14 грудня 2018
Поїздка до прикордонників: відео
Капелан Харківського прикордонного загону, другий священик нашого храму, о.Геннадій продовжує здійснювати пастирські подорожі до захисників України. Про свої враження від поїздки до прикордонників і що прохали вони передати парафіянам Івано-Богословського храму - дивіться у нашому відео.
13 грудня 2018
Апостол Андрій Первозванний - основоположник Української Церкви
13 грудня Православна церква відзначає День святого апостола Андрія Первозванного, людини, яка першою принесла віру християнську на землі теперішньої нашої держави. Його подвиг має неоціненне значення для долі усього українського народу. Саме тому Андрій Первозванний особливо вшановується в Україні, де побудовано багато храмів на його честь. Про значення цього свята, його історичний та духовний аспекти розповідає архієпископ Євстратій (Зоря).
11 грудня 2018
Молитва - відповідь виклику часу: відео
Напередодні об"єднавчого Собору Православних Церков в Україні вся православна спільнота має згуртуватися в молитовному стоянні, благанні до Господа про таку омріяну Єдину Соборну Помісну Церкву. Бо саме в цей історичний момент вона стане нашим вибором і нашою відповідальністю перед Богом і людьми. Про це говорив настоятель нашого храму отець Віктор Маринчак, закликаючи всіх посилити молитву за Українську Церкву протягом цього тижня.
10 грудня 2018
Вивчаємо Літургію: Херувимська пісня
Ця ангельська пiсня вводить нас у центральну, найважливiшу частину Божественної Лiтургiї, наближаючи до головного Таїнства — Причастя. Вона нiби прокладає умовну межу, за якою нам потрiбно залишити все земне й тимчасове, всi пiклування, турботи й печалi (саме це слово було вжито в давньоукраїнському текстi молитви), аби приготувати себе до зустрiчi з Господом, перед Його лицем уподiбнитися полум’яним у вiрi й любовi херувимам.
9 грудня 2018
Недільна проповідь настоятеля: (відео)
Вага твоїх слів насправді вимірюється тим, наскільки ти, відповідно цих слів, робиш. Твій світогляд повинен бути твоїм способом життя. Твої погляди повинні виявлятись, у першу чергу, в справах. Всі проповіді мають сенс і вагу тільки тоді, коли вони відповідають діям.
8 грудня 2018
Зцілення скорченої жінки: проповідь
Це євангельське оповідання вчить нас того, що добрі справи не гріх робити і в святі дні. Але заповідь Божа про сьомий день, тобто святковий день, залишається в силі. Христос не скасував жодної з десяти заповідей. Він поглибив їх і навчив людей, як треба їх розуміти і виконувати.
6 грудня 2018
Недільна школа для дорослих: анонс
У нашому храмі одразу після Літургії проходять заняття недільної школи для дорослих. Останнім часом акцент робився на книгах Старого Заповіту і вивченню пророків. Вже в цю неділю почнеться ґрунтовний аналіз псалмів. Запрошуємо всіх бажаючих вивчати разом з нашими викладачами Псалтир.
6 грудня 2018
Молитва за Україну, що читається щодня о 21.00 (текст)
Вже багато днів парафіяни нашого храму щодня о 21.00 у себе вдома читають молитву за Україну. Особливо посилилось молитовне стояння після введення у Харкові воєнного стану та напередодні об’єднавчого собору, який відбудеться 15 грудня. Пропонуємо вам додати до вечірнього правила молитву за Україну. Молитва, яка читається у дні неспокою та ...
5 грудня 2018
Проповідь на свято Введення: відео
Предмети нашої віри не потребують обґрунтування і доведення. Ми повинні подивитись, яке вони мають значення. Бо всі події та притчі, про які розповідається у Святому Письмі, мають, перш за все, символічне значення і розкривають зміст нашого віросповідання.
3 грудня 2018
Введення в храм Пресвятої Богородиці
Свята на честь Пресвятої Богородиці в нашому церковному календарі займають перше місце після свят Господніх. Найбільші Богородичні Свята, такі як Різдво й Успіння, говорять нам про перші та останні хвилини Її життя на землі. Єдине свято, яке нам висвітлює дитинство Пресвятої Богородиці – це свято Введення в храм, яке святкуємо 4 грудня. Це свято відкриває нам деякі сторінки з дитячих років Пречистої Діви Марії, Її виховання у святині та приготування до найвищої гідності: бути Матір’ю Божого Сина
2 грудня 2018
Недільна проповідь настоятеля: відео
Проповідь отця Віктора Маринчака неділю 27-му після П"ятидесятниці: Христос, на відміну від Старого Заповіту, не пропонує нам 500 заповідей, які б регламентували наше життя в усіх його дрібницях. Він пропонує нам генеральні принципи ставлення до нього, які ти можеш застосовувати в будь-яких обставинах....
1 грудня 2018
Недільне Євангеліє: Притча про нерозумного багатія
Проповідь митрополита Антонія Сурозького на євангельську притчу про нерозумного багатія змушує нас ще раз замислитися над питаннями сенсу і змісту християнського життя.