швидше, нагадує нам про дві основні заповіді: про те, щоб любити Бога всім серцем нашим, всім нашим розумом, всіма нашими силами, (тобто всією владою і здатністю любити, які нам дані) і ближнього любити, як самого себе.
8 вересня 2018
Полюбити ближного не люблячи себе – неможливо
Христовий заклик полюбити ближнього, як самого себе, – це не просто добра порада окремим людям у окремі випадки їх життя. Насправді, – це Заповідь Божа, яка має безумовний характер. У ній міститься не лише натяк на неймовірну глибину людської природи, але розкривається певна таємниця про людину, незрозуміла багатьом із нас ...
7 вересня 2018
Почала роботу недільна школа для дорослих: відео
Вже почала свою роботу недільна школа для дорослих. За традицією, її заняття будуть проходить відразу після Літургії в новій частині храму, що створює особливу атмосферу цих зустрічей. Цікавим є й формат цих занять: викладач школи, пані Наталя Ковтун дуже ретельно підбирає матеріали та задає напрямок обговорення, до якого долучитися можуть ...
6 вересня 2018
Хто ж такі Пророки?
Хто ж такі пророки? Чи вони біли просто провидцями майбутнього, чи передавали людям волю Божу? І як вони взагалі ставали пророками - цьому десь навчали, як ремеслу, або кожному Господь вказував його, особливий шлях? Про це в роздумах - дослідженнях відомого біблеїста Андрія Десницького.
4 вересня 2018
о.Віктор Маринчак про Василя Стуса (відео)
Сьогодні день пам’яті Василя Стуса. о.Віктор Маринчак про генія XX століття. Із циклу програм "Метанойя". 22 вересня показуємо у Харківській обласній філармонії показуємо фільм за повістю А.Камю "Сторонній", де в головній ролі знявся настоятель нашого храму. Спробуємо поєднати музику, театр і кіно.
4 вересня 2018
Гріх пустослів’я
Чи замислювалися ви, скільки гріхів виникає через неуважне поводження зі словом? Засудження, лихослів’я, наклеп, пусті слова, за кожне з яких доведеться дати відповідь в день Суду. Сьогодні ми пропонуємо вам прочитати уривок із книги преподобного Никодима Святогорця «Прихована брань», де йдеться саме про гріх нашої балакучості.
2 вересня 2018
Допомогайте дітям радіти (відеопроповідь)
У заповіті старого вчителя будуть неодмінно слова: дивиться на дітей з любов’ю і пошаною! Пам’ятайте, що Христос сказав – таких є Царство Боже. Для нас, дорослих, діти взірець, бо тільки вони вміють так радіти, як вчив апостол Павло. Допомагайте їм радіти, а не займетесь цькуванням, муштруванням та насильством.
1 вересня 2018
Притча про званих на вечерю
В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Сьогоднішнє євангельське читання завершується дуже страшними словами: "Багато покликаних, але мало вибраних". Господь, Який створив світ для того, щоб поділитися з ним вічною, Божественної радістю, зустрічається в цьому світі з холодним відмовою; Він закликає всіх - але вибір залежить від нас; Він ...